Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

viss eu de cand am nascut cand fac salata beof dau pe razatoare numai carnea o tai. si e gata rapid. incearca e ff buna

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna dimineata
viss sunt asa de dragalasi puiutii.ce frumos se joaca ei doi.si covoarele sunt frumoase sa le stapaniti sanatosi
offf noi nu scapam bine de una si dam de alta asa m-am saturat. azi s-a trezit puiu meu cu o 2 bubite pe un obraz si 2 sub gurita. nu stiu de la ce ar putea fi dar sunt urate rau.
acuma e in patut a cazut pe spate si incearca sa se ridice singur ce sa ma chinuie. ma duc sa il ajut ca nu poate si acusi incepe a urla.


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

sunt rosii , poate sunt de la saliva...si Andra are

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-nu somnleac-nu gresesti.ia-i ghicit.sonia isi tragea de sunculite, se uita la buric, si intre timp-fosnea costumasul de-i iesea fulgii, il invartea in mana de zici ca era lasoucand se bucura, ei bine poti sa fii suparat sau bolnav copt-ca nu-i poti rezista,da cu piciorele in pat, face podul, rade la lustra,la frasu,face avionul in brate la tasu sus,si da din picioruse,dc ii dai biberonul si ea nu mai vrea ,iti da peste maini, peste biberon- "ce, ? nu-ti zisesi ca nu mai vreau? ia-l de aici, ca ti-l arunc pe parchet"si are o forta de mi-a zburat biberonul din mana dc nu sunt atenta sa-l tinse da in leagan in scoica,cu atata volta arunca piciorusele, de se deplaseaza scoica in mijlocul camereisi nu poate trai fara frasu-cand el doarme in carut, deci are spatarul coborat, si ea sta in fund,la bara, cu o mana se tine de bara, cu alta de piciorul lu frasu,ca dc nu e treaza sa se joace cu ea, macar sa-l simta acproape, eu ii iau mana- sa nu-l trezeasca, ea il apuca la loc.si sta asa tot drumul..
-ei sergiu- e mai studios- studiaza firele covorului,isi baga mana in puf,il rasfira,mai merge, mai sta,invarte jucaria pe toate partile,se uita la rotile masinutei, le pipaie, le intoarce..sonia ia masinuta o pune jos, o misca, o tranteste,da cu ia de pat,sau in sergiusergiu rade cu tine dc il gadili,dc il musti,cat de suparat ar fi, pe sonia dc ai suparat-o boceste si din amintiri, cu suspinedar ar are o mare flebete-tasudc il arati-te-ai scos

-fuse-album folcloric cu gemenasi dragalasizise cioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asa sunt fetele.... a mea asta mica vad ca e mamoasa rau.... daca ma vede vrea la mine

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

delia nu stiu ce sa zic dar una din alea de pe obraz e suus aprope de nas. cum sa ajunga saliva acolo?

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza as vrea sa fac iaurt de acum, sa vedem daca ma tine treaba asta o sa opresc acum un paharel din asta si dupa ce il terminam fac iar. si nu este greu deloc, eu ma gandeam ca este mai mare deranjul dar nu este.

catank
tu ziceai ca ai pus pere nu stiu cum...la borcan sau cum?

viss bebeii sunt minunati, asa imi place cum se joaca, cum se privesc unul pe altul zici ca-si vorbesc, cum se ating ei(este o poza in care Sergiu zici ca o mangaie pe Sonia, tare frumos). imi plac covoarele, sunt asa vesele, colorate, sa le stapaniti sanatosi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am nimerit un ardel gras sa fie iute si i-am pus in papa lui lucas offffffffff


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

delia nu stiu ce sa zic dar una din alea de pe obraz e suus aprope de nas. cum sa ajunga saliva acolo?

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

el nu baga chestii in gura?
ca a mea linge tot

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua!

Am intrat mai devreme pe Dc dar am stat sa ajung la zi cu cititul si cand sa deschid casuta sa va scriu apare postarea lui Viss ca a pus poze cu ale ei comori si am fugit repejor si am vazut de 2 ori pozele cap coada.Draga mea,ai doi copilasi mai mult de cat minunati,superbi. Sunt mortali!


Va multumesc inca o data pentru aprecieri !!! Imi creste inima in mine cand aud orice cuvant frumos despre puiutul meu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

pauza de

m-a vazut iubirea ca ma pregatesc sa plec si s-a pus pe-un plans..., desteapta micuta mea ca altfel uitam sa-i mai dau tzatza.

BByasmi am dat 300 lei pe o bena din aia mare de pamant negru amestecat cu nisip special pentru gazon.

Miki am uitat sa-ti raspund, Vic e tot timpul mai crizat, dar dimineata e cel mai ce ca nu vrea sa mearga la gradi. Se simte bine acolo, dupamasa mai stau vreo 30-40 min dupa el ca n-ar pleca. Azi dimineata la rugat pe tata-su sa vorbeasca cu mine sa merg sa-l iau la pranz, apoi la gradi s-a repezit din masina sa vada daca a ajuns mami deja. E foarte incapatanat, totul trebuie sa se intample cum vrea el si daca nu atunci urla se arunca pe jos, tot arsenalul.
Ieri cand l-am luat de la gradi imi povesteste pe un ton afectat ca un baietel a spus cuvinte urate despre tara ( cu accent pe tara) si va veni puscaria sa-l ia. Dupa vreo cinci minute un alt baietel a vorbit cuvinte urate despre Dumnezeu si vin diavolii sa-l ia.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput