Brumarei de Nov-Dec(85)-Hai Adriana!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Fetele care ati mai nascut sau nasteti la Medlife ce pachete ati ales?

Emma 33 saptamani


silver camera dubla

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Hai ca ma dau mare si aici nu numai pe FB.

Am fost si eu azi la control si baiatul meu si-a aratat fatzuca - ma rog nu ceva clar ca era doar 2d, insa i-am vazut ceva falcute si zicea dr ca e buzat. deci nu ne-a mai tratat cu fundul. Are cam 2500g la 34 de saptamani fatza de 1800 acum 2 saptamani.

Mi-a zis ca nasterea va fi cumva in jur de 24-27 noiembrie. Mi-a zis sa stau linistita ca daca ma apuca mai devreme vine de acasa si asta sa fie ultima mea grija.

Mi-a mai spus ca saloanele sunt cu 2 paturi si ca arata bine daca vreau rezerva trebuie sa platesc dar ca nu i se pare o idee buna sa arunc cu banii pe geam (Anna info e pt tine). Cand apari iti mai spun una alta. - e vorba de cf2

Mi-a spus ca peste 2 saptamani imi va da sa repet niste analize deci la 36 de saptamani ca tot se vorbea despre asta.

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (34 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Corina, tu erai cea care nu vroia sa dea examenul? Felicitari pt rezultat!

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (34 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Luni, e alegerea ta de acum sau ai nascut in trecut tot la Medlife cu acelati tip de pachet? A fost ok?

Emma 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!

Si noi am fost la control astazi. La 35 de saptamani si 4 zile cantareste aprox. 2855 grame. Putin peste medie dupa spusele medicului meu. De acum voi fi monotorizata saptamanal...daca ia avant prea mult(din cauta diabetului meu) s-ar putea sa fie nevoie de inducerea travaliului mai devreme, va stabili pana la urma profesorul de la spitalul unde nasc. Clar nu vor mai astepta sa depaseasca bebe 4kg...
In rest totul bine...eu cantaresc cu 7 kg mai putin decat cantaream in aceeasi saptamana de sarcina cu David. Adevarul este ca am plecat si cu 4 kg mai putin.
A...bebe tot in pozitie craniana.

Felicitari fetelor care au venit cu vesti bune de la control!

Wildorchid, ma bucur ca ai rezolvat cu medicul, te-am simtit mai linistita si asta este bine.

Diana, bine ai revenit! Era pacat sa pierzi chiar perioada agitatelor.

Adriana, Dana




Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Luni, e alegerea ta de acum sau ai nascut in trecut tot la cu acelati tip de pachet? A fost ok?

Emma 33 saptamani


aceeasi optiune am avut-o si cand l-am nascut pe Matei.. am stat in camera dubla, dar am avut al doilea pat ocupat doar o noapte.. oricum, nu ma deranjeaza inca o persoana, personal nu mi se pare ca merita niste milioane in plus doar ptr a sta singura in camera..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

emma o sa aleg pachet silver camera dubla
sper sa nu fie prea multa agitatie

cristina, dana.n felictari pentru vestile bune de la eco

pana azi nu am avut curiozitatea sa caut pe net ce grupa de sange poate avea un copil cu parinti 0 si AB..
mi-am repetat azi grupa de sange, rh-ul si anticorpi rh
pana acum mi-a iesit rezultatul pt grupa si rh
eu stiam de la mama ca la grupa am 0..si suuurpriza am B-
si da, dupa ce caut pe net, copilul nu poate avea decat grupa A sau B
nu imi vine sa cred ca eu pana acum am crezut ca am alta grupa de sange


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Bravo, Dana, felicitari pentru bebitzul grasunel!

Emma 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

am fugit si eu la nani ...ma cam doare spatele si poate-mi conving sotul de-un masaj
noapte buna

DanielasiRazvan-Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi07

Hai ca ma dau mare si aici nu numai pe FB.

Am fost si eu azi la control si baiatul meu si-a aratat fatzuca - ma rog nu ceva clar ca era doar 2d, insa i-am vazut ceva falcute si zicea dr ca e buzat. deci nu ne-a mai tratat cu fundul. Are cam 2500g la 34 de saptamani fatza de 1800 acum 2 saptamani.

Mi-a zis ca nasterea va fi cumva in jur de 24-27 noiembrie. Mi-a zis sa stau linistita ca daca ma apuca mai devreme vine de acasa si asta sa fie ultima mea grija.

Mi-a mai spus ca saloanele sunt cu 2 paturi si ca arata bine daca vreau rezerva trebuie sa platesc dar ca nu i se pare o idee buna sa arunc cu banii pe geam (Anna info e pt tine). Cand apari iti mai spun una alta. - e vorba de cf2

Mi-a spus ca peste 2 saptamani imi va da sa repet niste analize deci la 36 de saptamani ca tot se vorbea despre asta.

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (34 saptamani)


Felicitari pentru bebe grasunel ca tot l-am vazut .
si eu nasc la cf2.

37+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput