Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Am venit de la eco... totul e bine... toate la locul lor... am vazut-o si 3D e asa dulce... De acum pana la urmatoarea eco... o sa mi se lungeasca urechile...

Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata


Super! Toate bune si de acum incolo! I-ai vazut si fatzuca? Ce ma oftic ca eu, la ultimele 2 eco, nu i-am vazut fata... dr a fost cam grabit...

21+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aredwynn

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Am venit de la eco... totul e bine... toate la locul lor... am vazut-o si 3D e asa dulce... De acum pana la urmatoarea eco... o sa mi se lungeasca urechile...

Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata


Super! Toate bune si de acum incolo! I-ai vazut si fatzuca? Ce ma oftic ca eu, la ultimele 2 eco, nu i-am vazut fata... dr a fost cam grabit...

21+ Natalia


Da... statea cu mana la gura... eu una am fost super emotionata ca la prima sarcina am ratat momentul in care se putea vedea 3d bine. Mie mi-a zis ca cel mai bine se vede in sapt 26-28 asa ca mai e timp

Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Mona, .

Strumfy, ce bine de tine ca ai vazut motata! Eu mai am de asteptat pana pe 18 noiembrie. Sa va spun ca joi dimineata trebuie sa fiu la spital la ora 5 sa ma inregistrez pt nastere? Au inebunit astia cu totul. Trebuie sa te inregistrezi la 14+0 altfel nu te primesc, si nu accepta decat 12 persoane pe zi. E jale cu nasterile aici.

Finn Constantine 15.10.2009 si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Mona, .

Strumfy, ce bine de tine ca ai vazut motata! Eu mai am de asteptat pana pe 18 noiembrie. Sa va spun ca joi dimineata trebuie sa fiu la spital la ora 5 sa ma inregistrez pt nastere? Au inebunit astia cu totul. Trebuie sa te inregistrezi la 14+0 altfel nu te primesc, si nu accepta decat 12 persoane pe zi. E jale cu nasterile aici.

Finn Constantine 15.10.2009 si 13+


pai si daca esti a 13-a persoana? sau daca nu poti sa mergi fix la 14+0??? nu te primesc la nascut???

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

buna fetelor, c mai faceti,cum va mai simtiti?
cand credeam k greturile si varsaturile mai imi dau pace se pare k m-am inselatau revenit,iar orice fel de minkre imi face sila k abia pot inghiti cate cv,au aparut si arsurile la stomac si dureri de cap, plus k acum din cand in cand mai simt cate o durere in burtica sau un junghinu ma sperii dar credeam k mai scap de starile astea...observ ca vb de garderoba de iarnaeu am slabit din pacate asa k mai am cate o pereche de pantaloni kre sa ma inkpa plus k am gasit niste jeans cu elastic si niste colanti destul de grosi pulovarase lungi si dak mai cresc in greutate tot cam pe din astea m-as axami-ar placea mult o salopeta ceva dar c am vzt eu era f scump poate imi cumpara mama din tara dar deokmdata mai asteptamcu inkltamintea trebuie sa mergem sa cautam ca am cu tocuri sau foarte alunecatoare cu geaca s-a rezolvat mi-a luat sotul una de la sh "DE FIRMA" in stare impecabila si foarte ieftinapt bebe ink nu iau hainute mai astept,noi i-am vzt fata si cit de nazdravan este dar ink nu stim sexul poate saptamina viitoare avem noroc aveti grija de voi sanatate multa va urez si rezultate foarte bune la analize

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

J.D. , ce procedura ciudata, si ce ore au de inregistrare – de ce fac asa?

Felicitari, Strumfy, pentru eco! Te cred, si eu mereu astept cu greu urmatoarea eco sa-l mai vad pe bebe.

Amy, ai fost tare cu palnia, m-am amuzat copios :P


15+

*MTHFR C677T Homozigot*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am vazut poze, sunteti niste frumoase si Finn e foarte dulce si el.
Am pus si eu poze, dar sunt de dinainte de a ramane insarcinata, nu m-am inghesuit acum sa ma pozez, recunosc, ca am mai pus niste kg in afara de burtica :)

15+

*MTHFR C677T Homozigot*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

dara eu ti-am trimis PM cu calea pt picasa dar acu am citit ca te-ai descurcat asa ca nu-l baga in seama . sper ca nu te superi ca ti-am redimensionat a doua pozica sa ocupe mai putin spatiu

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Am vazut poze, sunteti niste frumoase si Finn e foarte dulce si el.
Am pus si eu poze, dar sunt de dinainte de a ramane insarcinata, nu m-am inghesuit acum sa ma pozez, recunosc, ca am mai pus niste kg in afara de burtica :)

15+

*MTHFR C677T Homozigot*


si tu esti o frumoasa
asteptam mai multe fete sa-si faca (,) curaj

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor.
Am fost ieri la control. A inceput sa se uite, imi spune ca s-ar putea sa fie baiat (noi toti vroiam o fata, dar asa a fost sa fie), am fost putin trista. Pe urma a inceput masuratorile si la un moment imi spune ca ceva nu este in regula. A masurat ceva(nu stiu acum cum ii spune dar prescurtarea lui era MT, voi stiti ce este?) si ca cel mult ar trebui sa fie 1,4mm si este la toate masuratorile cel putin 1,6. Mia spus ca trebuie sa fac tripul test sa fim mai linistiti. Sa nu ma stresez prea tare(usor de zis , greu de facut) ca e doar o mica ingrijorare. Am simtit ca mor. Am mare incredere in doctorul meu, mai ales ca este expert in ecografii, si daca lui i se pare ca ceva poate nu e in regula , atunci eu am motiv sa ma stresez. Pana la 16 saptamani o sa turb si imi este frica sa nu cad intr-o depresie. Tot timpul imi vine sa plang si nu am chef de nimic. Acum parca nu mai sunt asa de suparata ca nu e fetita, vreau doar sa fie bine. Cand l-am intrebat ca daca cumva are ceva probleme ce pot sa fac , mia raspuns ca eliminarea lui. Nu stiu cum o sa trec prin zilele astea. Trebuie sa fiu tare pentru Edi, si pentru restul lumi, nu vreau sa ma vada asa.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 13+

Mergi la inceput