Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (68)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Gata

Am dovedit copchilu singura ca tati are iar multa munca si m a lasat singurica.
Ce frumos a fost azi afara pt ca am avut companie pe minunatul si grasunul Rares si mamica lui frumoasa Andreea
Avea scumpul de el o caciulita cu urechi de catel si niste falcute de iti venea sa l smotocesti non-stop
Cand sa plecam ne- a prins o ploicica si sa vezi ce fugeam eu care nu am nici husa de ploaie...inca
Norma....cand am intrat in scara s-a oprit

Mandreac- eram sigura ca adoarme Rares...in schimb a mea abia la 6.30 a adormit frantaaa dupa ce a baut lapticul....a dormit 2 ore
Se oprise ploaia si la voi nu? Daca vii si maine prin parc sa ma suni
Aaa...nu stiam cine e alina...la fel credeam ca e alina06 si nu stiam sa fac legatura

Mada- mai stii? Cu asa un flacau.... cine nu ar vrea? E un scump Rares
Ailed-
Strumph- cum fu la baie? Ai apucat azi sa-i dai cartoful dulce?
Dya- multa sanatate puiutului, eu nu stiu ce sa te sfatuiesc....sunt nestiutoare
Cami-


Fetele...eu tb sa-i dau calciu si vitC 10 zile. Cand dau vitC? C fructele sau n conteaza? Am vazut ca s-a vorbit pe aiciDar nu am fost atenta

Azi am fiert carnita cu tot cu piele si am pasat doar carnita...vreau sa zis ca a balotat ca niciodata...DAR va faceti ca nu ati auzit ca poate ma aude ca o laud. Intre lingurite mai strecuram si un varf de lingurita de iaurt si asa ii placeaaaa...uaaa..plescaia de muream de ras

Lalely- poti sa incerci sa vezi daca ii place iaurtul si sa-l pacalesti cu asta....o lingurita de iaurt...2 de legume si gata masa
La noi cand nu vrea si pace o pacales cu desert de la nestle...pe varful linguritei si asa ii deschid apetitul apoi legume pana se plicti si o luam de la capat! Pana dau ei de gust


Gata fug ca tb sa ma demachiez si la celalalt ochi
E un film tampit rau pe protv

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

multumesc fetelor pt raspuns. cami am aparat de aerosoli si m-am plictisit cat i-am facut. i-am facut dimi si seara cu cate un mil de dexa si ser. si ser cam cat de muuult? 2 ml in fiecare nara e suficient? sa mai fac aerosoli??

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta sa stii k punem de o lipeala ca Rares a ras la Teea si in special la mama soacra :)))
Dya sa incerci si cu Vibrocil ca acum2luni Rares mi-a facut otita tocmai pt k nu curgeau mucii si am incercat atunci ape de mare,ser,aerosoli si nimic,greu si -au dat drumul.eu sunt patita si acum cu vibrocil au inceput sa curga
Rares doarme la el in patut iar eu visez la o casuta a noastra. Ma tot gandesc cum iesi mai ieftin sa o iei la cheie sau sa ti-o faci tu?Daca stiti poate imi spuneti si mie.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

mada ii mai pun nazomer cu propolis iar cand vine vb de aspirat as prefera sa ma duc in padure. numai cand vade ca vin cu aspiratoru incepe a marai. mi-e asa mila de el ...ms

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Maduta sa stii k punem de o lipeala ca Rares a ras la Teea si in special la mama soacra :)))
Dya sa incerci si cu Vibrocil ca acum2luni Rares mi-a facut otita tocmai pt k nu curgeau mucii si am incercat atunci ape de mare,ser,aerosoli si nimic,greu si -au dat drumul.eu sunt patita si acum cu vibrocil au inceput sa curga
Rares doarme la el in patut iar eu visez la o casuta a noastra. Ma tot gandesc cum iesi mai ieftin sa o iei la cheie sau sa ti-o faci tu?Daca stiti poate imi spuneti si mie.

[

Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



Cu casuta draga cuscra depinde ce si cum vrei, locatie,finisari,teren.tb sa faci o cercetare de piata..sa vezi cat sunt casaele la cheie si cat e teren+ casa. La ultima varianta e mai multa bataie de cap pt voi...muncitori,materiale de cump...eheeee
Sun f multe lucruri care tb luade in vedere...acuma fiecare dupa posibilitati si disponibilitate

Bv pt traba cu patutul



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dya iubita toti urla la aspirat, dar e spre binele lor...
si daca venii vb de urlat si ai vostrii plang la imbracat ca a mea zici ca o tai... ieri se uita la body, urla , intorcea capul ii trecea..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

De la jumatatea drumului nu a mai plouat si ce am mai alergat ca o disperata,si cand am vazut ca a adormit am lasat-o moale si apoi am dat la ture ca sa doarma macar 45de minute.Am venit a balotat vreo 180 de iaurt,caca,baita,180 de lapte,tzatza si nani.Am intrat si eu cu sotul si ne-am uitat la case in green city,super zona,super facilutatile.Offff de ce exista banii astia.
M-a cuprins foamea,ma duc sa gust si eu ceva.
M-a c

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Ailed-vai de mine!! Urla pana se face grena si la caciulita e si mai si


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

ok si vibrocil exista pt copii sau e asta la care fac reclama la tv?
delia al meu plange numai cand stie ca tre sa iesim afara si nu mai are rabdare si maraie si se catara pe mine ca o maimuta. in rest nu plange

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

multumesc la toate pt raspunsuri. sunteti o mina de aur

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput