Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vai, Diana, nu pot sa cred! Multa sanatate!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Deci planul meu de extenuare a copilului functioneaza perfect. Dupa masa de 10 bag o shopinguiala (mda, partea asta e cam costisitoare, dar nu trebuie sa cumpar, e suficient sa il plimb printre rafturi si sa il las sa traga de cutii), venit acasa, papa si iesit in parc. Ieri a rezistat eroic dar azi a picat lat. Nani de la 11 la 12 si nani iar de la 15 si inca doarme. Cum se trezeste iesim afara. Daca nu adormea asa repede dupa masa de pranz ieseam si dormea in carut. Am observat ca de parc e deja cam plictisit si se foieste, la cumparaturi e mult mai incantat. Mai multe de vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Andutza..cum sa vrei ma in oras ??? eu in cateva luni zbor din oras..doamne abia astept.
apropo..e la 1 km de Bucuresti,dar voi sta la sat. nici macar comuna. ''taranii e pe camp,taranii e pe camp''.

eu visez la liniste,sunt capiata de oras. seara sa ma retrag in coltul meu,duminica sa dorm linistita fara sa aud muzica sau bubuituri..fara sa aud vecini jos sau sus..doamne,e visul meu.

terminat curatenie luna si bec,terminat manichiura,acusi am mancat un platou de fructe. m-am rasfatat.

Saracuta Adeline..multi pupici sa treaca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

fac capitol acusi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

hello

Carmen capul sus, trebuie sa fiti tari pt Andrei dragul de el, imi pare rau tare, ce sa zic, sa treaca repede sa ramana doar ca un vis urat in urma, asa cum i s a intamplat si lui Zumzu

Ppisic, sanatate multa Adelinei, sa se faca bine repede
off si sanatate multa la toti puiutii bolnaviori

Ziki, da vreau, presupun ca Flavia a tras la sorti si pentru noi, nu?asa s a nimerit, nu e nimic pe fata

Mirela ai grija cu suportul de intins rufe, Eva deja a experimentat

cu mancarea la noi mereu acelasi meniu, fructe cu cereale dimi si seara iar la pranz legume cu carnita, i am mai luat ieri file de salau de nil si file de somon, o sa i fac maine unu din ele sa vad care i place mai mult
doar ca la noi trebuie sa fie pasta asa si pisate ff bine, altfel isi face greata

pe masura ce am citit am tot vrut sa zic multe, acum nu mi mai aduc aminte

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, si eu stau la sat, doar ca zona e nasoala, sunt doar blocuri noi, multe blocuri, niciun fir de iarba,niciun copac, nimic. E departe de tot, vreau in oras iar, vreau parc (bine, Clujul nu prea sta bine la capitolul asta), vreau magazine, vreau trafic, vreau acces usor la orice. Noi am stat in cartiere linistite, de batrani si tot intr-unul din asta m-as muta. Am stat la oras, stau la sat, deci am hotarat: vreau inapoi in oras! Doar ca am luat creditul cu Prima Casa si nu il putem vinde in urmatorii 5 ani! Mai sunt vreo 4! Stie cineva vreun artificiu sa il vand mai repede (adica sa predau creditul, practic)

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetele care aveti o reteta buuunaaa de tort de ciocolata???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:


Capitol nou!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ppisic

Carmen, o sa fie bine...pupici la pitic!! Si Adeline are/a avut o "capsunica" pe picior. S-a nascut cu ea. Aici ne-a spus ca nu facem nimic pana pe la 3-4 ani.

Abia ce ma apucasem sa va scriu cand am vazut ca Ad'je s-a umplut din nou de pete de astea rosui...acum are si pe fata De data asta nu mai are nici o hainuta abia imbracata...e asa de dimineata si hainutele astea sunt sigur spalate cu detergent ok...Uff..,la ce o fi reactia asta nush'

Intre timp e si pe antibiotic..aseara cand am ajuns acasa ii curgea o ureche...si dl.B al meu cica are piure de mere dar nu sta sa o curete (plus ca el nu i-a dat niciun piure de mere, cica ar fi fost din ala de care ii dadusem eu dimineata inainte sa plec la birou)...off..azi am fost la medic din nou, si ne-a prescris antibiotic...si ala alt B...acum 2 zile nu a putut sa se uite mai bine ...era nevoie se se ajunga la timpan rupt


Diana & Adeline
Dear baby



Cutia cu surprize


Diana acum doua sapt micutul meu a facut i raceala urata cu muci urati rau,,,nu am avut ce sa facem si am luat pt prima oara antibiotic,,,sapt trecuta s-a umplut rau de bube,,,si am ajuns la babes de infectioaseIn disperare de cauzA,,,ne-a intepat micutul si avea decat viroza ,,,aia masii de viroza a fost groaznic,,,acum e super ok a trecut cu un antialergenic

Ma gandesc sa nu fie de la viroza
Sanatate multa micutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mirela,, al meu are AB4, io A2, asa ca iesi ce iesi...Am luat geaca...e superrrrrrrr...gata poa sa vina iarna ca are piscotu si geaca

Ma io vreau unde-o fi numa sa fie ( ma refer la apartament):)) Simo ce destrabalare pe capu tau...auzi un platou cu fructe...good for u Girl:)

Deci cu bon nu raspunde nimeni au nu stiti au nu faceti recomandari? Care sa fie?

Diana - ce spui tu acolo...deci si p-afara sunt pediatri din astia "relaxati" ca sa nu le zic altfel...si io care credeam ca numa noi avem "placeri" din astea. Pupam.

pup



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput