Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Ce telefon destept cu WiFi puteti sa imi recomandati, asta ca sa pot sa va mai citesc si de pe telefon cand alaptez piscoata, ma conectez la wifi meu de la parter sau poate de pe la vecini , in afara de IPhone ca nu ma pasioneaza, plus ca nu vreau sa dau 500 lire pe un telefon ca nu merita alte firme, dar sa fie "eftin si bun" , sa nu sparga pusculita si daca mai are si touch screen e meserie

Trebuie sa imi iau alt telefon ca saracu asta care il am acum(Nokia X6 - nimic complicat) a ajuns o ruina , de cate ori a pupat podeaua sa nu mai spun de cate ori l-a lins si l-a scapat piscoata ... acusi ii cant vesnica pomenire, sper sa ma tina pana imi iau altul

Va multumesc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

vai mai miki
pai vezi ca dexa are cortizon
eu stiu ce efect pooate avea asupra lui
ai grija
ce sa zic
mai mergi la un pediatru din spital
sau fa-i niste analize
offfffffff
eu colargol i-am dat lui petra
10 zile
i-am dat vibrocil
si pivalone 3 zile
atat
dar tot mai are putin ca mai respira din cand in cand pe gura
si ma dispera
ca tre sa facem vaccinul
dar ce sa zic de vladut
starea de somnolenta e stare de boala
mai ales ca el nu e asa
nu a vrut afara tot din cauza ca se simte altfel decat de obicei
iar daca tu ca si mama simti ca nu e ok
mergi la un alt medic
nu sta asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

vai mai miki
pai vezi ca dexa are cortizon
eu stiu ce efect pooate avea asupra lui
ai grija
ce sa zic
mai mergi la un pediatru din spital
sau fa-i niste analize
offfffffff
eu colargol i-am dat lui petra
10 zile
i-am dat vibrocil
si pivalone 3 zile
atat
dar tot mai are putin ca mai respira din cand in cand pe gura
si ma dispera
ca tre sa facem vaccinul
dar ce sa zic de vladut
starea de somnolenta e stare de boala
mai ales ca el nu e asa
nu a vrut afara tot din cauza ca se simte altfel decat de obicei
iar daca tu ca si mama simti ca nu e ok
mergi la un alt medic
nu sta asa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami el nu mai are muci demult..tratamentul l-a primit pentru niste secretii care zic ei ca obtureaza canalul dintre ureche si gat/nas..din cauza polipilor..vorbeste de parca il tine cineva non stop de nas..
la 3 doctori am fost pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Hello hello!

Apar si eu la apel dupa un wkd f ocupat si o zi de luni de smotruiala! De dimineata muncesc si nu-i dau de cap. Bubulina a fost afara cu bunica, a papat si dim si la pranz tot ce i am pregatit si acum se joaca. Eu sunt in pauza? Cre d ca de dim am pus vreo 4 masini si acum e a 5 a pe rol. Deja nu mai am unde sa le intind.
De abia astept sa vad ce ati mai
Cum au trecut puiutii vostri peste schimbarea orei? Se trezesc mai devreme? A mea da, chit ca o culc mai tarziu. Cred ca are un ceas biologic

In rest suntem bine, mai nou exersam mersul in 4 labute. Ne leganam fata spate mai tot timpul.

Ne auzim mai pe seara dupa ce citesc capitolul din urma

Va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fete si bebei,

am trecut si eu sa va salut.revenim si noi tot dupa un week-end de smotru,am avut de izolat peretele la camera fetei si am mai schimbat una alta prin casa...inrest smotru mare, putina papa buna asa ca de weekend si cam atat

gogo a papat super bine azi..ptiu ptiu sa n-o deochi...am facut o supica de pui pentru noi si i-am scos si ei un pic de zeama, morcov si cartof.i-am fiert si un ficatel si i l-am dat pasat in supica.si tare i-a placut

sa nu uit ce era mai important

la multi ani Iasmina de yasmi si Mattia de Somleac, Raducu de Persi si Nicoletta de Giulia. sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii!

ma duc sa intind si eu niste rufe, m-a prins seara si eu tot n-am terminat treaba...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Am ajuns si eu la zi cam in diagonala, dar am zis sa fac prezenta...
Am avut un WE plin, parc, plimbari, cumparaturi, joaca cu puiul. Acum nu vrea sa mai stea decat in fund, sa se joace cu noi si cu jucariile, e tare dulce!
Strumphi, mucii par ca au trecut (a doua oara...). Pozele cu Sophie sunt minunate, e asa de frumusica, iar ideea de poza e excelenta, ce studio foto ar mai fi nevoie? ce manechina ai acolo... Uite eu nu am mai apucat sa fac atatea poze, de atata joaca cu el nu mai scot si aparatul! dar o sa fac si eu un shooting zilele astea ca prea e dulce.
Lidia, si petru a avut o perioada cand se culca numai la 23, apoi am scazut treptat, la 22.30, apoi la 22, apoi la 21.30, acum la 21. am incercat si ma jos, dar cand am ajuns la 20 a inceput sa se scoale prea devreme dimineata (pe la 6 si ceva) si nu-mi placea nici asa, pe cand de la 21 doarme 12 ore legate. Deci cred ca poti tatona in jos. In plus profita de schimbarea orei de iarna, ai putea sa transformi acum ora 23 in 22, pana se prinde, si apoi se va invata asa!
Madutza, parca tu intrebai, si nou ne-a zis pediatra ca putem pune Colargol 10 zile max.
Leeloo bine ati mai revenit, mai astepta, vesti despre Eva!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

cred ca am ratat ziua lui matei de simona..sau e tot azi ?
sper sa nu fie prea tarziu ..LA MULTI ANI pui mic si frumos..sa fii sanatos si norocos in viata

mami de 2 prichindei


Merci mult Miki!!Ce-ai tinut minte ca am un sarbatorit in perioada asta! primesc urarile anticipat, pentru david (e pe 10 nov) Mati e ca fi Vladutz in aprilie, doar ca un an mai mare ca el. E pe 24.


La multi ani urez si eu tuturor sarbatoritilor!!

Dya, eu zic ca un consult totusi n-ar strica,cum spune si Cami. Noi aveam asa ceva cand eram mici, ne invineteam...saracii mama si tata alergau cu noi in brate pe la dri.

Mada, felicitari pt noul job al sotului.sa fie mai avantajos. Eu fac liste pentru la anul ce zici de asta?? Salariul meu tot merge la plata unor datorii facute cu casa...asa ca..acum pot doar sa vizes la multe.

Strumpfi, te invidiez pt ce maminci. Macar tu te ingrasi cu bunataturi...eu dc nu fac praji si nu prea am nici dulciuri in casa...ma ingras cu prostii

meg sa mai citesc si revin, nu prea apuc , citesc intre-o mare graba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Trick or treat???

Mai, cred ca voi pe mine ma trick azi ca slaba miscare pe aici, pe unde sunteti ? toate la smotru lunea?? Harnicutelorrrrr...sa nu va deocheati, ati ceva rosu pe voi ?

S-a facut noaptea si e abia ora 5 dupa amiaza off si Nick vine tarziu de la birou si eu singura cu piscotel in casa... a dormit bubulina mea de a rupt patu` azi ...de la 12 jumate pana la 4 eu care credeam ca in juma de ora, hai o ora maxim e treaza, cand colo ea a bagat nani nu gluma... deci am sarit peste pranz si serveste maine cartofior dulce piure cu laptic de la tziti , sa vedem daca i-o place... eu care i l-am fiert si facut gata sa i-l servesc azi, cand colo m-a pacalit cu somnul ei, era prea tarziu la ora 4 sa ii dau , sau nu ?

Ma duc sa o imbrac in costumul de bostanica si asteptam copilasii la usa sa ne sperie si sa le dam bomboane cu amprenta piscoatei, ca doar nu le-a ros degeaba aseara nu ?

Hai poate pe seara mai treceti la o barfa mica... ahh sa nu uit , i-a mai trecut din stranut dar de cand s-a trezit din somnul de dupa amiaza a mai stranutat de vreo 2-3 ori... sper sa fim pe calea cea buna , o sa ii mai dau o data sau de 2 ori niste oscilo pana o culc pentru noapte

O seara buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
Abia acum cred ca inteleg cu adevarat frustrarea mamelor cu bebei care nu vor sa se diversifice... Petru totusi nu vrea cu adevarat iaurt, nici gol, nici smoothie cu piersica sau banana sau avocado sau cereale... Mananca niste lingurite, hai max 50 g ca sa-mi faca placere :-) dar apoi nu mai vrea cu niciun pret. Chestie cu care eu nu-s obisnuita, ca la celelalte mese (fructe si legume) papa tot.
Ce as putea sa-i dau IN LOC DE iaurt???
Ce dati voi la gustarea de dupa-amiaza, fara iaurt?


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

strumpfi, e superba fie-ta..un colaj vorba Madutzei..si pus pe perete...sunt rame dintr-alea complexe, pt 10 poze sau mai multe si formeaza un intreg, sunt cumva unite intre ele..eu pandesc asa ceva sa fac un colaj cu copii si sa-l pun pe perete undeva
Miki, ooof sanatate lui Vlad. Va trece. Dexa, desi cu efecte averse e ff buna. eu zic ca dc ii administrezi doza respectiva pe perioade scurte de timp nu e periculoasa Eu i-am facut lui Matei...ii faceam si cu flixotide care are si el cortizon...in disperare de cauza n-ai ce face...sa va treaca repede!!

Mergi la inceput