Brumarei Nov-Dec(88)-Hai Lia73, georgia79, dana84!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

fetele dar pt mine nu aveti nici un raspuns?
in legatura cu antibioticile....sa le iau sa nu?
avand in vedere ca a iesit nu f grav?

37+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!




Pai, mai, SENSIBIL nu inseamna ca e el mai slab, sau ceva!!!
Inseamna ca s-a depistat in sectretie, si pt. ca brontozaurii tot capata rezistenta la substantele active din antibiotice, se face ANTIBIOGRAMA, ca sa se depisteze ce anume substante il ucid. Asa trebuie interpretat "sensibilul" ala! adica ai streptococ sensibil la anumite antibiotice. In functie de asta, medicul scrie reteta, asa ca ia ce ti-a zis!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Am stat o ora jumate sa pritocesc ce s-a intamplat azi... Abia acum apuc sa ma bag si eu in seama! Sa zic 'Neatza!" parca mi-e rusine, asa ca zic "Hello!" Luny stai linistita, ca ma anunt, daca vrei trimit pm cu tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

nina : inteleg , cand e vorba de greseli si responsabilitati , e un pic "aceeasi poveste spusa in limbi diferite"
oricum pentru nastere , stai linistita , ca in orice caz medici din afara nu-si prea permit sa faca greseli majore si oricum ai si sotul langa tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

ooka si aris:
experienta personala : uscatorul e divin , dar nu poti usca chiar tot in el . trebuie sa fi foarte atenta ce scrie pe etichetele hainelor , eu am micsorat unele tricouri , pantaloni , lenjerie intima . in rest e super, usor si comod (si multe lucruri daca le impaturesti cand sunt inca calde nici nu trebuie sa le mai calci)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_M spune:

[quote]citat din mesajul lui daniela209


fetele in afara de Dana84,mai este cineva programat pe saptamana viitoare?



Si eu s-ar putea sa nasc joi, pe 3. Dr m-a chemat la prima ora, nemancata, nebauta si cu bagajul facut. Am avut contractii zilele astea si inca mai am, am colul sters, dar inca inchis. Daca e colul ok si fara contractii prezente, dr amana cezariana. E cam devreme, joi implinesc 37 de sapt, dar daca prichindelul se grabeste...



36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

A! Si era sa uit tot pentru ioana_iasi:

Cand nasti, neaparat sa spui la spital ca ai fost depistata cu streptococ de grup B in s38 (daca nasti natural; daca nasti prin cezariana nu e atat de important). Sa spui, ca poate nu au timp sau chef sau "ochi" sa se uite pe analizele tale! Oricum, daca ai timp, dupa tratament sa repeti analiza! Poate duce la belele mari la bb, dar daca e cunoscuta infectia mamei, sunt lucruri foarte simple care se fac cu bb dupa nastere si se elimina toate riscurile.

Am editat ca mancasem nishte litere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Hi-hi-hi! Eu am DPN 5.nov. Si colul s-a deschis. Asa ca ne asteptam in orice moment. (bine, ca fiind prima sarcina, sanse sunt si sa depaseasca termenul, dar nu mai "stam linistiti").
Mie imi tot zicea dr. ca ne vedem la fiecare 3 zile la test non-stress, ca sa stam linistiti ca nu vine bb, ei de-acum, nu mai stam linistiti! Oricum, eu i-am urat medicului week-end placut, si nu am de gand sa ii stic femeii sfarsitul de saptamana. Oricum, ca sa ma linisteasca, ea mi-a zis ca nu pleaca din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana_M

[quote]citat din mesajul lui daniela209


fetele in afara de Dana84,mai este cineva programat pe saptamana viitoare?



Si eu s-ar putea sa nasc joi, pe 3. Dr m-a chemat la prima ora, nemancata, nebauta si cu bagajul facut. Am avut contractii zilele astea si inca mai am, am colul sters, dar inca inchis. Daca e colul ok si fara contractii prezente, dr amana cezariana. E cam devreme, joi implinesc 37 de sapt, dar daca prichindelul se grabeste...



36+



Loredana, mai sta Mateiutul in burtica, nu cred ca iti face cezariana joi.Eu zic ca mai rezistati.Oricum mai vb.pana atunci si va trebui sa imi promiti ca imediat cum iti revii, dai un sms, un telefon, un semn.
Pup.

Emma 34 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid


Loredana, mai sta Mateiutul in burtica, nu cred ca iti face cezariana joi.Eu zic ca mai rezistati.Oricum mai vb.pana atunci si va trebui sa imi promiti ca imediat cum iti revii, dai un sms, un telefon, un semn.
Pup.

Emma 34 saptamani


Ar fi bine sa nu nasc joi. Am fost si azi la sp si dr mi s-a parut convins ca atunci va fi momentul. Poate doar mi s-a parut...

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Ooka si Dana - eu zic sa scrieti pentru toata lumea despre cezariana. Chiar daca nu avem acelasi doctor, eu una vreau sa stiu cam la ce sa ma astept. Nu ca stii vreodata cu adevarat la ce sa te astepti, dar deh... :).

De hainute - eu am comandat o varietate de 1L - 3L de pe daninaline. Mi se par putin micute, dar nici bebelul meu nu se anunta prea mare. Plus ca e un material foarte elastic. Sunt multumita de ele deocamdata, abia astept sa le testez pe bebe Alex.

Produsele lor se gasesc la piciul si la miniblu. In miniblu pantalonasii sunt 18 lei, iar pe site 10. Mie mi le-au livrat in doua zile.

Mergi la inceput