Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Irinukaaa esti asa dulce si haioasa, ca nu-mi inchipuiam ca esti si geloasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Irinuka, cu perna habar nu am. Oricum, dupa 1 an.

Trebuie sa ma duc la somnic dar ness-ul de la pranz isi face acum efectul. Maine o sa fiu chiauna. Mergem la niste prieteni sa jucam Catan - un joc de strategie la care trebuie sa gandesti mult. Iar o sa mananc bataie. Razvan ramane cu bunicile.
Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Cata am avut aseara treaba . Nu ziceam, dar prea mi-ai ridicat-o la fileu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Mada, nu te supara pe mine, te rog, memoria mea functioneaza din vineri in vineri ! Bafta multa maine la joc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Multumesc mult fetelor, speram sa ne revenim repede...

Mayane, doctorul B. a spus ca probabil am dreptate, de la detergent...nu vede ce legatura ar avea cu urechea...Si eu l-am crezut..inca nu facuse si tura 2 de bubite e ciudat totusi ca ii trec asa repede ...Intr-o ora jumate nu se mai vede nici urma de ele...Fenomene paranormale

Medicul asta cica e ok, trateaza familia sotului de multi ani, e un tip asa mai aparte, cu parul lung (si alb, ca e un nene de vreo 50+ sau mai mult...) care vobeste asa calm, lent si explica cu amanunte, mai face si glume, eventual imi mai arata si in cartile lui...cel putin mie, ma stie pe post de Toma-necredinciosul Doar ca e cam aerian si nu intervine chiar la orice... acum ceva ani m-am dus ca ma dureau genunchii si imi pocneau ...si cica si ai lui pocnesc..perfect normal, si-mi face cateva genoflexiuni sa-mi demonstreze...sa fac mai mult sport...fain nu? Genunchii ma dor in continuare, mai ales daca ploua...si aici ploua des...deci tre' sa ma apuc de sport!!!

Asta e asa, o povestioara extra sa mai descretim fruntile...mai am de asteptat jum de ora sa dau antibioticul la strumi si apo ma bag la nani...

Apropo de Craciun, oare ce facem cu bradutul..nu o sa fie atacat de buburuzime? mie mi=ar place sa fac brad...Deja ma gandesc ce culoare sa-l decorez..dar apoi mi-am imaginat cum stau doar dupa strumfi...sau mai bine zis imi amintesc de mine, copil, de cate ori am rasturnat bradul ...hmmm...ce ma asteapta...


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Mada ai grija ca s-ar putea ca si Catalina (ca Catalina e cacofonie a?) te scrie in agenda. Pe cine mai contorizezi tu scumpa Catalina ? Zi repede!

Si daca tot ai zis... asa a... mai des de o data pe saptamana a? Tineri maica copchiii astia! Sa va fie de bine!

P.S. Idei de cumparat cadouri: Catalinei o agenda (ca daca tine scorul la toata lumea se va umple repde) si la Mada baxul de prezervative!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Diana chiar si cu riscul ca-l va darama... abia astept sa fac bradut anul asta! Cred eu ca-l va incanta maxim!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Jasmin, bafta! Asteptam sa ne anunti si pe noi cand afli culoarea caruciorului.

Fragrant, Maimutzica, toata lumea are bannerul. Ca nu-l observa, ca il ignora, dar fiecare are o maimutza interioara

Lorich, Fragrant, pacat ca trebuie sa stam cu geana doar pe una. Dar poate repetam candva figura, si nu se stie cine va pica atunci... Deci stati cu geana pe toata lumea

Citat:
Fa
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;plzq
frc


Asta era bilingva, nu?
Apropo de asta... Deci io mor! Al meu, dupa ce ca nu mai stie decat 10 cuvinte in maghiara, cand venii tanti cu recensamantul, el s-a declarat de etnie romana... Ii distruge copilului sansa de a fi minoritar. Tunde, pregateste-te ca ti-l trimit pe fi-miu la meditatii.

(mai inceeeet fetelor cu scrisul... ca pana am citit 7 pagini voi ati mai scris 3... Pana mai citesc 10 pagini voi mai scrieti un capitol...)

Zumzu (mi se paruse mie ca a intrebat cineva ceva de putzi), cupilului meu nu i s-a umflat, chiar daca avea gaurica mica, mica. Nu l-a deranjat niciodata si facea cu jet cu bolta. Deci daca se umfla, nu-i de joaca.

bebelu (nu stiu daca ai rezolvat, ca n-am ajuns la zi cu cititul, dar mie cand imi disparea bara de sus, daca ma duceam cu mouse-ul in coltul din dreapta sus imi apareau patratelele alea 3, de inchis browserul, de micsorat fereastra si de bagat in bara... daca dadeam click pe ala din mijloc imi facea fereastra mica si aparea bara la loc.
Cred ca ai patit un full-screen la browser... Habar n-am cum se face, dar la desfacut, mie mi-a mers cum ti-am zis.

(povestirea tribala se amana pentru episodul 3)



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

S-a facut ora 1... Mayane "te citesc" dimineata ca acum mi se inchid ochisorii. Noapte buna!









Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

madalina, la mine la servici era cu 6 ore daca te inytorceai mai devreme de termen. Pentru ca era stipulat in CCM. Firma platea 6 ore, sindicatul platea diferenta de 2 ore. Femeia muncea 6 ore si era platita pt 8. Depinde daca exista CCM si ce scrie in el.

Revelionul - de vre-o 2-3 ani facem revelionul in 2. ANul asta o sa-l facem in 3. Cel mai probabil acasa.

Al meu nu are prietene. Si a ramas si fara prieteni mai nou... Din pacate. Cam la fel si eu... Am ramas doi cuci. Doi cuci cu un pui de cuc.

Madalina, frumos Catan-ul... Am pierdut cateva nopti. Stii ca se fac si campionate? Se mai duce frati-miu din cand in cand...

Ppsic, pai daca zice domnu' sa faci genoflexiuni, executa! Desi, eu stiu daca e normal ca tu si un domn de 50+ sa impartiti aceeasi problema? Imi trozneste si mie un genunchi, dar nu ma doare. (acum nu trebuie sa te iei dupa mine, eu sunt definitia anormalitatii)
Ce sa zic? Sa va aduca Mos Nicolae si Mos Craciun o traista de sanatate pentru 100 de ani fara reparatii!


(povestea cu tribul se amana din nou... trebuie o postare intreaga numa-numa pentru noi - dar intai... sa-mi fac curaj )



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput