Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Lansez si eu ceva. Complectati propozitia va rog: Mie imi plac....
- cerceii, fardurile, manusile, esarfele, cartile bune, obiectele haioase, toate lucrurile care sunt interesante pentru toti, vacantele, sa merg cu avionul, sa complectez rebus, sa merg la petreceri, sa cumpar cadouri,etc si piticei ii plac jucariile, cartile si probabil si hainite, caciuli, fulare, manusi (asta inca nu mi-a spus)

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


nu-i asa ca ai vrea sa-ti fie asa de usor??????? Pune osu la treaba si fa munca de detectiv!!!
dar daca vreee: Mie imi plac apartamentele cu 3 camere!!

Ana e bine, dar bineinteles tot cu muci, ditamai lumanarile..eu m-am "denaturat", nu-i mai dau nimiiiic, nici macar ser, o las in pace...

simis nu stiu inca, cel mai mult imi palce acasa, cu familia, cu papa bun, cu cracii in sus...eu nu am mare palcere sa merg la restaurant, sa dansez..efectiv in palce sa stau relaxata, normal gatita pana in dinti, rujata, parfumata, epilata, pieptanata (!!!) cu chilotii rosii pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Cocuta mie dupa 1 an, dar eu nu am voie sa mai fac din cauza Rh-ului si asa as mai face 1...Mi e dor de burtica daca va vine sa credeti, cand eram gravi abia asteptam sa scap :))

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Cum nu mai ai voie sa faci bebe din cauza Rh-ului.
Eu am Rh negativ si stiu sigur ca poti face 2 bebe unul dupa altul fara alte pierderi de sarcina daca nu faci vaccinul respectiv cu imunoglobulina anti-D. Daca ai facut vaccinul nu vad care ar fi problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

off Carmen imi pare rau. dar stai linistita ca o sa fie bine. fiti tari pt bb ca dc vede pe voi agitati, o sa fie si el.

am pus poze p fb direct la buburuze. ca la mine nu stiu de ce nu mai pot




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Cocuta mie dupa 1 an, dar eu nu am voie sa mai fac din cauza Rh-ului si asa as mai face 1...Mi e dor de burtica daca va vine sa credeti, cand eram gravi abia asteptam sa scap :))

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Cum nu mai ai voie sa faci bebe din cauza Rh-ului.
Eu am Rh negativ si stiu sigur ca poti face 2 bebe unul dupa altul fara alte pierderi de sarcina daca nu faci vaccinul respectiv cu imunoglobulina anti-D. Daca ai facut vaccinul nu vad care ar fi problema.


si-n plus, daca bebe are Rh negativ (ca Miruna Andutei)..nici nu s epune, practiv nu afecteaza in niciun fel, doar la bebe cu rh pozitiv se face vaccin si ala o data facut...poti copii cati vrei!
Pauza dintre sarcini are leg numai cu uterul.

Carmen sunt socata!! Of, of....mai, vrei s amai mergi la second opinion??? Vrei sa-ti dau nr. tipei care a tras-o cu fetita??ca il avea in nas si tot crestea..si dr. nu i-a dat cortizon si nici operatie...ma rog...daca mai vrei o opinie, sa-mi spui, daca nu, daca zici ca operatia e usoara, gandeste pozitiv, faceti teste de anestezie inainte si va fi bine!!!!!Pupam Andrei (mi s-a rupt inima de tati vostru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen,e crunt ce spui tu acolo.
operatia in sine si anestezia nu e periculoasa,insa sentimentele de parinte te doboara. fiti tari pentru el,totul va fi ok.
sunteti cei mai tari parinti,uniti,va iubiti si va sprijiniti unul pe altul...hai ca treceti si peste asta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

carmen
nu pot sa-mi imaginez...incearca sa gandesti pozitiv si da, poate mai ceri o parere...offf, Doamne....

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Carmen, vreau sa zic ca am lacrimat cand am citit (eu dupa laptop imi desfasor efuziunile emotionale, dupa cum bine vedeti-ieri radeam , azi bocesc... ). Si e foarte greu sa il vezi pe tati plangand, l-am vazut si eu o data pe al meu (tot legat de Miruna) si mi s-a rupt sufletul.
Fiti tari, uniti si aveti incredere in Dumnezeu! Multa incredere! Va fi bine!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Carmen O sa fie bine ai sa vezi. Multa sanatate lui Andreiut. Imi pare asa rau cand aud de copii ca trebuie sa treaca prin operatii, spitale...Inca o data multa multa sanatate si mult curaj mamico, ca o sa treci si peste asta.

Referitor la rh, Raducu din nefericire a iesit cu Rh pozitiv si la nastere nu am facut nici vaccinul din lipsa de fonduri :(...si mie asa mi-a bagat lumea in cap ca nu il mai pot face pe al doilea

Simo Inca o data mii de multumiri

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen unde are Andu tau hemangiom?
Robi il are in frunte, dar nici nu a crescut nici nu s a micsorat, numa s a decolorat, parca nu se mai cunoaste asa de tare ca atunci cand l am nascut
se roseste atunci cand se screme
imi poti da si mie date despre dr la care ai fost tu cu Andu, la o adik poate il duc si eu pe Robi
noua dr ita de la spital, pediatra de la Fila, a spus ca pana cel tarziu la varsta de 3 ani ii va disparea de tot, ca nu este din cel care sa creasca in relief, este mai mult o simpla pata si sa l lasam in pace

acum n ar strica inca o parere

pupici si fiti tari si big hug

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

simis pusei poze
sunt in primul cont de picassa

pup

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput