Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, multumim de intrebare! Este aici cu mine in pat, face naveta in patru labute,eu il trag de un picior,el iarasi o ia din loc si tot asa.Si cand se plictiseste si suntem tot in pat vine langa mine ,se ridica in picioare prin sprijin de perete si se deplaseaza stanga-dreapta...ai place sa linga si peretii.Acum tot scoate sunte ciudate: AAAAAAAAAAA.aiaaiiaaaiiii....eeeeeeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, atunci sa fie dedicatie speciala si pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz,felicitari pentru comportamentul exemplar de care da dovada zilnic iubitul meu Cristinel!

Delia,cum a iesit crema de zahar ars acum doua zile?

Lavinia,felicitari pentru noile inbunatatiri ale casutei.

Ioanna,gata fructele gogosicii??

Alexina,sunteti in parc?la racoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Andreea, multumim de intrebare! Este aici cu mine in pat, face naveta in patru labute,eu il trag de un picior,el iarasi o ia din loc si tot asa.Si cand se plictiseste si suntem tot in pat vine langa mine ,se ridica in picioare prin sprijin de perete si se deplaseaza stanga-dreapta...ai place sa linga si peretii.Acum tot scoate sunte ciudate: AAAAAAAAAAA.aiaaiiaaaiiii....eeeeeeeeeee!


Eduard Andrei 02.04.2011



Al meu e mai puturos! Ii place sa il tinem noi in picioare si sta f batzos si tot da sa se ridice (da din fund imi vine sa i-l mananc), dar mai mult de atat nu. CAte kg are Eddy nazdravanul, macar asa cu aproximatie?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ally - masa de la 12 nu era programata sa fie de fructe...i-am facut piure cartof + p lingura iaurt...n-a fost deloc incantata, asa ca am recurs la operatiunea banana...asta a fost clar mai buna a mancat aproape o jumatate + 70 ml laptic completare

cred ca pana la urma o sa va urmez sfaturile si sa introduc carnita si eu...tare mi se pare greu cu diversificarea, dar o sa trecem noi si peste asta...

va multumesc ca sunteti aici si raspundeti la tonele de intrebari cu care va asaltez

pentru toate mamicile si toti bebecii!!!

nah...ca m-a apucat nostalgia

ma duc mai bine s-o imbrac pe gogo si sa iesim afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Helloo!!!
Aparem si noi la pranzul al mare...

Raducu a adormit..eu creanga pe forum.
Aseara dupa ce i-am dat medicamentele i-a scazut febra si nu a mai facut toata noaptea.
S-a trezit la 7.30 si ardea,nu avea decat 38.4,i-am dat panadol,dupa care iar a scazut.
De atunci pana acum nu a mai facut...a mancat suuuper bine si a fost vesel nevoie mare apoi a trecut la nani.
Sa-l vad cand se scoala cum o mai fi..sa speram ca bine.
Va multumim tuturor pentru grije.

Sa nu uit esentialul..."LA MUTE LUNITE,RARES"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

scriam la un mesajjjjjjjj....adica un roman si avenit taras piscoata si mi-a furat mouseul si nu stiu cum a apasat ea pe mouse si a inchis pagina de forum si dus a fost mesajul meu

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Persi ma bucur din suflet ca e bine Raducu, slava Domnului ca nu a mai facut febra asa mare. Multumim de urari!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

deci sa reiau, sa vedem ce mai imi amintesc ...

spuneam ca donsoara nu a prea vrut sa suga nici la 10 si a dormit numai vreo 30 min si s-a trezit cand am dat sa ma ridic din pat de langa ea dupa ce nu a mai supt ... am sa o scot acusi afara, dar mai astept, poate iese soarele putin, ca ploua marunt si des si mi-e lene sa umblu prin asa vreme

ioana, am vazut ca intrebai de varza... pai ti-a spus si roxy cum, dar hai sa iti spun din secretele mele ca tot ai intrebat de sarmalagioaica sefa pai eu las varza cam 1-2 zile in casa sa se mai vestejeasca putin ca daca incerc sa o desfac foi sa o oparesc se crapa daca e foarte fresh... deci o las asa cateva zile in casa, se vestejeste bine apoi o desfac foi, tai cu cutitul in jurul cotorului si le pun in apa clocotinda, in apa pun putina sare, isi trage gustul mai bine asa, ai grija cand pui sare in compozitie sa scazi cam cata sare pui in apa de la oparit varza sa nu iasa saramura deci sa revenim... pui foilde varza in apa in oala si le apesi usor pana le acopera apa, le lasi cam 2-3 min sa fiarba acolo, adica pana se mai inmoaie , ai grija sa nu le fierbi prea tare ca apoi cand le pui intr=un castron cand le scoti ele isi mai trag caldura si se mai inmoaie si acolo, si apoi daca le oparesti prea tare se rup in mana cand invarti sarmalutele sper ca ai inteles ce am vrut eu sa spun da ? si bors pun cand le pun al fiert, eu aici nu am bors proaspat, daca aveam puneam facut in casa de putina, dar asa eu aici pun cateva lingurite de bors knorr si e foarte bun, sau sare de lamaie, dar o evut, mai mult folosesc bors knorr ... sau ca sa le dau un gust mai acrut le pun bulion in compozitie sau pasta de tomate concentrata, nu mult ca nu imi plac cand ies rosii, dar putin sa le dea gust si sa iti mai dau un secret de al meu, de la sarmalagioaica sefa citire, eu pun cimbru la fundul oalei dupa ce pun cotoarele de varza sa nu se prinda, cateva ramurele de cimbu verde sau sucat cum ai, eu aici am cimbru praf de la plic ca mi-am luat din ro, e bun si asa, de care ai, mama pune ramurele fresh din gradina daca mai ai nelamuriri , here i am

Andreea , La multi ani pentru Rares sa creasca mare sanatos si voios si sa va bucure toata viata

Madutza sper sa ii treaca posomoreala , dar precum vremea e gri si inchisa, deh... mai am de asteptat bravo pentru Cristi baiat mare si cuminte

Ally cand ai povestit de Duracell cu linsul peretilor mi-ai adus aminte de nepotica mea din bucuresti cand eram inca in ro venea la mine si se catara pe pat si se ducea se juca la butonul de la lampa de deasupra patului si lingea peretii pe acolo

roxy, slabaturooooo ia zi, ne-ai pus poze sa ne faci in ciuda eh ? pai tu cu asa sileuta te afisezi? nu ti-e rusine as aputin pentru noi astea mai dolofane ? hai ca arati bine, dar cateva kile acolo ar merge sa mai pui, deci ia treci la masa si papa imi plac peisajele din poze, superbi copacii , dar si mai superba e Anastasia de maica-sa nu mai spun nik, am spus deja

dya pup eu dolofanu cu caciulita e simpatic foc si a crescut mult de cand nu l-am mai vazut

Lucas de yasmi, ce voios a luat-o la drum ce frumos si hotart e abia astept si eu sa o vad pe piscoata asa, dar mai am de asteptta, poate pe la craciun sper ca i-a trecut febra

pisuc, azi cum sunteti ? i-au trecut de tot mucisorii? cu ce i-ai scos, pompita electrica sau ai cumparata batista ?

revin ma duc sa inchid centrala ca amn inceput sa ma coc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza eee ce reteta faina ai de foi de varza oparite. eu nu prea am facut sarmale cu varza cruda si nu prea stiu. bine, nu prea fac eu sarmale de fel. face mama si ne da si noua.
hai ca nu-s asa slabanoaga....mai slaba este mandreeac


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput