Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

gabi te-am notat si pe tine;
mada pe 9,miercurea cealalta nu asta care vine
o sa va trimit pm cu adresa atunci; nu stiu cu ora,cum vreti si voi, nu conteaza. am socotit si vreo 8-9 tot putem sa ne strangem, stam inghesuite dar na..3 pe canapea,2 pe fotolii,una pe scaun restu pe covor cu bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Carmen, eu am facut anestezie generala la cezariana si mi-a facut analize de sange inainte. Daca e un anestezist bun, Andrei va fi ca nou cand iese din operatie, fara efecte adverse (voma, de regula).

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

carmen! mai cere o a2 a opinie, parerea mea
in rest, am vazut si eu ce rezistenta e a mea: la frig, la impactul cap - parchet, cat de incapatanata e cand vrea / nu vrea ceva.. deci sunt rezistenti, relax. Acu sa fiti voi ok, cum ziceau fetele. nu mai citi toate balariile de pe net. asa si paracetamolul poate sa dea niste tampenii la ficat..pt asta dc are febra mare, tot i-l dai.
strecoara un fir de 'zen'.



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

13 sept. (zona)
mai e pana atunci mai vb,confirmarile cu o zi inainte
cele care au masina poate mai pot sa ia pe careva la nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

da Carmen..prima data mi-au facut analize probabail sa vada daca sunt alergica la ceva din compozitia anesteziei..apoi normal ca auzind ca am mai facut nu imi mai faceau nimic...stai linistita ca medicina a evoluat..daca acum 30 ani cand m-am operat eu nu am patit nimic...si sunt voioasa maxim
hai fii tare si capul sus,ai incredere in Dumnezeu !!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

BUNA FETELE
Carmen; mami!e f trist ce scrii..despre tati vostru cum plangea..si mie imi vine sa plang cand te citesc..sa fiti puternici!Sa aveti incredere in Dumnezeu..e mare si puternic si va va ajuta sa treceti repede si cu bine peste operatie!
Milioane de ganduri bune si mare mare imbratisare..si pupici multi multi lui Andreiutz scump si curajos
Sanatate si sorei!

Lori;am fost azi cu Sonia la dr-a lui Mario..cica ar fi bine sa-i dau Eurespal..de 3x2,5 ml pe zi..deja am optat pt antibiotic..prea multi muci frate deci ce e mult e mult!cica nu are nevoie..doar eurespal o saptamana..curata de secretii..pup

Adryiii;ms..Sonia mucioasa si tipatoare!si cu bale dupa ea!
S-a invatat in baie..acu cand dispare sigur o gasesc cu capul langa buda!
ma duc sa va citesc mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Off Carmen, mi-au dat si mie lacrimile cand ai povestit de tati. Mi-am amintit ca si noua ne-a spus ca daca se dovedeste ca bebe are fistula anala trebuie operat cu anestezie generala. Am scapat, deocamdata...Dar m-a asigurat doctorul ca nu e nici un pericol, doza se stabileste pentru fiecare persoana, se fac analize, zicea ca e safe.
Am o cunostinta cu fetita operata de 3 ori pe inima, si e mai mica decat bebelacii nostri. De cateva luni e in Munchen si sper sa-i ajute D-zeu sa vina acasa sanatoasa! Deci mult curaj si o sa treaca totul cu bine!

Zumzu, pana la urma Darius a fost operat in Bucuresti? Eu eram in concediu pe vremea aia si am ramas cu impresia ca a fost operat in Viena.
Auzi, dar tu nici nu ai lista mare de Craciun, doar 40 de carti, parfumuri, obiectiv, vai de fata aia care te-a nimerit pe tine!

Adri, nici de la mine nu scoti nimic. Eu nu as vrea sa fac un cadou la cerere, vreau sa fie surpriza, nu o sa trimit ce mi se scrie de catre fata mea pentru ca s-a dus farmecul. Din cauza asta nici nu o sa scriu ce-mi trebuie. O sa-i spun sotului ce vreau sau o sa ma servesc singura. Orice o sa primesc o sa fie binevenit pentru ca o sa-mi aminteasca de perioada asta.
Abia astept Craciunul cand o sa ne povestim ce am primit, o sa ne aratam poze cu toate cadourile, Ziki ai avut o idee super, o sa fie tare animat forumul si atunci!

Cocutza, mie medicul mi-a spus sa nu raman insarcinata un an jumate. Asa le zice tuturor pacientelor. Parca e cam mult fata de cat v-a spus voua. Am o cunostinta care a ramas mai repede si a certat-o rau...

La masa si Alex se ridica tot timpul, a ajuns sa fie un chin, se ridica si la masa, si la baie, si la schimbat

Epilatul - si eu tot acasa prestez, cu Braunul meu care ma scuteste de cheltuieli si deplasari.

RH negativ am si eu, am facut vaccin si dupa cele 2 sarcini pierdute si la 28 de saptamani cu Alex, s-a dovedit ca are RH negativ deci am scapat de vaccinul de dupa nastere ca ma mai cheltuia cu 8 mil...


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Carmen o sa fie bine, ai sa vezi. Prin aceleasi emotii am trecut si eu cu Andrei cand a fost operat de stenoza si avea doar 6 saptamani pe atunci, dar totul a decurs foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Carmen, iubita, TREBUIE sa fie bine! Dumnezeu are grija de voi. O sa vezi ca dupa 2-3 saptamani o sa zici ca Zumzu - a fost un vis urat dar a trecut. Putere multa la mamica si tatic!
Dar, intreb si eu ca nepriceputa, trebuie operat neaparat acum? Ce ti-a zis? Daca l-ar opera la 1 an, de ex, cand e si el mai maricel, s-ar agrava cu mult? Il interneaza sau va trimite acasa imediat dupa operatie?

Mirelush, Ralu pup mamicile obosite si suparate. Nu va suparati pe mine, dar sunteti asa haioase cand povestit de poznasii vostri incat nu am putut sa nu rad.

Tunde si pe Razvan il adun din baie. Ultima oara tragea de peria de spalat wc. I-am baricadat accesul si acolo.

Adry Zumzu a zis ce isi doreste de Craciun in general, nu de la mamica craciunita. In carca bietului sot pica listoiul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Adry si eu imi doresc un apartament cu 3 camere (ca sa nu ma arunc prea sus, ca eu, de fapt, visez la unul cu 4) si un Seat Altea XL. Si inca cateva maruntisuri, dar nu le mai enumar.

A! Si nu va imbulziti la Real dupa oferta la biscuitii Organix ca nu exista! Niste tampiti si astia!

Mergi la inceput