Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

vasilasanita, noi planuisem anul trecut maroc, dar am renuntat ca eram gravi si aveam pitici (ca deh, africa, daca se intampla ceva cu bebe..)
poti sa iei bilete super ieftine (noi ajunsesem in cautarile noastre la 500 eur pt 2 persoane, cu escala undeva in spania sau portugalia). cauta pe vola.ro sau easyvols.fr, numai rabdare sa ai; mai sunt unele zboruri low cost care nu sunt incluse pe motoarele astea de cautare, cum ar fi blueair.
pt cazare, noi am tot calatorit si de fiecare data am rezervat pe booking.com, o singura data am fost dezamagiti
eu va recomand portugalia cu coasta ei superba (ne-am dus cu avionul in sud la faro, am inchiriat masina si ne-am plimbat pana la lisabona); asta daca va place marea si pestele
brazilia si thailanda vreau si io!!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

L nu zice nik in afara de 'maaaam' cand e foarte obo sau suparata si vrea la mine; se ridica, dar nu merge si nici nu stie sa se aseze. Dintre toate jucariile, ii place cel mai mult tati.

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

neata si multam de
as mai bea una si acum, si apoi va invit la [tort] cu , - sau ce vreti voi! pt cele 8 lunite ale lui felix! multumim de urari cu ocazia asta!

azi felix a stat de 4 ori in picioare, oblu, fara sa se tina, cam cate 5-6 secunde in schimb nu zice nimic -nimic. bate bravo din palme, si isi misca haotic mana la "pa". stie "unde e flavia/tata/mama/ pisica" si atat. dar vad ca la motricitate e impins sa exerseze, sa mearga si mai departe.

ma duc sa va citesc din urma, sa vad daca am si eu ceva de spus pe lumea asta.


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Neata la amiaza si de la noi!
De calatorit, eu nu am fost nicaieri pana acum in afara de Romania, asa ca as merge peste tot, prima oara vreau sa ajung in Amsterdam, as vrea sa vad Italia, Spania (imi doresc foarte mult sa ajung la un meci de-al Barcelonei) si multe multe altele.
Mi-am propus cand se face bubu un pic mai mare sa mergem sa ne plimbam cu avionul, macar intern daca extern nu o sa se poata, dar eu sunt fascinata de avioane...cand trecem pe la Otopeni sunt mai rau decat un copil mic :))...

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ziki poi stie multe pt 8 luni
la cat mai multe lunite
pupi lui felix

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Bravo, Felix!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Tunde, multumim frumos !!!! Cand ai avut timp sa te ocupi si de noi , cu copiii bolnavi? Te pupam cu drag si uram insanatosire grabnica puisorilor tai!!!
Contul tau il mai are Diana si diseara , cand vine acasa face transferul de bani. Inca o data multumiri din suflet , o in fata ta si un pt. tine! Esti o femeie de isprava, draga mea! Promit ca vreun an nu te mai necajesc, ca voi fi in Canada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Urez sarbatoritilor de azi si sa le dea Domnul multa sanatate si noroc in viata, iar mamelor de buburuze le doresc sa fie mandre toata viata de puii lor !
Va pe toate si pe buburuzele voastre!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Salut! M-am auzit strigata

Ce subiecte interesante ati discutat.

Depre fosti...eu nu prea am, nu ma gandesc, nu ma intereseaza! Despre foste cam stiu...fura multe, dar subiectul nu prea ma intereseaza, insa dl sot e f comunicativ atunci cand vine vb de ele

Despre calatorii...o da! Vreau vreau vreau! Am trait pana acum in 3 tari: It, Ungaria si acum Israel. Italia e de departe cea mai frumoasa, daca vrei si iti permiti nu te poti satura de ea niciodata.
Excursii am facut cateva, cea mai cea a fost in Venezuela si Caraibe. In Vz am stat in Caracas, care e o puscarie uriasa dupa parerea mea, am stat permanent cu frica in san si m-a facut sa cred cu tarie ca europenii sunt privilegiati, un mare plus insa pt spiritul latin, muzica si dansuri. In insule...am crezut ca am murit si am ajuns in rai.. A fost cu siguranta o experienta unica si fooooooaaaaaaaaarrrrrrrrttttttttteee frumoasa
Deea am fost eu la meci la barcelona, nic interesant inafara de atmosfera de pe stadion.
Cred ca pt mine ar fi mai simplu sa spun in ce tari nu m-as duce Mi-ati facut un chef de plecat in lume..

Zumzu esti direct responsabila pt banii pe care o sa-i cheltui pt un curs de fotografie (pt incepatori bineinteles), dar dupa sarbatorile de iarna cand o aduc pe mami a mea la noi. Am un Nikon D3000 care pana acum n-a facut poze decat pe auto

Noi ne pregatim de plecat acasa pt 3 saptamani, cred ca niciodata n-am mai fost asa bucuroasa ca merg acasa. Nu va scriu eu prea des, insa de acum nici nu o sa va mai citesc pt ca nu-mi mai iau laptopul cu mine.

Despre pici, vad ca e cam pe aceeasi lungime de unda cu ai vostrii. Distruge, trage, roade, se ridica in picioare si merge roata pe patut, a invatat si sa se lase usor in fund cand oboseste, se taraste, spune tata (mama ciuciu), se uita la obiect cand ii spun lustra, doamne doamne (am o icoana mare pe perete), mama tata pt o fotografie de la nunta, cand il intreb cine a venit se uita la usa de la intrare si cam atat.

Va pup cu drag pe toate! Sunteti niste "comoare"!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Yuhuuuu, am ajuns cu cititul la zi!!!
Netul meu e praf (sau router-ul, nu stiu exact) si tare greu va mai ajung din urma.

Razvan nu prea face nimic din ce va aud pe voi ca fac ai vostri. Adica nimic inteligent. Doar de-ale bebelusilor: chiuieli de sperie lumea pe strazi, mers de-a busilea, ridicat in picioare, zis mama si baba fara adresa. Vorba Ankai: al meu e normal, ai vostri sunt precoci.
Aaa, si ce mi-a facut azi: a rasturnat castronul cu mancare de ma masuta. Era piure de fructe peste tot: copil, tot scaunul, toata bucataria pe jos si pe mobila, pe picioarele mele ... o placere. Ce sa fac? Am strans, am schimbat copilul si i-am dat paine cu unt ca nu ma mai apucam sa fac alt piure. Pe langa mizerie imi era ciuda si ca ma chinuisem mult la piure, ii pusesem kiwi si curatasem fiecare bucatica de samburei, mandarina si alesesem pielitile de pe fiecare felie ...
Razvan mananca si piure, si bucati, ii dau, de ex, o felie de paine neagra cu unt taiata bucatele de 1.5 - 2 cm si le pun pe masuta lui. Le haleste imediat.


Mergi la inceput