Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

ZUMZU, al nostru a fost montat odata cu centrala. nu scrie nimic pe el, dar voi cauta brosurica lui. cert e ca pot garanta ca merge la TOATE tipurile de gaze. dar nu pot scrie mai multe, ca imi taie soata accesul la net o luna

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA


Deci nici nu ne-am prins! Nu e bun nici la noi ala, inseamna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fetelor, Miruna e ragusita rau si are 37.9. Maine mergem la medic, dar ce ii pot da pentru raguseala, in seara asta? E grav, oare??

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

andutza, tandum verde

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Andutz, doar daca mai creste temperatura cred ca poti da nurofen sau ce ai, altfel mai nimic, vezi cum evolueaza. Multa sanatate, sa fie ca la Ziki raguseala: de la strigat!

Mayane, la postarile tale eu rad in hohote, tu doar intri, arunci bomba si pleci si noi ramanem sa ne explodeze ochii si falcile de ras.

A mea fifita papa cu reclame si papa bine (200-250gr.), nu se murdareste decat f rar si da, daca gaseste ceva pe covor sau pe scoica se chinuie mult timp sa prinda cu 2 deste si sa duca la gura.

Nu, nu mi-as pune implanturi, nu lifting, nu nik...desi nu-mi place corpul meu, niciodata nu mi-a placut, il accept asa si gata.

Eu tin sarbatoarea asta mereu, e doctori fara de arginti si noi o tinem ptr sanatate si da, sambata e a mortilor si din cate stiu e doar in post.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

lichide calde, sa incerci sa nu planga, daca da semne ca o doare da-i nurofen/panadol Sanatate!


Monica doctori fara arginti nu-i pe 31 ianuarie? Dr. Chir si Ioan? ca era ziua spitalului unde lucarm eu in galati..si ce era pe mine cu ocazia aia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

La multi ani frumosi si sanatosi Gabriela!

Tunde , Lavinia, condoleante! E tare greu sa accepti dar daca asa a decis Cel de Sus ......

Carmen ma bucur mult ca ati trecut cu bine peste hopul asta.

Sa incerc sa mai raspund si eu, la subiectele deschise de voi:

de Revelion - acasa - fiindca Stefan nu sta cu nimeni

Rosii fara coaja si ceapa fierte - mananca de mult

Am primit un premergator - il pun putin si nici atunci nu vrea sa stea
Ham nu mi place

In legatura cu prietenii, ca tot ati povestit voi multe, avem multi, de aceea mi e ciuda uneori ca sotul poate sta mai mult timp cu ei decat cu noi, in timpul lui liber, desi ne iubeste mult.

Ieri am avut zi tare ghinionista: stefan a cazut din patut, m am speriat foarte tare. Sper sa nu aiba urmari. Masina de spalat s a blocat si a trebuit sa storc rufele in mana. O sticla cu alcool s a crapat in dulap si s a umplut toata casa de miros, spala covor, dulap, groaznic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna seara!
In primul rand LA MULTI ANI GABRIELA!!!
Si bine ai venit acasa Andreiut viteaz!
Astazi am fost in vizita la o prietena care are o fetita mai mare cu 10 zile decat Bubu meu si a fost un succes total, apropo de intalnirea care urmeaza sa o faceti la Zumzu. S-au jucat amandoi m-ai bine decat imi puteam imagina, nu s-au lovit, nu s-au batut pe jucarii si nici nu si-au bagat mainile in ochi. Asa am reusit sa imi beau si eu prima cafea linistita de cand am nascut, noi am stat in bucatarie si ii auzeam prin interfonul pentru bebelusi ce faceau.
Tot astazi am mancat si noi pentru prima oara gris cu lapte si mar copt, este delicios, iar ca lapte am folosit lapte praf.
Si referitor la SZ-ul cu cat mananca bebe: are cam in jur de 5 mese, prima este de lapte, a doua de fructe cu biscuiti( in jur de 120g), a treia este de legume si carne (in jur de 50g) mai roadem intre timp si cate un covrig sau vreun biscuite, dupa mancam iar fructe si ultma masa este de lapte. Si nu adoarme niciodata fara tzitzi ca s-a discutat si despre chestia asta.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ziki tocmai de aia eu am inscris-o p nati la cresa inca din martie. deci in martie am facut inscrierea pt la anu in sept si era deja pe locul 93din 160
acu dc o ducem sau nu, mai vdm, dar am zis ca macar sa stiu ca am prins loc.

de facut op...da..poate de ingrasare. ca am scazut cu muult sub 50 si am scandal cu soata in fiecare zi sa fac ceva sa mai pun cateva kg pe mine.

noi avem aragaz care dc bate vantu si se stinge flacara, se inchid si gazele. iar socrela e terorizata ca abia abia reuseste sa aprinda aragazu

rosii si ceapa papa si nati de mult. ceapa eu nu prea pun ca nu-mi place.dar socrela mereu pune tone de ceapa si atunci papa si zgubi.

noi ne preg sa mergem la fini sa sarbatorim. desi nu ma trage. vreau sa stau in pat si sa dorm




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Wow, ce mult papa copilasii vostri! Al meu papa asa : o bucata de fruct dimineata (roade cate o ora la jumate de fruct, de aceea ma cam dispera AD asta, dar asta vrea el). NU mananca mai niciodata unul intreg. Apoi la amiaza niste legume fierte cu carnita, dar tot asa, urme fine de tot, sa zic cam o jumate de morcov, vreo 3 fire de carnita, o jumate de feliuta de cartof dulce.
Cateodata il nimeresc si mananca o papica facuta de mine. Atunci sta cuminte si papa la lingurita. Si papa cate un castronas intreg. Dar foarte greu il nimeresc.
Apoi seara - putin iaurt si gata papica. Eu il las dar cateodata ma cam duce la nebuni pentru ca cu cat papa mai putin cu atat sta agatat de tzitzi.

Si eu i-am dat si ceapa si rosii cu seminte. Seimntele sunt alergene, dar la inceput de tot, acum nu cred ca se mai pune problema la vreun copilas, sunt destui de mari. Si praz ii dau, mi se pare ca papa mai bine. Ii mai pun busuioc, oregano, tot felul de arome ca sa-l imbii cat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ANDUTA - poate fi si de la plans... Eu ii mai dadeam oscilo cand incepeau simptomele de raceala. Si mai e ceva homeopat aici, coryzalia, nu stiu daca e la voi.

Mergi la inceput