Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

la multe lunite ioana de catanka

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

ma doare in continuare gatul si parca incepe sa mi se infunde si nasul chiar nu imi dau seama de la ce ma doare gatul..iar de luat de la copii aveam timp vre-o 2 sapt sa tot iau...

Cristi are acum o tuse nasoala, care nu-i mai trece... am laut acum sa-i dau Humex. Daca pana maine nu vad nici o ameliorare merg la dr ca tuseste si noaptea saracutul..

Somleac, felicitari pentru petrecerea de aseara

dya, eu scot mucisorii si apoi pun Colargol

iony, cum mai esti iubita? Cum mai este programul Sarei ?


Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

mamicile frumoase si bebicii frumosi si cuminti!!

am avut un superrr party ieri!!!! totul a iesit fff bine!!!




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

o sa revin mai tarziu cu cateva pozici.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o sa revin mai tarziu cu cateva pozici.


mamica implinita cu 2 comori !!



asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neataaaaa

Azi dau eu cafeluta. Am mare nevoie de ea fii- mea se culca la 10 dupa ora noua si se trezeste la 5.30 ora noua...apoi se culca inapoi dupa ce papa dar tot sunt chiauna

Strumph ce frumoasa e mica bostanica...e dementiala...asa ca tine imi place ca mereu faci o atmosfera placuta in casa si traiesti fiecare clipa
Si la mine tati vine tarziu..cam pe la 21 asa in fiecare zi...deci iti dai seama ca si eu as putea spune ca ma plang de singuratate. Noroc ca mai e soacra care vine si mai sta cu teea,o mai scoate pe afara...si mai vine si soramea

Pisuc m- ai facut sa zambesc cand ai zis ca acum ntelegi mamicile cu copii mofturosi. Eu zic sa nu- ti faci griji ca nu papa iuart...va manca el. Da-i si tu cereale,branzica cu smantana, poti incerca branzica fagaras sau poate schimbi marca de iaurt cu una mai cremoasa,fina....

Am citit mult dar nu mai retin mare lucru cert e ca ieri am facut smotru cu gandul la persi

Azi avem in plan iesitul afara ca e f frumos si facut de listute ca vineri plecam latara la bunica mea

O zi frumoasa cu copilasi mancaciosi

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Fetele voi ati dat brocolli pana acum??

Pe ce siteuri va uitati sa vedeti cand se pot introduce aumite legume si fructe???

Cand trebuie sa incerc sa ii inlocuiesc si a treia masa??Cand ajunge la o anume cantitate de legume si/sau fructe???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Eu am dat brocoli si ii place f mult. A treia masa cred ca o bag dupa 7 luni....adik iaurtel.pana atunci vreau sa bag galbenusul

Cum mai papa supica?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

La multi ani pt ieri Yasmina si Matia. Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Acum am terminat de citit din urma...
dyazuza Multumim!
madutza_bra Sanatate multa mami! Dar de ce nu incerci miere cu lamaie..dar multa nu asa un pic. Storci doua lamai, 4-6 linguri de miere, amesteci...lasi recipientul undeva la sa fie caldut, si iei zi ziua si noapte mici inghitituri. Regula este sa nu bei apa sau sa maninci imediat dupa. Iti trece garantat! Eu am avut in anii precedenti infectie-puroi si tot am scapat, nu am vrut antibiotic sub nici o forma..dar am continuat,..lamaie, miere..
Si mai sunt pastilute cu propolis...f bune sau daca ai gasi propolis in forma pura , tii o bucatica in gura si o lasi pina sa dizolva.
Ceai de catina ...trebuie sa gasiti in piata, ...este f bun ptr toate racelile si nu numai... Multe lichide sa beti, nu reci, nu fierbinti, caldute... Hai, multa sanatate iti doresc!
bb_yasmi Nici nu ma gindeam ca putea fi altfel...bravo!
somleacla fel, cu o mamica activa ca tine nu se puteau plictisi invitatii...Felicitari!
simonacipmami, gemenii sunt f si b... Fetitei i-am luat rochita, si baiatului costum dar peste vor purta cite un port bb ca si model identice, doar culoarea difera... sa se asorteze cumva...
Fina a vrut sa o asigur ca nu ii voi lasa copii sa inghete, sunt micuti inca...dar sper sa le placa. E dificil aici in zona mea sa gasesc ceva deosebit..si sa plec cu I dupa mine in pitesti sau bucuresti imi este peste mina, ...sotul a inceput de ieri serviciul...in delta nu a mai ajuns ,fara noi nu a vrut sa plece...mi-a parut rau... Abia asteapta sa se faca I mare sa putem merge oriunde, oricind.
mandreacmami si pe rares grasunu.
allyimi place ca esti tare plimbareata
roxytreci imediat la apel ca ma faci sa ajung la tine, ajung mai repede dicit la buc sau pitesti, ai grija
strumphyce za-ti zic mami, ma incarci cu energie cind te citesc...si te invidiez ca iti doarme pitica mult. A mea e tare dornica de plimbari, joaca..etc, nuami somn nu prea.
Tot e ziua ei azi i-am dat comanda de la chicco un cangur muzical...si modo masa plus pian. Chiar daca este recomandat dupa un an, ma bucur ca sunt parti detasabile si le pot folosi si acum. Cangurul pe pentru 9 plus...dar sa ne mai diversificam, na... Avem si boabe de porumb intr-o sticla de o litra...atit s-a jucat cu ea, sotul vrea sa-i puna maciese...ca sunt rosii ...

Copiii cit de multe jucarii ar avea tot de pungi, cutii, fel si fel de ambalaje sunt tentati..dar na, mai sunt necesare si acestea mai educative ma gindesc. Sper sa-i placa.
Mi-ar place sa merg prin magazine, sa le cercetez...sa vad ce si cum...sa aleg, dar nu am cum, pe vremea asta rece imi este greu cu ea dupa mine...Ieri mititica, cind eram la cumparaturi ptr fini, a vrut titi, si era un frig afara, si in masina...ptr ca o aveam parcata de ceva vreme, imi era si groaza sa-mi ridic hainele de pe mine, mi se facuse pielea de gaina...dar a papat...chiar bine, apoi tot umblind prin magazine, mi-a adormit pe umar
Am plecat spre casa imediat, mai mult de 4 ceasuri maxim..nu pot sta, cu o ora pe drum...Ei..ne facem noi mari
miki...mereu ma gindesc la tine, la Vlad... nu stiu ce sa spun, ...incearca alt dr., trebuie sa-i gasesti hiba.Sanatate multa!
Acum doarme si eu ma dau pe net, v-ati prins nu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

leeloo ai doi copilasi frumosi foc!! iar fetita iti seamana toata, nu???

mada, acum muncesc la pus pozele ...muncesc cu greu..la cum merge netul cu stick la incarcat poze

alexina

upsss tre sa ma pun si eu sa ii fac papica la junior....uitasem

eu ma simt cat un purcel dupa cat am mancat aseara am dobandit singura o pizza jumatate in 2 ore plus 3 felii de tort delicios tortul...cu crema de branza philadelphia si cu fructe de padure si cola o gramada azi dimi am luat-o de la capat!!!! dupa ce termin toate dulciurile primite promit ca am apuc de salate nu neaparat pt kg cat ca mi ca se strange celulita


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput