Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Buna dimineata!

Noi ne-am trezit la 7 si ceva!! Cum dam copiii astia cu o ora in urma??? Imi e somn...

Pe de alta parte, sapt e frumos, asha ca miercuri sau joi, tineretului! Cine vine si cand preferati?



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)



Oana,spune-mi si mie te rog de unde ai comandat manduca.Am incercat sa comand de pe hiphip dar nu stiu cum sa-mi fac cont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:


Ireth, ai putea sa-i pui manusele sa nu-si mai bage degetelele in ochi
pupici


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

nr de tel 0752.155.585 al Cristinei de la hiphip

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

manusile si le da jos plus ca atunci cand e la ora de activitati, automat trebuie sa il las fara, ca da cu manutele, apuca, etc. oricum merci de raspuns

adra, fii-tu sta in wrap si cand esti nemiscata? al meu sta bine merci doar cand ma misc, cum indraznesc sa ma opresc 5 sec, se trezeste si urla. cum o iau din loc e fericit si tace...

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

numai daca doarme, altfel trebuie sa ma plimb. Ieri nu a stat deloc

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.


nu am reusit sa va citesc din urma, dar stiu ca sunt ceva sarbatoriti si le urez la multi ani tuturor si celor care au devenit crestini!

eu sunt asa si asa, mi am busit rau de tot masina, e armonica. eram cu bebe in fata, in scoica era el- slava domnului ca era prin in ham si centura, de la scoica de la masina. nu a patit nimic si nici nu a resimtit f tare zguduitura. eu insa, nu purtam centura si m-am zguduit tare de tot, ca am avut impact frontal si ma doare gatul si acum, ca m am dus cu capul pana la volan, pt ca cu o mana am tinut capul copilului si cu alta de abia ma puteam tine de volan.
naspa rau!
nu doresc nimanui si va recomand calduros sa PURTATI CENTURA si sa tineti copilul absolut regulamentar, adica IN SPATE in scoica, nu cum il tineam eu in fata.

in fine, bine ca s-a terminat cu bine, doar masina e varza si am mare ciuda pe faza asta, mai ales ca e prima data cand nu mi-am facut casco la masina.


in rest despre noi:
= eu naparlesc in ultimul hal, adun parul cu pumnul dupa baie.
- bebe este ultra cuminte, rade toata ziua, doarme de la 11 la 7 dim, in fiecare noapte. rar se scoala la 5, dc mananca putin seara.
- ii place la baie enorm, rade mereu si rade cu glas tare si tipand.

e dulce si sunt moarta dupa el.

nu stiu de voi, dar eu mai vreau un bebe si cred ca nu ne vom mai proteja, ca si asa am ramas greu si dc raman, nu i bai. au trecut deja aproape 4 luni de la ceza, hai sa zic ca ma mai protej pana la 6 luni, dupa care gata...ca vreau sa mai raman, dc mai raman si asa am ramas greu si oricum am deja 31 de ani si vreau sa mai fac unul, dc imi da dzeu si sa fie apropiati ca varsta. sunt eu singura nebuna care gandesc asa?????

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Buna dimineata!

Noi ne-am trezit la 7 si ceva!! Cum dam copiii astia cu o ora in urma??? Imi e somn...


Ha, ha ! Vise, maica, vise ! Au astia micii un ceas biologic de speriat ! Pe mine ma capia Irina la fiecare schimbare de ora, si vad ca Miruna face la fel.

Gliana

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

nr de tel 0752.155.585 al Cristinei de la hiphip

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Multumesc,am comandat pana la urma din alta parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ramona - imi pare tare rau de accident, e bine ca sunteti bine ... BB asa mic se tine in scoica cu spatele la sensul de mers, iar daca aveti airbaguri la masina si trebuie sa-l puneti in fata (desi nu e recomandat), trebuie dezactivate, pt ca pot face mult rau.

Eu zic sa fii foarte atenta cu al doilea bb dupa cezariana, eu stiu ca trebuie sa treaca minim 1 an pt vindecarea completa a uterului ... Vorbeste cu doctorul, nu te hazarda sa ramai insarcinata inainte sa ai ok-ul lui ... Acum trebuie sa te gandesti si la bb, nu numai la tine

Plus ca ... acum e usor, ca bb doarme si mananca, dar asteapta un pic sa incepeti diversificarea si sa inceapa sa mearga, sa trebuiasca sa alergi dupa el prin casa ... N-o sa mai fie chiar asa usor Bucurati-va de momentele astea de liniste, ca intre 1-2 ani e o perioada in care bb e foarte activ si trebuie sa-i acorzi inteaga atentie ! Ca sa nu mai zic ca tu ai avut noroc de un bb cuminte, asa cum e acum si Miruna mea, dar exista si "celalalt model", cum a fost Irina, de nu-ti mai trbeuie nimic, esti chiaun de dimineata pana seara

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata fetele.
Sper ca dimineata voastra a fost mai buna ca a mea. Pe mine m a trezit domnisoara la 3.30 dimineata si acum e 10.15 si tot n a adormit. Numai eu stiu prin ce chin psihic trec cand nu dorm si eu macar 2 ore dimineata. Am injurat, am plans, am tipat, mi am cerut iertare de la micuta mea. Of doamne, vreau sa va intreb cum faceti fata oboselii in zile din astea cand va scoala la ore imposibile si va tine treaza o jumatate zi. Ce faceti pentru a fi calme?

Mergi la inceput