Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

No...asta femeie la casa omului !!!
http://oprealiliana.wordpress.com/2010/12/21/a-mirat-o-lume-intreaga-nascand-zece-copii-deodata-video/

Gianina...eu tare as vrea sa fiu numai eu cu bebe si sotul dupa nastere. Stiu, multi spun ca trebuie ajutor, dar asa simt eu. O sa te descurci, vezi tu !!!

gravidutza 28+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

OOOO DOAMNE 10 o data....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

pfiuuuuuuuuuuuuuuuu.....no comment!!!mamaaa...10 odata?!da unde au incaput bebelushii astia?....in orice caz..sa -i tina Dumnezeu sa fie sanatosi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Sunt socata...10??????????

Alina 28+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Sophia casa de piatra, sa fiti fericti! am vazut ca v-ati casatorit in locatia cea noua a casei casatoriilor, ma gandesc ca e mai intim si mai linistite decat la mall.

Matzaila si eu am avut candida, am depistat-o in trimestrul 1 si am tratat-o in cel de-al doilea cu fluomizin. Medicul a zis ca medical nu e urgenta tratarea ei, dar daca ma deranjeaza pe mine sa o tratam si am ales tratarea ei.

Fetele care iau calciu, ce varianta ati ales? Mie mi-a recomandat medicul sa iau ca+d3 dar nu mi-a zis ce tip, firma, cantitate etc

MTHFR C677T Homozigot
+25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Sunt curioasa cum arata mama aceea inainte de nastere avand in vedere ca numai bebelusii cantareau vreo 25 kg

MTHFR C677T Homozigot
+25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Suzieqmie dr mi-a recomandat calciu efervescent 10 zile apoi un D3 si inca 10 zile de calciu, eu acum iau fier ca la hemoleucograma mi-a iesit un inceput de anemie ... nu mare dar este bine de stiut .. asa ca las calciu ptr dupa ce corectez anemia nu se asociaza calciu cu fierul ....
Gianina sigur o sa va decurcati singurei ... instinctul de mamica o sa iti spuna ce sa faci ....asa ca mult curaj gandeste pozitiv si pana la urma nu se stie poate pana la urma se mai schimba treburile si la mamica ta la serv si o sa poata sa ajunga ...
Matzacandida se gaseste in mod normal pe piele si mucoase ... deci nu are treaba cu spalatul si alte ganduri care iti trec tie prin cap .. si asa cum spune Cati -apare(se inmulteste ) atunci cand organismului ii scade imunitatea poti sa incerci spalaturi externe cu ceai de musetel , galbenele pana ajungi la dr.
Fetelor eu stiu ca epidurala se pune cand deja ai dilatatie de min 5 cm. sau gresesc ? probabil ca de asta a tb sa astepte pana sa o puna ....


28 + de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Doamne 10 odata !!! uau oare o fi facut tratament ? mama eroina se poate numi o asemenea femeie oare de cate ajutoare o avea nevoie sa ii poata ingriji ???
incredibil ....

28 + de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Matza...eu sarcina trecuta treceam din candida albicans in garderella si invers..am bagat toata sarcina ovule si pe gura si pe!

Acum am alte ovule...am tot bagat si degeaba..si sarcina asta e la fel.

Sarcina trecuta am luat o sumedenie de categorii si marci de ovule!

Candida nu se trateaza pe sarcina..decat cu ovule.dupa ce nasti si termini cu alaptatul exista tratament adecvat.

singurul risc e sa ia fatul candida daca nasti natural!

si bineinteles jena zilnica..scurgeri abundente..si mancarimi..

eu acum ma spal extern cu ceai de sunatoare.foarte bun.macar m-au lasat mancarimile!.Si n-are treaba cu spalatul...ci cu faptul ca in sarcina esti mai sensibila...si asta e!!

Sunt asa bucuroasa ca azi fii-mea a facut 4 pipi la olita si un caca acum seara!Poate ne ajuta Dumnezeu si o dezvat de scutec pana in ianuarie!



26+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

matza daca nu vrei sa ajungi la medic care oricum nu prea are ce sa-ti dea poti lua canesten gyn 3 ovule sunt se ia 3 seri la rand si mai poti face spalaturi cu cai de galbenele .

Asa am scapat eu de candida la 12 saptamani la recomandarea ginecologului


Oauuu va dati seama 10 o data? cred ca oboseala si cheltuiala sunt imense dar si mai tarziu cand or creste va dati seama fericire in casa aia ,ca la gradinita.

30+ cu

Mergi la inceput