Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am dat de belea.Lui Matia i-a cazut dintisorul, urma sa-l puana sub perna sa vina Zana maseluta sa-l ia, dar n-a vrut sa se culce de frica ca-i pica perna si pierde dintele. Eu desteapta l-am invatat sa-l bage in fata de perna.Acu doarme cu capul pe toata perna si cu mainile o tine strans. Cum ma descurc. Ufff si eu care credeam ca sa fii zana e mult mai usor decat om.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Dya, activeaza Pm si iti trimitem noua parola!


Eduard Andrei 02.04.2011


am activat. ms mult

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Am dat de belea.Lui Matia i-a cazut dintisorul, urma sa-l puana sub perna sa vina Zana maseluta sa-l ia, dar n-a vrut sa se culce de frica ca-i pica perna si pierde dintele. Eu desteapta l-am invatat sa-l bage in fata de perna.Acu doarme cu capul pe toata perna si cu mainile o tine strans. Cum ma descurc. Ufff si eu care credeam ca sa fii zana e mult mai usor decat om.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


aoleu chiar ca belea! dupa ce adoarme adanc crezi ca se poate strecura doamna zana?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Irinuca , ce frumosi sunteti toti trei.Daria e bucata rupta din tati.Imi place cum o purtati voi pe Daria.

Eu in sling i-am tinut pe ai mei pana la 3 ani. Nici nu ma mir ca ma dor spinarile. In mei tai poti sa-l culci daca a adormit?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi cum sunteti?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

chiar lavi, ce face lucas? azi m-am andit la tine...era o tipa blonda cu parul lung, aducea un pic cu tine si avea un baietel de un an si sapte luni care se lovise la arcada, avea copci, dar era blond si dulce... s-a mangaiat cu Andra

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu-mi bate g-ul tb sa apas tare...
Somleac, pune-ti aripioarele...si rezolva pb...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

soarecu a intrat la mine in camera. [omulet urland]

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

naspaaaa! si ce faci?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

somleac- ai dreptate! bine ca avem copii sanatosi fara boli incurabile. doamne fereste.sunt de apreciat acei parinti. dar stii tu cum e....la primul copil mai ales orice muc e motiv de panica in toata familia

ailed- of bine ca nu s-a lovit.doamne fereste putea sa fie mai rau. tu sa fii calma ca te simte andra!

lalely- of mami draga daca nici eu nu te iinteleg....atunci cine? cert este ca nu este singurul bb care face figuri la legume
trebuie in PRIMUL RAND sa fii f calma si sa o iei incet. dovada este ca azi a mancat David de la mama ta. ce ar fi sa vina macar cateva zile ori mama ori soacra sa te ajute? pana uita el apoi sa ii dai tu. la mine a mers cu teea cand ii dadea tacsu in wkd.
daca tu esti stresata ca.....vaaaai vine masa de legume...nu o sa manance. pai vorba lui somleac...un piure de legume fara gram de vitamina...se pot sa di mai tarziu cand o prinde gustu'
poti sa incerci si la cuptor...eu asa fac cel mai des. in vas de sticla si nu le tin 100 de ani doar atat cat sa fie moi sa le fac piure.
inca ceva....eu cand refuza si refuza am incercat la borcanel...si supriza i-a placut. apoi incet incet am amestecat cu piure facut de mine si in cateva zile am scos de tot borcanelul. am in casa totusi pt urgente
cu degetul i-am dat si eu si a mers si asta......deci mai ai multe de incercat! sa vezi ca va fi bine

hai ca ti-am facut capul patrat

fetele cate medicamente ati zis voi aici si parca vad ca iar intreb cand o avea si a mea muci

pisuc- si noi avem batista bebelusului si este fff practica si de neinlocuit.
strumph- ce face piscoata? cum ppa para? i-ai mai bagat ceva? aaa pai pe ffiicamea o cheama de fapt teodora dar noi ii spunem teea...deci poate fi si theea .mi-a placut mult cum suna dar imi parea cam simplu pt buletin, sa zic asa. nebunii de femeie gravida. am ales numele impreuna cu al meu barbat cand asteptam la eco de 13 sapt.


mi-e un somn de numa'
va dores somn usor

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput