Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

persi eu doar incaltat in sandalute cu talonet si care sustin glezna l am pus in premergator sau cand merge pe jos.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

in sfarsit sunt si eu "in timp real" cu voi

am pus papica la foc si pt noi si pt junior si in maxim o ora il pun la nanita ....apoi la plimbarici pana la amiaza!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


espresso, capucino, la ibric,la filtru, nesquik cu lapte, avem ce doriti si ce poftti! si dau si praji! yammmy!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multumim pentru felicitari...!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy eu nu am prea gasit incaltaminte cu talonet...aici..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi si de la noi!

am simtit asa un parfum de cafeluta,incat am trecut sa va salut mai devreme


lalely - pup pentru graunelul david

ailed - felicitari pentru andra

simo - cand o sa fie gata surpriza sunteti primele pe care le anunt

ally - felicitari pentr eddy.are mama baiat mare

yasmi - felicitari pentru primul pisu la olita

persi - felicitari pentru dintuc

miki - spor la treburi

am fugit, azi am cam multa treaba
va pup, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

sunt matinala si odihnita tareee ca aseara m-am culcat la 21 si m-am trezit la 5 sa alaptez cu ochii inchisi apoi am dormit iar pana acum.

persi,somleac, ailed ati dat voi cafeaua asa ca eu nu mai fac alta ca prea multa strica
felicitari pentru dintoc

catank,persi mi-a iesit un iaurt acum am fost si am dat prosoapele la o parte sa vad cum a iesit, l-am pus de aseara. stiti cum a iesit? bun, bun... sincer, nu ma asteptam sa iasa asa bun, nu stiu de ce. ma gandeam ca asta facut nu este asa bun ca cel cumparat dar este la fel de bun ca si consistenta si gust.
eu am pus 3 linguri de iaurt la 1 litru de lapte.
data viitoare voi face cu 2 litri de lapte.

lalely daca atata papa David inseamna ca atata ii trebuie, ar papa mai mult daca i-ar mai trebui, stai linistita. este un grasunel, oricum.
trebuia sa iei direct biscuiti cu gluten, gata de acum poti sa-i dai.

ailed vreau sa stiu cum a iesit prajitura? nu stiu cum te-ai putut abtinut sa nu mananci. eu nu as putea asa ceva, eu mananc asa calda.

ally felicitari pentru Edy ca s-a ridicat singurel este intr-adevar o mare bucurie si fericire cand ii vedem asa. si eu am fost asa fericita cand am vazut-o pe Anastasia ca se ridica si se chinuia ea acolo. cand ii vezi cum se mai screm sa faca , cate ceva....asa dulci sunt

si noi tot o zi da una nu facem baita, nu mai facem zilnic de vreo luna.

iony ce mai face printesica ta dulce? zi-ne mai multe despre ea, despre voi...pozele le-am vazut a crescut si este frumoasa tare si imi pare destul de grasuta nu cum zici tu ca este manechina

mandreeac vai de nasol ca ai stat fara curent, fara caldura.... mi-l imaginez pe Rares facand pipi in aer ...asa i-a intrat si in ochi

catank super ca ati primit jucariile si va plac...la amandoua si eu sunt topita dupa jucarii, asa imi plac si le intorc pe toate partile sa vad cum functioneaza.

deea tu ce treburi mai executi? hai si mai povesteste-ne

ioanna hai ca uite ce de cafea este, si prea multa in dimineata asta

toate mamicile si bebeii dulci.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

este o ceata groasa la noi, abia se vede blocul de langa....si un frigggg.....

simona ii place lui Arsenie pe covor, asa-i? deja a luat casa la explorat. pe jos le place cel mai mult cred, eu asa am observat la Anastasia

mergem sa pregatim micul dejun pentru amandoua. azi pap iaurt de casa. daca as putea sa va dau si vouia sa gustati sa vedeti ce bun a iesit....

pisuc stiu ca tu intrebai de iaurturi bio. poti face tu iaurt in casa.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

o da, ce bine e sa gasesti cafeaua facuta dimineata

roxy, da' ai dormit nu gluma. Felicitari pentru reusita cu iaurtul.
De acum asa o sa faci, nu?

yasmi, referitor la broscute, nici eu n-as lua animale acum. nu as avea timp sa ma ocup si de ele. noi am avut mai demult caini, imi plac ff mult, dar daca as lua acum nu as mai avea gradina de flori. Atunci avea ingradita portiunea cu flori si tot sarea inauntru si se tolanea acolo. Noi am avut ciobanesti germani, nu aveam copii si ii iubeam pe ei ca pe niste copii. Acum vom mai lua doar daca vor cere copii cand vor fi suficient de mari sa se poata ocupa de animale.

delia esti la praji?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, nu stiu cum sa procedez cu Catalina..de 2 zile nu mai are muci curgatori, nici nu mai e infundata, doar cateodata o mai aud ca fornaie. Seara o aspir dar nu mai ies multi mucisori..decat dintr-o singura nara mai ies. Cat timp sa mai continui cu asprat seara + Colargol?

Mergi la inceput