Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
multumim mult pentru urari!
La multi ani si de la noi pentru Sophie de Strupmhitza, Duracell Edutu de AllyLaur, Andra de Miki.

Noi azi la 7 luni avem 71 cm si 8.300 kg, papam 3 mese aproape complete (rade 200 g de fructe dimineata, papa uneori tot pana la 160 g de piure de legume cu carnita si am gasit reteta minune de smoothie cu iaurt, avocado si banane plus minus cereale la gustarea de seara, pana la 160 g). Stam in fundulet bine, suntem tare vorbaret, si n-avem niciun dintisor (ras cu gura stirba). Deci un bilant bun! I-am luat azi un tortulet asa de bun, abia astept sa mancam cu sotul cand vine de la policlinica

Va pup si ma duc sa ma mai joc cu puiul!




Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

bravo pisuc si petru !
ce tare ! i-ati luat tort!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

pisuc - felicitari pentru bilantul de 7 luni.o feliuta de tort ne dai si noua???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Muuuult tort pentru toata lumea, fiindca tati a cumparat si el un tort ca nu stia de al meu (surprise!!!), asa ca acum avem 2 torturi! Deci avem cate o feliuta si sampanie pentru toata lumea!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetele am disparut asa ca a venit mama si am stat la cafea apoi am iesit afara.

viss sa folositi sanatosi noile covoare si sa se joace bebeii pana le tocesc si felicitari pentru dintocul 2 a lui Sergiu

strumphitza chiar vroiam sa te intreb daca te mai mulgi, ca mai ziceai ca ai sanii beton si piscoata nu sugea. dar tu nu aveai pompa de muls? poti sa te mulgi cu mana? ca este tare greu, eu n-am reusit. pompa este o adevarata minune, nu stiu ce ma faceam fara ea.

mandreeac bravo pentru Rares ca a dormit in patutul lui

madutza vezi, a zis bine viss trebuie multa vointa si aruncata lenea pe geam ca sa poti face abdomene si exercitii.

ally eram sigura ca v-ati distrat bine, pai cum altfel
eu zic sa nu te grabesti cu oul. unde-i graba? mai lasa-l.

pisuc felicitari pentru bilantul bun de la 7 luni si pentru ca ai gasit combinatia cu iaurt care si placa

alexina, mandreeac deci le-ati aranjat o intalnire bebeilor ce scumpi sunt amandoi si zambareti

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am venit de afara si noi
Mi-a marait pitica pana in casa...nu stiu ce a avut.acum a baut lapticul si face nani
Azi a dormit cred ca 1 ora adunat toata ziua....tare ne mai luptam cand e sa doarma ,nu stiu ce a patit

Yasmi-ce am ras cu broastele...offff am avut si eu si le-am dat pana la urma ca era mare bataie de cap.nu zic cand venea timpul sa schimbat apa....pute rau apa aia.
Mandreac-cum e fara curent? hai ca mai e putin pana la 20
Strumph- crede- ma ca stiu fffff bine cum te simti? Mai tii minte cand si eu ma plangeam aici pe aceeasi tema?.. Well,tb sa ai rabdare si sa incerci tot feluri de trucuri. Incearca cu degetul,pune fata la desene,adu-i o jucarie ce ii place...las-o pe ea sa ia din farfurie si sa duca la gurita! Cartoful dulce e f bun...eu zic ca daca prinde de gust accepta. Ii era foame cand ai incercat sa-i dai? Hai n mai fii suparata ca mai sunt si alte exemplare"mancacioase"
Ailed- bv pt papa...sa ne tina obiceiul si sa n ne auda ca le laudam

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi! Mama ce zi productiva


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Viss- mamica puternica simodel pt noi!
Deea- ce faaaci? Am vazut o poza cu Anna pe fb! Doamneee e de nerecunoscut cat a putut sa se schimbe! Zici ca are 1 an hai mai intra si ne povesteste de voi
Roxy- sa-ti fie de bine si tie plimbarea in poza in care rad cei mici faceam eu ca pisica...miaaaaau

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Da Alexina sa nu ne auda...A mea oricum nu e fan orice papica... dar mai deschide guritza din cand in cand.... Azi i-am facut supica cu galusti(doar cu galbenus), a papat ceva vreo 60 g .. dar i-am dat bucatele mai mari... maine ii blenduiesc legumele si carnea... daca o vedeati cum scuipa bucatele mai mari de morcov[:)))], telina, carnea si galusca le papa...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed eu cred ca punga aia cu biscuiti este mancata de mult si tu nu mai stii

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am gasit-o roxy, facusem ordine... si era in dulap unde tin pungile

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput