Stiti ceva despre "Gradinita lui David"?

Stiti ceva despre "Gradinita lui David"? | Autor: flowerbee

Link direct la acest mesaj

Buna,

Tot cautand gradinite pentru fetita mea, am dat peste o gradinita numita Gradinita lui David. Pare foarte frumoasa, e noua, bine dotata etc, insa as vrea sa stiu daca sunt mamici care isi duc copilasii acolo, ca sa aflu pareri.

Merci mult.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emy06 spune:

da, este ok, foarte multumita. eu am copilul acolo.
singurele minusuri ar fi ca
-taxele sunt putin cam mari, dar avand in vedere ca este putin exclusivista este ok.
-personalul pare a fi tinut in permanenta sub-presiune de patroni (patroane),putin cam rau stresate.

un plus ar fi profesionalismul cadrelor.

per total, recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Emy06, merci frumos pentru raspuns.

Am vizitat gradinita si mi s-a parut ok, f curata, iar patroana, f draguta si cu idei sanatoase.

E adevarat ca taxele sunt f mari, insa sper ca si serviciile sa fie pe masura.

Zilele acestea o sa merg si cu fetita sa vada locatia si sa o cunoasca pe dna educatoare.

Daca poti sa imi mai scrii sa imi pove mai multe, de ex. la ce grupa e copilasul, daca mancarea este intr-adevar atat de sanatoasa si gustoasa pe cat se spune, daca atentia cadrelor didactice si a ingrijitoarelor este maxima (mai ales pt ca sunt scarile acelea) etc.

Eu sunt, inainte de toate, pro curatenie si pro hiper atentie la copii. As vrea sa stiu daca aceste lucruri sunt respectate.

Am putut vedea ca este f curat, dar nu am cum sa imi dau seama daca educatoarele sunt atente si dragute. Eu cred in educatia copilului prin afectiune, nu prin penitenta.

Merci frumos.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaca spune:

NU RECOMAND!

Pe afara e vopsit gardul, inauntru e leopardul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micaca

NU RECOMAND!

Pe afara e vopsit gardul, inauntru e leopardul


Argumente ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva47 spune:

NU recomand GRADINITA LUI DAVID!Am avut copilul acolo si am fost nevoita sa il mut la alta gradinita.
Initial am fost atrasa de felul in care arata aceasta gradinita,(este mobilata frumos, mobilierul este nou), de prezentarea care ni s-a facut de catre directoare. Aparent totul era perfect.Mi-am inscris copilul acolo si m-am lovit de urmatoarele probleme:

-desi gradinita este prezentata de catre directoare si pe site ca are sistem de supraveghere video-adica iti poti vedea in orice moment copilul de pe calculatorul de acasa sau de la birou, directoarea
ne-a spus din prima zi ca nu ne va acorda acces la acest sistem.
Am fost neplacut surprinsa de acest aspect , mai ales ca pentru mine a fost un criteriu important in alegerea gradinitei. In urma insistentelor mele mi s-a acordat acces doar cateva zile dupa care
s-a inchis.

-motivul real pentru care mi-am retras copilul este comportamentul directoarei fata de parinti.Aceasta persoana nu realizeaza ca noi in calitate de parinti suntem si clienti ai gradinitei , care platesc lunar o suma importanta de bani , respectiv 450 EUR si ca nu este normal sa tipe si sa te certe ca si cum ai fi un subaltern sau angajat.Acelasi comportament il are si cu educatoarele , drept urmare in cateva luni copilul meu a schimbat 3 educatoare.

-activitatile desfasurate in gradinita sunt mediocre in comparatie cu activitatile de la gradinita unde este acum copilul meu si unde tot timpul se intampla ceva nou si frumos.

-tot timpul se cer exudate nazale si faringiene.
-se exagereaza ffff tare in privinta racelilor din sezonul de iarna.

-directoarea considera ca are calitatea sa dea sfaturi si recomandari parintilor in calitate de psiholog , de medic, de educatoare etc.Eu personal cred ca trebuie sa ai niste studii de specialitate ca sa dai sfaturi unor parinti in privinta felului in care isi cresc copii si nu posibilitatea financiara de a deschide o gradinita particulara.

Mai sunt multe alte aspecte si daca cineva este interesat putem discuta.
In concluzie , NU RECOMAD GRADINITA LUI DAVID.





-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva47 spune:

NU recomand GRADINITA LUI DAVID!Am avut copilul acolo si am fost nevoita sa il mut la alta gradinita.
Initial am fost atrasa de felul in care arata aceasta gradinita,(este mobilata frumos, mobilierul este nou), de prezentarea care ni s-a facut de catre directoare. Aparent totul era perfect.Mi-am inscris copilul acolo si m-am lovit de urmatoarele probleme:

-desi gradinita este prezentata de catre directoare si pe site ca are sistem de supraveghere video-adica iti poti vedea in orice moment copilul de pe calculatorul de acasa sau de la birou, directoarea
ne-a spus din prima zi ca nu ne va acorda acces la acest sistem.
Am fost neplacut surprinsa de acest aspect , mai ales ca pentru mine a fost un criteriu important in alegerea gradinitei. In urma insistentelor mele mi s-a acordat acces doar cateva zile dupa care
s-a inchis.

-motivul real pentru care mi-am retras copilul este comportamentul directoarei fata de parinti.Aceasta persoana nu realizeaza ca noi in calitate de parinti suntem si clienti ai gradinitei , care platesc lunar o suma importanta de bani , respectiv 450 EUR si ca nu este normal sa tipe si sa te certe ca si cum ai fi un subaltern sau angajat.Acelasi comportament il are si cu educatoarele , drept urmare in cateva luni copilul meu a schimbat 3 educatoare.

-activitatile desfasurate in gradinita sunt mediocre in comparatie cu activitatile de la gradinita unde este acum copilul meu si unde tot timpul se intampla ceva nou si frumos.

-tot timpul se cer exudate nazale si faringiene.
-se exagereaza ffff tare in privinta racelilor din sezonul de iarna.

-directoarea considera ca are calitatea sa dea sfaturi si recomandari parintilor in calitate de psiholog , de medic, de educatoare etc.Eu personal cred ca trebuie sa ai niste studii de specialitate ca sa dai sfaturi unor parinti in privinta felului in care isi cresc copii si nu posibilitatea financiara de a deschide o gradinita particulara.

Mai sunt multe alte aspecte si daca cineva este interesat putem discuta.
In concluzie , NU RECOMAD GRADINITA LUI DAVID.





-

Mergi la inceput