Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am aparut si noi de afara
A fost f frumoasa vremea si am profitata de mi am luat si un strudel cu dovleac...ca deh....errau musai niste calorii bine ca nu m am intalnit cu nimeni...aveam o fataaa..toata smotocita!
Am fost in piata si am luat si eu dovleac sa coc maine dim sa ii dau la masa de fructe. Nu vreau sa o laud,ca poate ma aude dar vad ca cum necum ne descurcam...a mancat fructele cu cereale si crema de legume tot tot. Bine, de mentionat este ca nu a vrut sa guste deloc la inceput din legume+ carnita de pui de tara si mi a venit o idee am luat un desert de la nestle( pe care il adoraaa) si i am deschis spetitul ! Apoi ii bagam legume si a prins si gustul lor ca erau bune si duuuulci si a mancat tot tot de nu mai era nimic in castonel......eu eram toata transpirata de fericire, apoi premiu i am ma dat cateva lingurite de desert! Eu asa o mai pacalesc
Deea .... A mea e o sireata de numa...daca ii pun doar putine cereale din alea care ii plac dar tot simte ceva gust de altceva...hohooooooo no way! Gustul tb sa fie pur


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaaaaaa
pisuc si eu antoniei nu ii dau niciodata iaurtul gol
ba cu biscuite sfaramat cu mana pur si simplu
fie cu cereale de care am
cand eram mai mici ii bagam si fructe
apoi am renuntat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina si eu am luat dovleac azi sa fac maine, poate-i place..., da nu-mi fac iluzii
apropo ANDRA ,MERGE IN 4 LABE!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am fost si la farmacie de am laut alt panadol ca m ati pus pe ganduri cu termenele alea
I am luat si un gel de dus de la klorane...cam scump dar altceva nu ma atras. Asta care il am acum face cam multa spumaaa
Ally- da mami am fost pe la racoare,ce bine a fost
Mada - felicitari pt cristinel ce cumintel
Mandreac- dc te doare capul cand iesi afara? La multe lunite pt rares! Sa fie sanatos mami si sa creassca mare si cuminte
Yasmi- nu stiu sa ti zic de asigurare, probabil ca da...dar nu am ajuns atat de departe, sa ma cad mutata! Cum a papat lucas azi??
Strumph- stiu ca ma tii minte nu am reperat nik vrem sa ne luam altul. Tb sa bag cardul in laptop la barbatamiu si tot nu l prind acasa ca tot vine fff
ftarziu! Grea diversificarea asta, stiu dar cum necum sa da si ea pe brazda ...tb sa gasesti tu ceva sa i placa si neaparat sa i fie foameeeeeee
Ce frumoasa e batmanitza. Frig frig da cine era in maneca scurta si fara sosete? Englezoaica mica......
Ioanna- eu ii dau cartof dulce ca este fff bun si oun si dovlecel si morcov si brocoli. Incearca pe rand simple sa vezi care e mai pe gustul ei. Carnita am bagat si eu de azi. Deja tb sa bagi si tu! Inloc sa le fierbi baga le la cuptor in vas de yenna cu putina apa...asa ies muuult mai gustoase! Pune apoi unt,iaurt,smantana...vezi tu...cereale
pisuc dau si eu cu parere! Baga cereale in iaurt,ceva dulce, cu fructe in ele...pot sa aiba si lapte nu i bai! Pui direct in iaurt sau dizolvi in apa inainte sa nu ramana cocoloase. Cerealele din grau se dizolva mai greu am obsv. Poti sa pui si biscuiti,fructe asa cum le faci dimineata...la blender. Hai ca o sa fie bine nu mi fac griji de voi
Fetele daca am bagat azi carnita pot tot de azi sa schimb pe nan2?? Se considera tot ceva nou nu? Plssss help!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Scz ca scriu 7 mesaje dar scriu de pe porcari asta de ipad si ma enerveaza la culme, laptopul n are bat!
Ailled- ce bine ca sunteti mai bine! Caracatita?? vreaaaaaau sunt mare fac fructe de mare dar fara scoici,bleacs si voi aveti la indemana desertul minunat a? Nu o pacalesti asa sa pape?

Strumph- am uitat sa zic ca mi ai facut o pofta de sarmale...asa ca la noi la bucovina, mie imi plac alea mai dulci asa,nu cu ffff mult bors! Aoleu...lesin cred!


Mai acum mi am dat seama...pot maine sa i dau dovleac pt prima data daca tocmai am bagat azi carnita? Offff poate fac o varza cu carne,nan2 si dovleac

Diseara intru pe picassa ca prea ma amenintati cu poze noi si frumoase,pana atunci am de spalat vase si facut ordine ca e ca la balamuc!
Teea face nanica

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am uitat sa o laud ca s a ridicat in genunci si se leagana in fata si in spate. Im vine sa i mananc curushorul!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Alexina si eu am luat dovleac azi sa fac maine, poate-i place..., da nu-mi fac iluzii
apropo ANDRA ,MERGE IN 4 LABE!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Gand la gand miresicile!!
Vrei sa il dai simplu??

S teea de abia acum se leagana

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Cami- ce ii dai petrei la masa de seara inafara de iaurt? N am inteles

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Strumph- am uitat sa zic si mersi de cap nou
Arsura ce mai face? S eu as fi pus miere,sare,iaurt sau oximed care e f bun

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina
1. si eu ziceam de scoici ca- s bleah dar acum le si gatesc (le fierb in apa cu vin , praf de usturoi si vegeta)si sunt tari sa sti nu sunt scarboase.... daca va zic ca am mancat si din alea care se papa crude mai vb cu mine? -eu sunt f incantata sa incerc chestii noi de papa-
2. si mie imi plac sarmalele nu f acre
3.NU INCERCI 3 CHESTII NOI IN 24 DE ORE... CU LAPTELE PUNE INTAI O MASURA DDIN NAN 2 SI RESTUL DE NAN 1 SI CU DOVLEACUL MAI ASTEAPTA MACAR PANA SAMBATA


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput