Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Aaa!
Si acum sa ne laudam si noi un pic.
Am fost astazi la BabyGym. Ne-am insccris la grupa 5-7 luni. Am ajuns, au inceput prezentarile si instructorul imi zice: "sta foarte bine in fund, dar poate sa se tarasca?" Eu zic "nu prea sa taraste", crezand ca trebuie sa o faca si pe asta. Si am pus-o in 4 labe si Daria mea incepe sa o ia la fuga Instructorul surprins zice, "pai trebuie sa va mutati la grupa 7-9 luni, ca nu se mai taraste, deja merge in 4 labe"
Si ca sa-i dam pe spate pe toti, am facut si o demonstratie de catarare pe mami si apoi o ridicare victorioasa in picioare! Cra cra

Asa ca ne-am dus in alta sala. Doua fetite de 8 luni si jumatate si un baietel de 7 luni si jumatate. Daria mea de 6 luni si 3 saptamani era la intrecere cu fetitele. Baietelul era mai grasunel si inca nu se ridica foarte bine in 4 labute.
Bineinteles ca am ajuns acasa cu inima cat un munte si am sunat familia sa la spun ce fetita zvarluga avem!

Cat despre exercitii de kineto...ce exercitii Au inceput toate sa mearga, sa "alerge" dupa jucarii, sa ia suzeta una alteia. Au trecut cele 40 min fara sa facem mare lucru

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Felicitari irinuca, pentru reusita Dariei Este si meritul tau, nu numai al ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetelor, ma incearca o raceala...ma doare gatul, capul..imi vine sa zac. Am bagat mai devreme un ceai, un Cetebe si un Paracetamol si parca m=a mai lasat capul. Acum execut un Coldrex..nu am voie sa racesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mada multumesc mult de tot pt raspunsuri!!!
Nu stiu daca tb sa ii bag deja lui David iaurt..poate ma lamureste pediatra..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Lalely, noi am bagat deja brocoli cu avizul pediatrei (chiar la recomandarea ei fiindca combate constipatia), si facem 7 luni abia poimaine!
Un site excelent ptr alimentatie diversificata este http://wholesomebabyfood.momtastic.com/

Strumphi eu sunt maaaare fac IPhone, deci ce sa zic...
Madutza, sanatate multa - ia si un Oscilo

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetelor, ma incearca o raceala...ma doare gatul, capul..imi vine sa zac. Am bagat mai devreme un ceai, un Cetebe si un Paracetamol si parca m=a mai lasat capul. Acum execut un Coldrex..nu am voie sa racesc



Baga tot ce ai in casa
Serios vorbind, azi m-au sunat verisoarele mele care sunt foarte racite. Au luat de la serviciu si apoi una de la alta si exact asa mi-au spus ca a debutat raceala. Apoi au zacut vreo 3 zile. Plus stare de voma si dureri puternice de cap si in tot corpul.

Ok, am inteles, a venit sezonul rece cu tot cu virozele lui, dar ce-i cu racelile astea puternice?

