Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely eu stiam ca trebuie sa te intorci la munca a doua zi dupa implinirea a 11 luni adica tu pe 16.03 trebuie sa fii la munca. asa cum dupa cei 2 ani de stat acasa trebuie sa fim la munca fix a doua zi dupa ce copilul face 2 ani.
stai sa vedem fetele ce mai zic.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dya ma bucur ca a papat
trebuie si eu sa iau bors sau sa vad matusa-mea daca are facut de ea, sa fac si eu.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

voi cum pregatiti broccoli? la aburi, fiert...cum?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Am revenit!

Multumim din suflet fetelor pentru aprecieri!

Andreea,nu imi amintesc daca am facut ceva mai special cat am fost insarcinata,cert este ca Duracell-ul meu o ia din loc cat de curand. Am uitat sa-ti spun ca aseara cand ai pus pozele cu voi am observat ca Raresutu seamana tot mai mult cu tine mami.Cand s-a nascut era tati tooooot iar acum s-a schimbat treaba.Va puuupam mult!





Eduard Andrei 02.04.2011



M-ai facut tare fericita! Da seamana cu mine, cel putin eu asa cred, cand il vad pe el, parca ma vad pe mine!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza cate abdomene ai facut?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mersi Roxy...eu habar nu am,dar trebuie sa ma interesez!!!
Numai ca la noi la stat am gasit pareri impartite!!

Si eu vreau sa stiu cum pregatesc fetele broccoli...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata

am nevoie de o cafea mare mare, ne-a culcat vlad la 2 si ne-a trezit la 7
am inceput prost ziua ca tocmai am vazut cat a ajuns euro si azi trebuie sa cumpar pt rate
dar sunt fericita ca vlad parca a inceput sa-si mai foloseasca cat de cat nasul..parca putin s-a mai desfundat, se pare ca a fost eficient tratamentul desi eu nu aveam incredere in ce ne-a dat.. sper ca luni sa mergem si noi la gradi..

felicitari duracell de ally..
si petru pentru bilantul de 7 luni, si andra vietzomana, si rares de mandreac - sper ca ati dormit mai bine azi noapte sa stii ca si andra mea are fundu greu

va pup, fug la treaba..am de spalat, de facut papa pt andra, pt noi, vreau sa fac un chec cu iaurt si nuci, etc etc

mami de 2 prichindei


Mami, Rares are peste 11 kg, Alexina va poate confirma ca l-a luat in brate si e diferenta enorma intre el si Teea, dar cred ca e si mai lenes, el cu vorba toata ziua, imi impuie capul de pe acum. Nu am dormit bine deloc, Rares nu si nu la el in patut , plange si nu il pot lasa asa. Ne descurcam noi cumva. Imi pare rau pentru Vladut, cred ca ar trebui sa ceri un sfat cum era "super nani", poate nu aplici metoda corecta, nu stiu zic si eu. El este hiperactiv toata ziua?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, nu stiu cate/ daca a facut mada dar eu ma duc sa fac!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

pauza de

m-a vazut iubirea ca ma pregatesc sa plec si s-a pus pe-un plans..., desteapta micuta mea ca altfel uitam sa-i mai dau tzatza.

BByasmi am dat 300 lei pe o bena din aia mare de pamant negru amestecat cu nisip special pentru gazon.

Miki am uitat sa-ti raspund, Vic e tot timpul mai crizat, dar dimineata e cel mai ce ca nu vrea sa mearga la gradi. Se simte bine acolo, dupamasa mai stau vreo 30-40 min dupa el ca n-ar pleca. Azi dimineata la rugat pe tata-su sa vorbeasca cu mine sa merg sa-l iau la pranz, apoi la gradi s-a repezit din masina sa vada daca a ajuns mami deja. E foarte incapatanat, totul trebuie sa se intample cum vrea el si daca nu atunci urla se arunca pe jos, tot arsenalul.
Ieri cand l-am luat de la gradi imi povesteste pe un ton afectat ca un baietel a spus cuvinte urate despre tara ( cu accent pe tara) si va veni puscaria sa-l ia. Dupa vreo cinci minute un alt baietel a vorbit cuvinte urate despre Dumnezeu si vin diavolii sa-l ia.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


of of..deci or fi berbecutii astia mai caposi din fire..ca daca nici tu nu-l stapanesti care ai atata experienta ma mai calmez si eu, imi mai trec mustrarile de constiinta ca n-am facut treaba buna cu el..
azi dimi ca sa-si ia sosetele in picioare a facut niste crize de se invinetise de urlat si mai ca nu mai respira.. m-am luptat efectiv cu el sa-l tin strans in brate si sa-i spun pe un ton calm ca nu pot sa-l las descult ca-i vreau binele, ca raceste bla bla ..si dupa vreo 10 min in care am incasat pumni, picioare si tot tacamul..a inceput sa rada in hohote si s-a schimbat la 180 de grade..si-a luat sosetutele, m-a pupat..parca nu se intamplase nimic..fereasca sfantul sa mai fi adus vorba de pacatoasele de sosete ca incepea iar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

neata fetelor
mai am de citit din urma
ieri am fost la socrii ca a fost ziua socrului
si de aia am lipsit total din peisaj
mi-e frica rau sa nu facem si noi otita de nu mai pot
am inceput aerosolii si cred ca ii voi pune vibrocil iar
sau vom merge la un ORL-Ist
sper sa gasesc unde si timp sa ajung
offffffffff

mandreeac da voi cum ati facut otita?
a avut vreun simptom?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




noua ne-au zis ca febra mare ar fi unul din simptome si daca apare fuguta la spital

Mergi la inceput