Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti mamicilor? Reiterez si eu rugamintea de a mi se trimite parola de la mailul comun si id ul ca mor de nerabdare sa vad pozecu prajitura lui Miki. Astazi nu am facut mare lucru , Rares m-a speriat de moarte ca dupa masa de dim mi-a vomitat,dar asta de la muci si de cand cu enterocolita sunt disperata sa nu mai pateasca cine stie ce. ROXY sa va traiasca Anastasia,sa creasca mare si sanatoasa.Acum scriu d p tel sotului ca el sta la calc.ALLY pe unde va umbla piciorusele?STRUMPY m-am amuzat grozav la ce ai scris,esti f haioasa SOMLEAC super mami,daca mai aigrija si de alti copii,esti fenomenala.Tare sunt curioasa cum arati.Mi te inchipui mignona,roscata si creata,am nimerit-o?MADUTA cum a iesit praji?MIKI pana la urma e grav ce are Vladut la picioruse?Ce a zis dr de analize k ai spus ca sunt cam proaste.tu ai terminat injectiile?CAMI a terminat Antonia injectiile? DYA imi pare rau pt nepotile nedormite si Rares se mai trezesre,acum de cand. E si mucios se tresezte k nu mai poate respira.IRINUCA pup pe dulceata de Daria csre vrea numai cu mamiAsa esi Rares,farA mine nu adoArme sau adoarme putin si se trezeste urland.SPIRIDUSHA felicitAri pt dinti si sa mai treci mai des p la noi. Cam asta e tot.pupici tuturor si noapte buna.Sper sa pot dormi k azi noapte nu am avut somn si l-am tot pazit pe Rares.la 5dimineata puneam pere la cuptor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, te-am prins.... cautam o reteta pe un blog,(cuib de viespi) o reteta la care salivam eu cand tineam regimul in sarcina...si mi-am adus aminte.... si am gasit reteta la prajitura cu iaurt....oricum de abia astept sa o fac

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

numai strumph, nevasta lui e devina ca eu acum, cu dodo (care nu doarme evident, se uita la fotbal) in poala caut retete pe net...ca habar n-aveam cum e cu scrobul......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

numai strumph, nevasta lui e devina ca eu acum, cu dodo (care nu doarme evident, se uita la fotbal) in poala caut retete pe net...ca habar n-aveam cum e cu scrobul......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)



si te-ai lamurit? Zine si noua ce-i ala.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac uite aici...http://www.retete-gustoase.ro/link.php?article_key=1246744113&local_session=9V8oDox%252FlIhrGeI19pDR9v9%252Ft7GbxdnL3dj2IxlW0xE%253D

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mandreeac nu stiu parola de pe contul comun, dar poze cu praji de Miki vezi la ea in albumul de picasa.

Aproape mai nimerit

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

constat ca iar nu pun spatii unde trebuie...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Delia m-am lamurit, si mi-e o foame

Na ca mi-a ajuns si mie sotul acasa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Buna seara,

La multi ani Larisa de Ivy. Cum sunteti? s-a mai potolit micuta? chiar m-am gandit la voi intr-una din zile ca am vazut pozele si acolo asa cuminte si linistita pare.

Ailed nu era vorba ca pleci nu stiu unde? S-au am citit eu prost?

Miki dar eu stiu ca asa mici copii au voie sa manance. Mie abia dupa 5 ani mi-a zis preotul sa incerc sa-l duc nemancat. Si cu Alex acum ca-i mare am probleme, nu prea rezista cu foamea.

Happines sa stii ca i-am comandat tort lui Matia ca si al lui Andrei. L-au vazut baietii in poze si s-au indragostit de el. Multumim

Pentru mine a fost o zi groaznica.Bey frate da cum fac copii astia de stiu cand esti mai lovit atunci sa te toace si ei mai bine? Ilinca toata ziua numai a plans, asa ca am purtat-o intr-una in sling. Vic parca a capiat, numai boacane, contre, nici mancarea n-a fost buna, ufffff ca-mi venea sa-l fac afis, incercam sa o culc pe Ilinca si i-am spus dinainte sa faca liniste, nu el a venit urland ca atunci ii trebuie sa-i dau apa, mi-a facut niste nervi, ma gandeam na acu sa ma vada fetele de pe forum, mama grozava ca de nervi eram in stare sa-l mananc

Ma bag la baie si la nani. Tineti-mi pumnii maine sa ma tina balamalele la ce balamuc o fi aici.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


nu stiu exact cum e aici la manastire insa la biserica langa noi am patit-o ca mi s-a spus sa-l duc nemancat..si avea 2 anisori..cred ca depinde de preot, insa n-am mai indraznit daca mi s-a facut observatie o data
azi aveti party ? distractie placuta si asteptam poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, te-am prins.... cautam o reteta pe un blog,(cuib de viespi) o reteta la care salivam eu cand tineam regimul in sarcina...si mi-am adus aminte.... si am gasit reteta la prajitura cu iaurt....oricum de abia astept sa o fac

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ma bucur..nu era reteta proprie, eu am mancat-o la o intalnire cu niste prieteni si am cerut reteta si mi-a trimis-o pe mail..nu stiam exact de unde o are, banuiam ca tot de pe net..
o sa intru si eu pe blogul respecgtiv poate mai gasim ceva bun

Mergi la inceput