Baga si o tuica fiarta sa treaca repede ca ai de umblat dupa 2 copii si dupa decoratiuni pt sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am reusit si eu sa intru si sa va citesc si in primul rand vreau sa urez la multi ani YASMI, sa cresti mare si sanatoasa,ca frumoasa esti deja si sa iti bucuri parintii ca pana acum!
Dya, bine ca stiai de asta ca altfel era sperietura si mai mare. Si eu zic sa consulti un dr, dar tu stii cel mai bine
Miki multa sanatate va doresc mami.Dr de care ti- am scris in pm e si orlist, eu zic sa incerci si o parere a lui
Lia nasrere usoara mami
Madutza pupici si de la noi. Felicitari sotului si pt raceala daca indrazneste nesuferita sa te ia acc600 e f bun
Simo ma bucur mami ca ai mai intrat. Unde ii serbezi ziua lui David?
Ally drum bun mami, sa ajungeti cu bine
Roxy nu ai dat niciun semn.Sper ca sunteti bine
Pisuc Colargol e pt muci curgatori? Ca alternativa la papa ai putea sa ii dai mamaliguta cu branzica, niste paste cu sos de rosii si sa incerci iaurt dar o cantitate mai mica decat fructul cu care i-l vei combina
Strumphy sper sa reuses. Sa vad si eu pozele cu piscoata frumoasa. Citeste pe prospect la oscillo unde scrie sa ii dai la 6 ore daca se instaleaza aimptomele racelii
Catank pupici dulci si sper sa gasesti ce iti doresti
Irinuk felicitari Dariei pt prpgrese.Ai vazut a vrut sa te faca si mai mandra de ea
Lalely daca esti sigura ca au trecut toate simptomele racelii ii poti face vaccinul
Cami cum se mai simte Antonia? Multa sanatate Perrei ca si noi ne luptam cu mucii
Alexina pupam 2 fete frumoase
Eu nu vad ce scriu sper sa nu am multe greseli. A acriu d p tel sotului si nu stiu. E mi-a aparut dar nici nu vreau sa butonez. A poate imi dispare
De ieri seara am reluat operatiunea patut si sper sa il obisnuiesc pe Rares sa doarma in el Noi papam bine, vita nu prea ii place si. Care observ
Intreba cineca de ora de. Ulcare noi la 20 e0 trebuie sa fim in pat ca altfel e tragic, e marai. Rau de tot

Gata trimit mesajul asta Pupici tuuror

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salutare, apar si eu la schimbul 3.

In primul rand felicitari sarbatoritilor.

Yasmina sa ai o viata minunata si sa-i faci pe parintii tai la fel de fericiti ca acum.

Yasmi sa-ti traiasca copii amandoi, m-a impresionat foarte tare mesajul tau.

La multe lunite Raducu de Persi si Nicoletta de Giulia.

Si nu in ultimul rand La multi ani puiului meu iubit, sa ramana la fel de generos , atent si sensibil toata viata.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


noi am fost la un gratar de hallowen....afara...suntem zurlii rau, sper sa nu ne iasa pe nas....
Andra a papat toata papica la pranz 190 ml vita cartof , morcov , porumb de la hipp!e prima oara cand papa atat indiferent din ce...am fost ff happy... ficatelul pas maine ca e inchis peste tot si azi nu am apucat sa iau
va pup
pe toate!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Stumphitza ai un bostanel de toata frumusetea, ce-mi place cum ranjeste dovleacul cela pe burtica aia dolofana.

Miki asta se numeste otita seroasa. Nicidecum nu poate sa-i dea starile alea de somnolenta si lipsa chefului de viata. Incearca sa-i dai biotics poate si-a distrus flora intestinala cu enteroviroza aceea. Pentru otita seroasa cel mai de efect tratament este urmatorul
- exercitii aprox 100 pe zi , dar faci cate poti. Il prinzi de nas ( sau se prinde singur) si il pui sa sufle ca si cum vrei sa-ti desfunzi urechile. La ai mei le-am spus ca asa se antreneaza puii de dragon cand invata sa scoata flacari pe nas. Si a tinut, dar ne antrenam toti.
- apa cu sare inmoi un tamponel mic de vata si pui in nara, lasi vreo cinci minute sau cat se poate si apoi pui in nara cealalta.


ATENTIE otita seroasa se cam face dupa fiecare raceala cu muci, mare grija la ea ca nu are simptom decat cand e foarte grav.


Irinuca felicitari pentru progresele Dariei.

Lavi felicitari pentru casuta. Imi plac culorile.

Cami iti trimit PM.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Mai am cateva minute sa spun si eu "La multi ani" Yasminei si lui Matia!

LA MULTI ANI!!!

Sa cresteti mari si sanatosi!


Mergi la inceput