Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus,
nu apuc nici sa citesc...am observat insa ca ati schimbat titlul capitolului , hai afara toata lumea din butoaie, ce e asta ?!

Pai au ajuns acasa Carmen cu Andrei si tati, asta e o veste SUPER, nu e momentul de butoaie!
A scapat si Zumzu de gaze, deci toate se termina cu bine.

Va pupam si haideti cu zambete si cu butoaie GOALE.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Ankuta...eh,daca era vorba numai de pus tati mari,era o treaba.Dar nu a fost moft.Eu aveam implanturi dinainte de sarcina.Si din cauza schimbarilor hormonale,ingrasatului,slabitului mult si brusc,glandelor mamare nedezvoltate (asta nu e de la mine,la ecografie asa mi-a zis dr) s-a intamplat o reactie acolo si un san mi se umflase tare tare,era angorjat.Incepuse si celalalt si cred ca ajungeam la acelasi stadiu si cu el daca nu ma operam.
Asa ca a trebuit sa curete sanul stang si au schimbat si implanturile,pentru ca se intinsese pielea foarte mult.Nu e diferenta mare de marime fata de inainte,numai de forma.Insa a fost tare grea operatia,a durat vreo 5 ore.Recuperarea nu mai zic.
Daca vrei,iti dau pe PM numele dr.Si asta de m-a operata cu,si primu si poti cauta apoi pareri.Bineinteles,imi voi spune si eu paperile despre ambii,pt ca sunt fooooaaartteee diferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

haha, ce misto cu butoiasele!
ati vazut dac-ati trimis-o pe MAYANE la cursuri de programare? acuma ne-a pus firma

apropo de.. butoiase. eu nu mi-as pune, dar -spre disperarea soatei, care ma vrea intacta- la 35 mi-am promis singura un lifting. nu am nimic cu marimea lor, dar inainte de flavia imi puneam faimosul creion si cadea, dupa flavia aaaaproape au revenit la textura initiala, iar acum imi pun un penar intreg si sta linistit dedesubt.
si cum eu m-am mandrit toata tineretea mea glorioasa cu tzitzile mele, nu vreau sa le vad tragand sa moara, asa.
asa ca RSZ- implanturi Nup, nu vreau sa imi pun ceva, dar de scos si ridicat la cer, Da!

eu sunt in butoi (multumesc de intelegere, ROXX ) pentru ca am luat decizia finala - in februarie sau in martie va trebui sa incep un nou job (sper, ca eu la cel vechi nu mai calc). am sunat la cresa, mi-au spus ca lista e impresionant de lunga si, pentru a evita (oarecum) spagile, inscrierile de fac direct la Protectia Copilului.
daca sunteti vreuna interesata de crese in sectorul 2, sunt gata sa va impartasesc vasta mea experienta de cautator. mai toate acorda vreo 10% discount daca vii in grup, de cel putin 2 copii.

ma rog, hai sa nu va stric seara cu cresele.
am hotarat data motzului, ne-a luat ceva sa stabilim o data comuna tuturor prietenilor din strainatate, dar am decis - pe 7 aprilie, de pastele catolic, cand multi au liber, si asa vor putea sa-si ia bilet de avion din timp

inchei transmisia din butoi

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

doloress - nu stiam ca vor sa faca film. da nu stiu de ce, parca nu-l vad pe J Depp in rolul lui dr seuss. parca-i prea sexos pt rolul asta...l-as vedea mai degraba pe robin williams, sau cineva cu figura mai de bunicut bonom...

ziki-sophia parca a fost bagata-n priza aseara; dadea din maini si din picioare si chiuia cand vedea copii deghizati. de la anu' mergem si noi cu trick or treat, ca vad ca-i pregatita
chiar doloress, voi ati fost?

carmen - ce ma bucur sa aud ca sunteti bine! recuperare rapida si far' de cicatrici lui andrei!

angie- aici suntem, cand vei simti nevoia sa te descarci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

CARMEN - bine ati revenit, sanatosi!

GABRIELA - la multi ani, cu sanatate si bucurii!

ZUMZU- si eu fac la fel, tot timpul, toate oalele mele sunt arse. Singura solutie e sa pui timer, pentru mine. Desi si pe ala uit sa-l pun.

Implanturi nu mi-as face, doar o liposuctie, eu am avut dintotdeauna burtica, dinainte de sarcina, si nu mai vorbesc cum am ramas dupa 2 sarcini. Nici nu ma pot uita in oglinda ca imi vine greata, eu sunt aia care ar sparge toate oglinzile din lume, le urasc pe toate, mie nu-mi place mai nimic la mine.
In rest, sunt si eu in butoi pana in gat, asa ca mi se potrivea titlul cel nou. NU stiu de ce, pur si simplu, eu am asa perioade, in special iarna cand ma apuca. Ma bate gandul sa ma intorc mai repede la servici, dar nu stiu daca se poate. Si apoi ma uit la Kevin si ma buseste plansul si sentimentul de vinovatie. N-am chef nici de citit, nici de gatit, nici de nimic. De zacut eventual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ziki dc nu cer prea mult poti sa imi zici si mie de marca e senzorul? ca vrem sa il schimbam si noi de urgenta.
nu mai aparea zumzu pe forum si nici nu stiati de ce

ce tampenii vorbesc


carmen, asa mi-ai rascolit niste amintiri, e crunt intr-adevar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu..pe langa senzorul de gaz,eu cred ca cel mai sigur ar fi o plita cu inchidere automata..la mine daca e curent si se stinge flacara,decupleaza automat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

la o liposuctiune m-as baga si eu. de pe fund si coapse si brate si solduri. liposuctiune totala-generala, exista? poa' sa-mi scoata si grasimea din orbite, ca eu greu ma mai mobilizez sa fac ceva miscare, regim...

mesaj pt fetele care nu-s in butoi: doloress nu arata deloc asa cum zice; e o mignona draguta, cu voce sagalnica. da' asa se vede lumea din butoaie.
shhhh...sa nu ne-auda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

io acum 2 seri cand dormeau baietii am ajuns la concluzia ca ma simt asa ca o "ratata". de azi sunt la regim, vreau sa ajung la 55 de kile (care nu le-am avut nici inainte de sarcina..dar vrabia malai viseaza) si mi-am promis drept recompensa ca primul salariu cand ma intorc la munca il cheltui tot tot pan la ultimul banut pe haine si ma si vopsesc, uite-asa ca eu nu m-am vopsit niciodata, ma duc sa ma fac cu laser pe picioare

ps. si daca ma supar imi pun si impanturi
glumesc.
rsz. eu mi-as face ceva la sani dar dc ar fi fara durere si riscuri, in nici un caz ceva mareee, doar asa un numar in plus. macar sa-i fac la fel ca al meu e mai mare unu. deci nu. sotul cica divorteaza dc fac ceva ca lui ii plac asa- stiu ca zice si el asa ca sa ma simt mai bine(si ca sa protejeze bugetul familiei)

pss. nu v-am zis ce regim tin: ce-i fac lu Darius aia mananc si eu, dimineata doua mere, la pranz vita fiarta cu cartof si morcov, sa vedem cat ma tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Zumzu..pe langa senzorul de gaz,eu cred ca cel mai sigur ar fi o plita cu inchidere automata..la mine daca e curent si se stinge flacara,decupleaza automat.




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


din aia am, tocmai asta-i culmea, ca mi s-a mai intamplat sa dea in foc si s-a inchis, si cuptorul mereu se inchide dar nu ies gaze neam. pe asta ma bazam si eu dar uite ca de data asta....

Mergi la inceput