Licurici de ianuarie-februarie 2009 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc fetelor

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

crisspy te rog spune-mi si mie de unde ati luat covorasul cu numere?
vreau si eu pt antonia

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami covorasul l-am uat din Auchan aproape acum 3 ani cand ma pregateam de venirea lui Razvi

Va las ca cere cineva papa

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
ieri nu am reusit decat sa deschid capitol nou.
Patri, de abia am reusit sa ma pun la punct cu ce ai scris. imi pare tare rau ca am inchis miercuri, eram cu copii, cu bagaje, cu nebunie... mi-am adus aminte sa te sun inapoi.. la 11 noaptea . inca o data scuze. bine ca sunteti ok acum
Criss, ce minuni ai tu acolo!!! spor la despachetat si aranjat. ce bine ca ati reusit sa va mutati.
Iulia, noroc cu picasa ce ma anunta de poze noi. is geloasa toata ca vad cum i-a crescut parul Carlei. e o frumoasa!! cum mai stati cu mancarea?
Selene, nu te criza cu cantitatea de mancare.. si noi stem in aceeasi oala. adica mai multe nu decat da . adica "da" doar la dulciuri si cartofi prajiti.
sa aveti o zi buna dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Rox, merci de intrebare, Carla a inceput sa mai manance cat de cat, nu chestii noi, aceleasi mancaruri pe care le manca inainte de greva de o luna, dar tot e bine. Foamea o apuca doar pe la 6-7, pana la ora aia mananca doar lapte, iaurt si ceva fructe. Bine si asa, ce sa fac.
Cu potty trainingul nu stiu ce sa fac, acasa mai face cand o pun, dar nu zice cand o trece. La gradi nu vrea deloc sa stea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Aidan face pipi numai la wc, ii mai pun diaper noaptea pt ca mi-e lene sa il trezesc si nici nu cred ca s-ar trezi. La somnul de pranz nu mai are diaper si a avut un singur accident in 3-4 saptamani. Dar imi cere diaper pt kk (seara cand vine de la gradi). Asta nu stiu cum s-o rezolv, nici nu am incercat inca...sper sa vina tot de la el, asa cum a inceput si cu pipi sa ceara, pana cand nu a fost el pregatit nu s-a putut face nimic.

De obicei cand plecam undeva il intreb daca vrea sa faca inainte, oricum mai mult de 2-3 ore nu am fost plecati (pe aici prin oras). nu stiu cum vom face cand vom merge la drum mai lung, deocamdata nu se pune problema, probabil o sa fie si el mai mare atunci.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Foarte frumoase pozele, crisspy si anna!

Ieri s-a nascut viitoarea mea finuta, Sofia Maria. Am fost sa o vad la spital. Doamne, am uitat ce mici sunt nou-nascutii ... Vreau sa va spun ca mi s-au taiat picioarele cand am ajuns, era in aripa unde am stat si eu cu Nadi, Sofia la bebelusi in patutul unde a stat Nadiusha, iar mamica in salonul de langa cel in care am stat eu prima noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doamnelor, ce-i cu linistea asta pe aici?
Anna, Paula... voi dadeati trezirea
Raluca ahahahaha. ti se facu pofta de inca unu'...????
Patricia cum e Vlad??
Iulia asa deci. gand la gand. mari maimute fetele astea....
Miere asa si Eva. no. 2... pe ea sau prin alte parti. culmea e ca saptamana trecuta la bucuresti a facut doar la toaleta!!! deci se poate.....
in rest, vrea la "gadinita mea". sa vedeti ce reality check o sa aiba ... cand o sa constate ca nu e buricul pamantului
va pup, sa aveti o zi buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

fetelor, sunt distrusaaaa cazut irina din patut, nu stiu daca a cazut din patut in pat si apoi jos sau direct din patut. Eu am gasit o jos in patru labe. A plansssss, dar s-a linistit repede, nu pare sa aiba nimic acum. Tremur si acum, nu mai pot, Cum naiba o fi reusit nu stiuuuuuuuuu

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Bebelusi, linisteste-te puiule, ca nu cred ca are nimic mai ales ca a plans. Oricum, e destul de maricica acum, nu mai e chiar ca un ou. Tine-o sub observatie(de parca n-ai face-o oricum...). Suna doctorita daca te simti mai impacata sa vezi ce zice si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Bebelusi urmareste-o sa vezi daca i se schimba dispozitia, dar poate nu e nimic. Am patit si noi asa cu Marius, eram pe un scaun langa patutul lui, el s-a prins de margine si s-a aruncat peste, nici acum nu stiu cum a facut asta, era bebe atunci, dar nu a patit nimic desi cazatura a fost din patut direct pe parchet, iat salteaua nu era pe treaba de sus.
La el nu a avut repercursiuni. O sa fie bine.

Roxana n-am mai dat nici o trezire, zilele astea ma chinui sa las totul in ordine, astazi la pranz am avut si agitatie in birou, am chemat colegii la dulce si suc si i-am anuntat sa vina cu sugestii de nume. Am primit o felicitare (pe langa cadou) facuta de o colega, super draguta. Are si botosei pe ea si e pe portocaliu, ca stie ca imi place culoarea.

Mi se pare ca oricat as pune in ordine nu mai termin.

Iar acasa nu am pregatit nimic, abia am reusit ieri sa eliberez niste sertare sa ma pot apuca de spalat haine, lenjerii, paturi si ce mai este. Macar ce imi trebuie pentru spital sa pun in ordine.

Am vazut poze cu Andra si Razvan, tare frumusei mai sunt. Si Vlad e super dragut si parca s-a inaltat mai tare.

Mi-au venit si rezultatele la analize, par bunisoare, ramane numai aia de col sa vedem ce e de facut.

Naty sa iti traiasca finuta!!
Roxana, Miere o sa se rezolve si cu numarul 2. La noi se pare ca am reusit, finally
AMR 2 saptamani, poate 2 si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare si de la noi,

profit de ocazie ca piticii dorm si intru si eu.. sa vaz ce mai faceti. Aseara am mers cu stefan la pediatru-neurolog pt ca asa am avut recomandare sa vedem ce e de facut cu vorbitul si situatia e cam asa: baiatul care are 2 ani si 9 luni este dezvoltat la limbaj ca un copil de un an jumate.. solutia multe exercitii, vorbit rar, pe silabe. El stie multe cuvinte dar le poceste si se grabeste sa se exprime si cateodata nu inteleg mai nimic. Oricum sunt multumita ca l-am dus la gradi ca se lucreaza dimineata intensiv cu el( educatoarea ii pregateste de serbare si nu vrea ac Stefan sa fie frustrat ca nu poate canta sau recita o poezie), iar eu dupa amiaza mai repet cu el.
Pe Elena azi am tinut-o aproape 2 ore fara scutec pt ca i-am recoltat pipi si a fost cosmar..( la baietei e mai usor); am vorbit si cu Irina si vrea sa verificam daca nu e o innfectie urinara.
Azi a mancat putina ciorbica si branza de vaci la pranz si apoi completare lapte.. tot sper sa manance si ea ca un copil de varsta ei.. de sperante..
Eu is franta, cateoadata simt ca cedez nervos dar asta e.. si vestea ce mare s-a hotarat soacra sa vindem apartamentul si sa ne mutam langa ai mei, asa ca o sa o iau pe urmele celor care s-au mutat.. dar asta la anul speram in primavara.
Pun cateva poze pe mail-ul comun cu prichindeii..
Am vazut poze superbe cu 2 magnifici, si cu Vladut.



Mergi la inceput