Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!!

Poftiti la , o tigarica , un suculet de fructe, ca doar e dimineata,nu?

Noi am adormit azi-noapte intr-un final ,pe la 1 si ceva , si ne-am mai trezit dimineata. Acum iar plange.Cred c o incearca ceva colici mai seriosi, poate de la ceva mancat de mine,nu stiu.ASeara era si balonata ,asa cum era fetita ta Seidana,si am bagat ceai in mine de fenicul cu anason,ca numai combinat aveam,i-am dat si ei 20 ml, si abea pe la ora la care a adormit i se inmuiase burtica.
Hellena ce spui tu de prietena cu bebe de 14 kg am vazut si eu la cineva cu bebe de 8 luni si 17 kg. Imi spunea mandra de ea ca are copilul gras si sanatos,dar la analize ii iesisera lipsa mare de fier si calciu. Ea ii daduse copilului lapte de vaca cu gris de la 1-2 luni ca nu se satura cica,si baga copilul 6-7 biberoane pe zi si noapte,de lapte cu gris,,ca cica simplu nu il bea. Nu stiu cum arata acum copilul ca nu m-am mai intalnit cu respectiva de atunci,adica de cam un an jumatate,ca avem baietii de aceeasi varsta. Se uita cu mila la copilul meu care avea atunci 8 kg si ceva, si al ei cu 10 aproape mai mult,zicea ca nu ii dau sa manance,si ma sfatuia ce sa ii dau. Al meu era diversificat bine, papa legume ,fructe,ou deja,al ei doar gris cu lapte. Si ii tot ziceam ca nu e bine,ca nu are de unde sa isi ia vitamine ,daca doar asta ii da. Si se apara spunanad ca doar asta mananca. Evident grisul cu lapte avea si zahar,ca doar simplu nu e bun. Ia uite ce m-am aprins! Ideea e ca nu trebuie sa ne lasam convinse de grasimea unui copil ca nu ne hranim copilasii cum trebuie. Lasa sa fie acel copil gras ,si al nostru sanatos.
Seidana laptele de mama nu provoaca obezitatea, nici supraponderala nu e fetita ta,mai e pana acolo.

Sei,eu as vrea sa mai adaugam ceva la lista de pe prima pagina,si anume fetele care ne-au fost alaturi , si cele de la care asteptam vesti. Nu as vrea sa intre si sa vada ca nu mai exista in grupul nostru.

Zubi azi cum esti? A trecut starea mohorata?

Simmo frumos nume Adiel! Si tu esti mamica de 3? Cum te descurci? Mai e o mamica de trei intre noi,Natalia,cu trei fete cucuiete.

May pe de o pate ma bucur ca ai reusit sa alapezi exclusiv,pe de alta ma gandesc ca o sa suferiti amandoua peste4 luni, ca parca spuneai ca o sa te intorci la munca,nu?

Inez ce fetita frumusica ai la avatar!!

Of,iar fug...Cat doarme printesa sa intind si niste rufe la uscat, si o patura , si.... mai iau si pauza ,nu?
Anca

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde.. astea sunt lamaze , super colorate, din diferite materiale, fosnesc, suna .. etc, care cica ajuta la dezvoltarea copilului..Ti-am dat site-ul asta pt ca sunt mult mai ieftine decat in magazine ( eu le compar cu preturile de pe amazon) http://www.dinoland.ro/m-82-lamaze.aspx?resetfilters=true
MA bucur ca esti mai bine..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LAli.. go ahead .. fa ce te taie capul.. dezmata-te

Merg sa atasez niste poze fierbinti.. cu Elenusca grasusca

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

Offf Doamne cat as vrea sa am timp de povesti....
Azi a iesit Mihnea de 1 ora jum afara si sunt ca titirezul: ordine, papa, rufe la spalat si ochii pe Tudor

Suntem bine. mai plange piciul isteric cate putin ( balonat), se mai supara Mihnea si are tendinta sa il apese pentru a atrage atentuia. Vrea mult atentie sarcutul si mi-e tare greu. Incearca limite, sare peste reguli... iar eu nu reusesc inca sa ii explic de 1000 de ori ca inaite fara sa ma enervez. Lucram la asta intens ca e pacat sa stric acum ce am cladit

Tudor papa si din ora in ora si mai des, dar papa bine. Aseara am facut si primele poze cu amandoi bebeii odata la san. Au fost instantanee... nici nu stiu ce fata aveam acolo ( zburlita si obosita...)dar sunt primele poza

Viata mea s-a schimbat radical acum: 2 pui... tandemul.... tot... In fiecare clipa apare ceva nou si invat sa ma adaptez... e greu... dar e asa frumos de-mi dau lacrimile

Andra, in functie de cat laptic primesc la san bebeii papa si completare. Unora le e suficient 20-30 ml, altii mananca mese complete de 120-150ml cateva pe zi

Bunny, super cu alaptarea. Mai ramane sa te relaxezi si sa uiti de grame.... ml.... instrumentul de masurare e satisfactia bebelusului. E singurul bun


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

JAde.. astea sunt lamaze , super colorate, din diferite materiale, fosnesc, suna .. etc, care cica ajuta la dezvoltarea copilului..Ti-am dat site-ul asta pt ca sunt mult mai ieftine decat in magazine ( eu le compar cu preturile de pe amazon) http://www.dinoland.ro/m-82-lamaze.aspx?resetfilters=true
MA bucur ca esti mai bine..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


ahaa , din astea avem si noi , nu stiam ca asa se numesc
misto site ul

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

fetele din Bucuresti , de ieri a inceput targul Baby Boom
mergeti ?

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineatza!!!

Poftiti la o tigarica


Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


yamiii

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineatza!!!

Poftiti la o tigarica


Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


yamiii

_


bb T. 28.08.2011





Rusine voua...

Ionela.. ce ma bucur ca sunteti bine... imi pare rau ca Mihnea are pb cu gelozia, dar sunt sigura ca tu te descurci sa ii explici f frumoa si sa fi mama model..
Poze ne arati?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

hei, gagicile, 'neata la pranz
Ionela mami, te vei descurca perfect, chiar de tine nu-mi fac griji Si eu vreau sa vad poze
Sei ma uit la pozele cu Ela, mie nu-mi pare deloc grasa (adica PREA grasa), imi pare tocmai buna Stai asa sa vezi ce poze pun acum cu banditul
Cu maica-mea hmmm, ce sa zic, ma inteleg tot asa, fac eu compromis peste compromis ca sa fie bine, cateodata e, cateodata nu prea, insa ma consolez cu ideea ca D-zeu stie mai bine ce face; cand nici nu ma asteptam mi-a dat cel mai pretios cadou din cate exista.
Lali eu nu judec oamenii, si pana la urma fiecare face cum vrea si cum stie pt puiul lui insa, cand mai multi (printre care si medicul pediatru!) iti spun ca gresesti si tu persisti in greseala inseamna ca ceva nu e ok, ceva la tine=cel ce face asa ceva.
Jade, ce bb frumos ai

gata, ma pun pe postat poze sa ma mandresc si eu cu teroristul meu

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am pus poze cu T

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput