Help! Tuse magareasca bebe 4 luni !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Normal ca a vazut ca e un bebe de 4 luni, n-a zis ea pe alt topic ca unui copil poti sa-i dai ORICE de la 3 luni in sus?! (pana la 3 luni tre' sa-i dai asa, mai dietetic: suc de morcov, piept de pui, fasole fiarta la steamer...)

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabeji

obs ca doi doua va cunoasteti deci ce faceti ..laura, mergeti prin site si luati la misto lumea? ca asta zice mai multe despre voi cat zice de cei atacati de doua ca voi..mesajul meu era strict referire la un zvon si doar ca sa strecor o nota comica, nu trebuei sa sariti ca tzatzele, ce atata tensiune ? as spune ca o gura de aer curat si vazut mai mult de ale voastre ar rezolva problema ..da am vzt ca e vb de un copil de 4luni, daria si na,laura, daca si tu spui ca gripa porcina trece cu lapte de scroafa, asa o fi..sau stai..era o gluma?!lol


1. Te rog, defineste " doua ca voi"
2. Ce am scris eu a fost o gluma/ironie in continuarea "glumei" tale. Nu am zis nimic despre tine, nu am facut misto de tine, ci am avut ceva de zis legat de ce ai spus tu. Te rog sa faci la fel si sa lasi judecatile de valoare la adresa persoanei mele sau a altcuiva.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabeji spune:

Am scris la acest topic pentru ca si copilul meu a avut o tuse inexplicabila la inceput..si l-am dus la medic, evident..
Nu cred ca sunt singura care a spus cv cu care nu sunteti de acord..dar gresit sau nu, nu cred ca ironizandu-ma, ma invatati. Laptele de magarita ca tratament ptr tuse magareasca, gluma sau nu, a zis un adult,evident..si eu specificasem strict legat de afectiunea asta nu ca recomandare obligatorie in cazul unui bebelus de 4luni..
Iar in legatura cu orice bebelusilor de peste 3luni,ilinca, nu inteleg de ce aduci in discutie acest lucru la alt subiect,mai mult, tu zici ca eu am afirmat ca PANA la 3 luni tre' sa-i dai asa, "mai dietetic:piept de pui,fasole fiarta la steamer".. de unde ai scos alimentele astea?nici macar nu ai preluat ideea, crezi ca e frumos?ma faci sa par aiurea. M-am exprimat ca sucul de morcovi e pentru peste acea varsta, nu PANA la3luni si am clarificat la acel topic ideea deja.(si pentru ultima data nu ma refeream la fasole, carne,alune,inghetata, nici nu m-am gandit la asa cv).
Moderator sau user mai vechi nu e ok sa ma atacati..daca am gresit normal ca ma puteti corecta dar intr-un mod constructiv..de ce trebuie sa irosim spatiul cu astfel de explicatii. Chiar nu imi dau seama cum am ajuns aici, promit ca pe viitor am sa fiu mai atenta la ce afirm,daca mai afirm ceva, ca sa evit alte neintelegeri..sanatate multa copiilor.

Mergi la inceput