Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bv nati

bietul pepenas

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

io mi-am luat capucino de rigoare...mi-am scos merele de la congelator ca vreau sa prestez o placinta si ceva de haleala ca-mi vine soata la noapte si macar sa aiba ce manca daca de vorbit n-o sa vorbim...

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI, IN SPECIAL LU' GINERI-MIU SI LU FRA-SU! Lasa Mirelo ca pe unu l-ai insurat deja, nu-ti face probleme ca va ramane neinsurat celalalt.:)))

Sanatate la pepenas si un pup ptr Anduta! Sibebeilor celorlalti pe care-i incearca raceala sau durerile de burtica...Si Simo lasa bre cafeaua si treci la somn...sau tu bei cafeaua ca sa dormi mai bine ca-n facultate faceam si eu asa...intai cafea...apoi o ora de somn si abia apoi eram fresh...de aia acu beau numai capucino...ca nu mai poci:))

Ce bebei destepti aveti voi acolo! A mea stie sa danseze nah cand aude o muzica da din fund in patut! Stie unde e usa de la intrare...zice mama cand vreau sa o iau din patut...tata, baba, iiiiii, si cam atat...carti din alea nu avem dar o sa ne luam la urmatoarea iesire, sa-nvatam si noi cate ceva...daca nu macar de ros sa ne ocupam:)

pupici si o zi faina sa aveti!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Buna fetili,
Io venii sa protestez! Nu mai comparati copiii, ca-mi provocati stres.
Al meu nu face nika. Nu face pa, nu da pup. Zice o gramada de chestii inclusiv mama cu adresa (ca tot ma plangeam io acu' o luna), in rest nika. Ce face el f. bine? kk (3 ori pe zi), urla, roade tot ce-i pica in mana, umbla peste tot, se agata ca maimuta de orice prinde, alearga in 4 labe, rade non-stop, papa ca purcelul.
Si stiti ceva? al meu e normal zic io, ai vostri sunt precoce.
Ce naiba, n-am facut nici un an, mai are timp sa faca 2 doctorate si 3 masterate cat are ma-sa in plan pentru el.
Boooon, astea fiind zise, trec la subiectul 2.
Doloress, io n-am vazut Silk, deci nu pot decat sa-mi imaginez chestii. Si n-ai idee ce-mi trece prin cap....
Ia mai zi-mi si mie niste detalii, sa nu ma duc cu mintea prea departe. Sotul are are amice? adica prieteni-femei? Iar tantile astea stiu ca el este insurat si are 2 copii? Daca-i asa, m-ai dezamagit...va trebui sa fantasmez la altceva.
Nu m-ar deranja ca al meu sot sa aiba si femei in anturajul lui. Din pacate, nu cred ca se poate. Al meu e snob si misogin, dupa el toate femeile sunt fie urate, fie toante, fie enervante, fie... In afara de nevasta-sa, pe care a urcat-o pe un pedestal. O singura data a admirat sincer o femeie, o sefa de la job, 45 de ani. Era fascinat de femeia aia, ca era desteapta si dadea cu ei de toti peretii. Hopa , creca' mi-am raspuns singura la o intrebare, hmmm...
In rest are prostul obicei sa le umileasca pe alea care il plac, de mi se face mie mila.
Nus cum drac m-a ales pe mine, ca nu eram nici cea mai desteapta, nici cea mai frumoasa. In schimb eram a dracu rau, cu gura mare si limba ascutita.
De foste am vorbit acu' muuult timp, la inceputurile relatiei, de atunci am si uitat si zau daca imi pasa. Avem 9 ani de cand suntem impreuna, altele sunt preocuparile acum.
Am observat in schimb ca este sensibil la soarta fostelor colege de liceu (unele sunt si foste iubite). Odata ne-am intalnit accidental cu una si mi s-a parut fastacit, lucru necaracteristic lui. Hmmmm.
Io cu fostii am mai vorbit de-a lungul timpului, sa ne laudam cu copiii, job-urile, vacantele. Io flirtez usor pe net, mi se pare harmless. Si mai ales am nevoie de asta, ajuta la ego.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Anka..ai dreptate,bv mami!!! protesteaza
e mare adevar...nu trebe sa ne facem griji,fiecare copil cu ritmul lui, aci doar ne ''laudam'' ca ciorile cu comorile noastre,ceea ce e perfect normal,fiecare lucru pe care il fac ei pentru noi e ffff important.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Asa, Doloress, ca m-am tot gandit la ce ai scris despre cuplul vostru si acum mi-am adus aminte, de la Anka. Mi se pare super super ok ca e atata incredere si transparenta si open mind intre voi! Dar sa stii ca aceste cazuri sunt rare, chiar si la alte cupluri care practica ce practicati voi (asa suna de zici ca ma refer la cine stie ce perversiuni). Pentru ca , de obicei, unul e mai deschis catre asa ceva iar celalat se taraste dupa el si accepta impotriva firii lui. Rar sa se gaseasca doua persoane care sa fie pe aceeasi lungime de unda ca voi.
Eu n-as putea. De musiu nu mai zic! Dar eu nu as putea nu neaparat din cauza geloziei, ci pentru ca eu sunt pro flirturi proprii si personale, "crush-uri, cum le numim eu si o colega de-a mea. Adica eu cred ca fiecare are nevoie , pentru a-si confirma nurii din cand in cand, de cate un crush mititel si nevinovat ( nu exista cale de intoarcere daca se duce asta pana la nivelul fizic, aia e clar!), ceva al tau, de care sa nu stie partenerul. E firesc ca fiecare sa aiba. Adica nu ma intelegeti gresit, dar mi se pare firesc sa iti doresti sa te admire cineva, sa ti se confirme ca nu ti-a trecut vremea, vorba aia. Nu as vrea sa stiu ce tipa ii place lui musiu, ca m-as gandi, la fiecare cearta, mult prea profund la calitatile aleia si la defectele mele. Asa ca prefer sa il las pe el cu "ale lui" si pe mine cu "ai mei" Practic, noi extindem la nivelul asta faptul ca noi nu dam unul peste celalalt in baie, never!
N-am vazut Silk, acum as vrea sa il vad! Tare speciala esti!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Anka..ai dreptate,bv mami!!! protesteaza
e mare adevar...nu trebe sa ne facem griji,fiecare copil cu ritmul lui, aci doar ne ''laudam'' ca ciorile cu comorile noastre,ceea ce e perfect normal,fiecare lucru pe care il fac ei pentru noi e ffff important.




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Cu "comoarele"








Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

facui mancare de linte
miroase bine
bine acum, miroase ca pusei niste cimbru, niste busuioc si o foaie de dafin

sper sa le placa
o sa gust si eu ca au iesit 2 portii de oameni mari, dar eu o sa mi pun si niste sare

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza shi de la noi

La multi ani pentru sarbatoritii zilei motaneii Mirelei, pepenasul shi celelalte buburuze sa cresteti mari shi sanatosi!!!

Acuma sa raspundem la SZ-uri:

tari vazute: Brazilia ( Rio de janeiro superb, mancare excelenta, plajele nu mai zic, cluburi cam periculos, Ipanema magazine excelente, au shi targuri minunate cu tot felul de articole de piele, am vizitat o mina de pietre pretioase , un muzeu shi am cumparat cateva( e recunoscut ca Brazilia e tara unde gasesti cele mai frumoase bijuterii cu tot felul de pietre pretioase, bani sa ai), am vazut Rio din elicopter, renumitul Jesus e fabulos , ce se vede la TV e minciunica trebuie vazut in realitate e spectaculos, plus ca sus acoklo sunt niste terase minunate cu o panorama superba, dealul Corcovado(dealul de zahar), am urcat cu o telegondola pana acolo, stadionul Maracana ., la fel spectaculos, insa trebuie musai sa stai cam 10 zile ca sa vezi cam tot, altfel e cam degeaba , nu ai cum sa te plictisesti, eu am stat la Sheraton Rio de janeiro, a meritat pana la ultimul cent toata treaba, deci strangeti-va banutzii shi mergeti in Brazilia AVETI CE VEDEA!!!!!

Africa , vazuta shi ea, eu am fost in Africa de sud, zambia, Zimbabwe, la cascada Victoria e spectaculoasa, nu am cuvinte sa descriu ce curcubeu frumos am vazut peste cascada , am facut rafting pe Zambezi, am facut shi o plimbare cu un vaporas pe Zambezi unde am vazut un apus de soare fabulos, safari , am vazut o ferma de crocodili, mai sunt o gramada de povestit shi nu stiu de unde sa incep, mancarea nu e asa de buna , ei gatesc mancarea traditonala e cu tot felul de sosuri, am mancat shi gandaci din aia mari(cica sunt afrodisiaci, carne de impala, de crocodil shi de strutz,am fost intr-un trib adevarat, chiar shi la un vrajitor de-al lor,la fel a meritat toti banii excursia e minunata!!!

Franta , vazut aproape toata, castelele de pe valea Loirei superbe, merita,Parisul, nu mai am cuvinte sa zic, am mai vazut Londra, Praga, Bratislava(minunata si ea), Budapesta, Italia( aici am fost cu trenul pana in Italia), e minunata, Milano, Venetia, Roma, Austria e superba ca shi tara, Viena nu mai zic e orasul meu de suflet

De vazut: Thailanda, Malaezia,Argentina shi Dubai

Referitor la ce face shi ce nu face piticutza mea pai vb lui lori, fiecare copilas e unic, de recunoscut recunoaste persoanele din jur, ii plac oglinzile f. mult, deja se desprinde de masuta shi trece pe canapea, nu stie sa se dea jos din pat sta shi plange la margine sa o iei cand se trezeste.

Tunde sanatate la Sonia sa se faca repede bine!!! doamne de unde ai atata energie, tie o sa-ti dam o diploma de mama eroina!!!

la fel shi pentru Simona ca mai poate sa mai faca shi drumuri desi nu a dormit noaptea!!!!

Lori sanatate tie shi la puii mici!!!! De cati ani ai comandat lui Robert costumasul ca as vrea shi eu la al meu shi nustiu daca ai luat de 3 sau 4 ani!!! Merci mult!!!

Asta mare a slabit vreo juma de kil de cand cu gradi ca e cam stresat il vad eu, nu prea mai mananca acasa insa la gradi zice doamna ca mananca bine!!! Nu ii prea convine ca merge la gradi insa trebuie, ca ii zic ca merge la servici!!!!asa il pacalesc!!!
Revin cu ce mai imi aduc aminte

Roxx, ce faci? tot la shopping?
revin cu ce mai imi aduc aminte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si de la noi.
Nu am nimic de comentat azi.
Voiam sa va zic ca si noi ne-am inscris in concursul "Vara2011".
O sa va cam stresam, cu voturile.
Suntem 3 sau mai multe?
Pupici si o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Bai, eu nu pricep cum se voteaza , serios. Ca deschid pozele si... atat. Unde votez? Cum?

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput