Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Buna seara!

In primul si in primul rand vreau sa ma laud cu printisorul meu iubit Duracell care astazi m-a facut extrem de fericita cand l-am vazut ca s-a ridicat singurel in picioruse fara sprijin. Dupa recordul depasit de a sta in picioruse minute in sir cu manutele ridicate zici ca se preda politiei,acum se ridica minunea mea scumpa singurel,singurel. A exersat asta mai toata ziulica si nu imi dau seama cum reuseste pentru ca salteau patului nostru si chiar si a lui este destul de moale si de infunda putin piciorul in e
a.

Madutz,saptamana trecuta am revazut pozele cu Cristinel cand era micut,cele de pe Fb.Mor de dragul lui...poate avem ocazia intr-o zi sa ne cunoastem si sa-l pupacesc putin.



Eduard Andrei 02.04.2011



am ramas fara cuvinte....e cel mai tare baietel
Felicitari si tie si lui

Cat despre pupacitul lui Cristi, daca-l prinzi il poti pupaci in voie, mie imi e mai greu la faza cu prinsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

acum seara a facut juniorul primul pishu' la olita nu sunt eu pro inceperii devreme a operatiunii olita..dar tot avand-o in casa de la iasmi si auzind de la prietenele mele cu bebei de aceasi varsta ca ii pun si fac la olita am zis sa vad si eu in gluma cum reactioneaza...si surpriza a facut un pish.....


mamica implinita cu 2 comori !!



pana pe la 18 luni nu isi pot controla vezica. fetele reusesc mai repede, baietii mai tarziu. Capraru nu recomanda sa fie pusi devreme la olita, zice ca e un fel de dresaj, nu o actiune voluntara.
oricum cred ca ti-a placut cand l-ai vazut ca face


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am pus 3 pozici cu lucutza in actiune...nu am mai pozat si rezultatul


mamica implinita cu 2 comori !!



ce tari sunt pozele , iar olita e super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am culcat-o pe Andra... sa vad cat doarme.....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ma bag si eu la somn
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Noapte buna! Somnic pufos! Sa-mi pastrati o cafea mare si neagra sa o beau cu praji maine!
puuup

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am reusit sa citesc si eu din urma sa vdm ce am retinut
La multi ani tuturor sarbatoritilor, sa cresteti mari, sanatosi si voiosi
Ally, felicitari pt Edutu, e un copil minune.Ai facut tu ceva in sarcina si ne ascunzi noua
Alexins nu doar fara lumina ci si fara apa calda si caldura de la 8 dim,la lumina au dat drumul la 17, dar la caldura si apa calda acum o ora.Azi as fi venit in parc dar am fist cu mama la cumparaturi vreo 3 ore

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi m- am prapadit de ras cand am citit cum cauti broscute.Felicitari lui Lucas pt pishu la olita
Roxy sa purtati sanatosi hainutele
Simo felicitari lui Arsenie pt plimbare,Rares sta f bine in picioare dar sprijinit cu corpul de mine, observ ca nu explic prea bi e la ora asta, insa de mers in 4 labute nici vb, are fundul greu
Miki imi pare rau pt Vladut ca nu se odihneste noaptea, sfatul lui Ailed e f bun si cred. ca ar invata mai usor inger, ingerasul meu
Somleac dc plange Matia, nu ii ppace la gradinita?
Maduta, dc nu ii lasi lui Cristinelu o cana cu apa in dormitor sa bea in caz ca i se face sere?
Delia m- ai omorat cu prajitura, mi s -a facut asa pofta
Iony d c nu scrii mai mult, asa rar cand intri da- ne si noua raortul despre bombonica ta
Viss si eu m- am yandit la tine cand am cazut reportajul si chiar ma fandeam de dim
Cummle dai sa pape puiutilor tai, dar banuiescc ca. Lingurita unul, o lingurita altul.Off lipsa de spatiu ma termina si pe mine psihic. simt ca ma sufoc, ca nu mai stiu pe unde sa le pun. Felicitari lui Sergiu pt cei 2 dinti
Lalely felicitari pt vaccin iar daca nu ii plac biscuitii nu e pb, incerci mai tarziu
Dya super ca au inceput sa ii curga mucisorii
Azaz mami prin cate ati trecut si cate mai arr puiutul de indurat offff
Strumphy succes mainedim cu dovleacul, poate ii ppace asta

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Imi cer scuze pt greseli dar scriu d p tel sotului si imi apare scrisul mare si apoi nu mai vad ce scriu.Aseara l- am laudat pe Rares si s- a trezit pla gand si nu a mai fost chip sa il pun la el in patut.Acum doarme sa vdm pt cat timp.Azi dedim nu a vrut fructele cred ca era marul prea acru si d aia nu le a papat.Am fost la plimbare vreo 3 ore si- a facut al 2 lea somn afara,apoi am papat iaurtel cu cereale 'Milupa noapte buna multicereale cu fructe.Eu nu sunt prea incantata de ele, nu sunt asa consisrente ca si cele de la Nestle.Data viitoare o sa ii iau de la Humana sau Topfer.A inceput sa se racoreasca bine afara.
Vad. A nu mai e nimeni la ora asta,asa ca va pup dulce pe toate si va urez noapte buna.

Am uitat sa va spun ca Rares sta f bine inpicioare dar sprijinit de mine , si e f incantat, iar azi cand sa il schimb a facut pipi si nu stiu cum dar i- a intrat si in ochi. Ak ramas socata cand ak vaz

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Am revenit!

Multumim din suflet fetelor pentru aprecieri!

Andreea,nu imi amintesc daca am facut ceva mai special cat am fost insarcinata,cert este ca Duracell-ul meu o ia din loc cat de curand. Am uitat sa-ti spun ca aseara cand ai pus pozele cu voi am observat ca Raresutu seamana tot mai mult cu tine mami.Cand s-a nascut era tati tooooot iar acum s-a schimbat treaba.Va puuupam mult!

Madutz,eram fffffffoarte sigura ca imi ve-i spune ceva de genul ca am sa alerg dupa Cristinel sa-l pupacesc,se vede ca este ”fudul” si ca nu se lasa asa usor pupat. Somn usor!

Lavinia, pffffamama la olita deja?Bravo tizu mic...Felicitari mami!

Yoni,mai devreme am vazut apelul tau si este deja tarziu sa te sun. Scuze! Va pupam si ne auzim maine la tel.

Delia, ce tare faza cu” aleraga o minge prin casa mergand de-a busilea„.

Strumpitz,cam rarutza prezenta ta pe ziua de astazi...ce ai mesterit prin casa?Sau ati fost toata ziua la plimbari si muuult shooping? Am admirat piscotica in pozele de Halloween si este mortala. Face neste mutrite atat de dulci.

Mergi la inceput