Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Buna ziua mamici!zilele astea au fost pline...alergatura, cumparaturi...asa e sf de saptamana la noi.
Ana, ma bucur ca a iesit bine.
Adra, f utila listuta pt diversificare. O imprumutam si noi

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Mara_d, am incercat sa-ti trimit un pm, dar nu-l ai activat. Vroiam sa te intreb ce ai decis legat de vaccinare? eu dupa de am vazut acest material nu cred ca-mi mai vaccinez copilul.............. ATENTIE..imagini ingrozitoare cu efectele adverse ale vaccinului...
Mara ai fost singura care ai declarat ca nici voi nu ati vrea sa-i faceti vaccinul Ai putea sa-mi spui ce anume te-a facut sa gandesti asa? Poti sa-mi spui aici sau pe pm. Te rog! Multumesc.
http://iansvoice.org/default.aspx

si mai sunt multe materiale de genul:

http://homeopatie-soescu.ro/articolnew/ashot.html


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)






Gliana, sincer am fost sceptica de la inceput.Stiu n cazuri cu probleme de la vaccin.Am pus problema altfel, daca David e sensibil si se strica la burtica de la 2 boabe de strugure pe care le mananc eu si el bea lapticul cu un mic procent din acele boabe, atunci cum reactioneaza organismul lui la 6 radacini de vaccin care au in componenta lor mercur si aluminiu.Este parerea MEA.Si acel blog m-a trezit putin.Asta e parerea noastra.Mare e Dumnezeu, incercam sa-l impartasim in fiecare Duminica si va fi bine




Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

ia uite Miha, ce de celebritati cu Ergo http://kiddyshopblog.blogspot.com/2011/10/celebritati-care-isi-poarta-copiii-asa_31.html

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Paula, felicitari, mie-mi place ca esti f informata si da, acum e perioada cand ei sunt dependenti de noi. Fii-mea, la 4 ani, e preocupata de altele, nu sa stea in brate la mine, fuge si se joaca., chiar daca eu tot am ramas dependenta de ea:)

Multumesc fetelor, ii astept si pe ceilalti Filipi-grasunei. Adevarul este ca suge f des, ziua si la ora, eu ii sunt la dispozitie, ieri am stat doua ore pe post de suzeta, cu un brat sub el, ca pe celalalt dormea sor-sa. Nici noi nu suntem mici, eu am 1.76m, sotul 1.86m, deci are cu cine semana

Cat despre vaccinuri, i le fac pe cele care imunizeaza contra bolilor mortale, altele suplimentare nu. Ma mai gandesc la ROR.

Anaemi, m-a amuzat cum a stat Petru in spatele tau, si Filip roade marginea wrapului



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Am mai citit si revin cu completari

Ramona, imi pare rau...cred ca ai ramas cu o sperietura zdravana.Eu una sunt terminata de cum se conduce in tara noastra draga si ma abtin de la activitatea asta.
MihaH te inteleg foarte bine si cunosc starea asta.Trece numai cand zambeste puiul.Hai curaj!


Despre noi....acusi facem 3 luni si cre ca e prins in puseul faimos de 3 luni.De dimineata suge incontinuu, legat nu cred ca a stat jumatate de ora fara san.daca il las urla.
Cam atat momentan...

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ramona, ei ei ...bine ca totul e bine. nu stiu zau cum te-ai gandit sa il pui in fata. poate tu esti sofer bun, dar altii???
daca aici in state faceam asa imi trimiteau pe cap protectia copilului plus sedinte de terapie

miha, uita-te si lawww.hosausa.com/" target="_blank">http://www.hosausa.com/, iti recomand cu cea mai mare placere. e cea mai buna investitie ever!!! in legatura cu izbucnirile...sunt ffff normale, doar ca n e vina lui Imi. cere vajutor sotului in astfel de cazuri. eu dimineata la 6 il iau cu mine in pat, face ce face si adoarme la loc


ooof, greu cu vaccinurile astea, noi cred ca vom face strictul necesar, dar pe rand, nu asa toate odata. acum la 4 si la 6 luni i le fac odata ca sunt aceleasi ca la 2 luni si n-a facut reactie la cel fde 2 luni.

deci de saptamana asta pana la sfrasitul anului o tin in torturi. in fiecare weekend am cate o comanda . de abia astept!!!

va

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Ca tot vorbeati de vaccinuri, hop si eu. Eu nu i-am facut niciun vaccin lui Matei si nici Mariei nu mai am de gand sa-i fac vreunul, pacat ca nu am fost mai informata acum 4 ani. Gliana, daca vrei iti trimit pe mail ce am citit eu despre ele, trimite-mi adresa pe PM.

Adra inseamna ca noi ne-am apucat de facut copii in acelasi an . Nici noua nu ne-a iesit cum am vrut, eu ramaneam dar le pierdeam. Legat de modul de crestere al copiilor sunt intru totul de acord cu tine si Mamutz, pentru mine sunt o prioritate. Copiii, pentru mine sunt minunile lumii si as face orice pentru ei, in plus cresc atat de repede si cand o sa mai vrem sa-i strangem in brate n-o sa ne mai lase ei.
Felicitari pentru grasunel pe care, apropo l-am vazut intr-o poza de la blogul tau si e mortal.
Imi place enorm modul tau de a gandi si de a transpune pe hartie, cum de ai timp pentru toate?
Matei avea si el vreo 6,8 kg la 3 luni.

Bbayblue imi pare rau de accident, bine ca sunteti intregi.

Anaemi ma bucur ca v-a priit petrecerea

Noi nu am avut steamer, dar o sa vreau sa iau oala asta: http://w ww.pentrugatit.ro/index.php?productID=3845&discuss=yes
Stergeti spatiul dupa primul w (sa nu se considere reclama). Cica mancarea iese foarte gustoasa, bine, noi o luam pentru intreaga familie, nu pentru diversificare.

Laura multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

si la IKEA erau niste oale de fiert in aburi. E foarte misto steamero-blenderul pus de Oana, dar cred ca-i si scump.
Noi suc de fructe nu facem, Eva nu bea, prefera fructul intreg si mie se pare mai bine asa. Se mira f tare vanzatoarele de p-aici de ea, au zis ca n-au mai pomenit copil care sa ceara mar sa manance. Nu ca ar manca cine stie ce fructe, doar mere si banane.

Despre cereale - eu cred ca e mai bine sa cumperi si sa le prepari, sunt tot felul de cereale acum pe piata. Dar desigur, ca-ti mananca timp ca la balamuc. Eva n-a servit cereale, n-a fost nicio paguba, oricum era grasuna, si eu nu le agream ca aveau LP incorporat. I-am luat in vreo 2-3 randuri si am aruncat cutiile intregi. De la varsta asta merg cele fara gluten

Carmen, merci, inainte scriam zilnic, acum din joi in Pasti. Sa zicem ca asta-i hobby-ul meu, ca altele nu-mi mai permit


blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Am uitat sa va intreb: Matei sta toata ziua cu degetele in gurita si baleste la greu, schimb cate 2-3 tricouri si cate 3 body-uri pe zi. O fi normal, oare ii ies deja dintii? San ii dau aproape de ora in ora ziua si varsa destul de des, de vreo 2 ori s-a intamplat chiar in jet. Bine, nu suge mult, dar des si probabil ca surplusul il da afara. Bebeii vostri fac la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

da, cu degetle-n gura toata ziua si fleasca pe tricou. Nu varsa, insa, spre deosebire de Eva care mai varsa

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Maria nu a baut suc de fructe deloc si din cate stiu eu e bine ca fructul sa fie consumat ca atare, nu sa fie stors. Cereale luam din supermarket-uri insa Mariei nu i-au placut deloc, nici cele facute cu lapte, nici cele facute cu apa.

Mergi la inceput