Mamici si copii din Arges (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

sa stii ca si rebeca cred ca a avut emotii pt serbare pt ca in noaptea de dinaintea serbarii nu a dormit bine, a avut si vre-o 2 cosmaruri, s-a tot zvarcolit noaptea. cred ca i-a fost frica de mosu' si ca nu se descurca la serbare la atatea cantece. se poate sa nu fi fost sigura pe ea, mai ales ca a vazut serbarea lui rares cat de frumos si totusi greu este sa spui atatea cantece... plus faza cu imbracamintea si culminand cu faza cu scaunul... deocamdata nu am apucat sa vb eu cu educatoarele pt ca i-a luat ieri la pranz ieri si cred ca si astazi ii va lua. iar saptam viit nu ii mai duc. dar prind eu momentul anul viitor si o sa le spun. mai mai bine sa tac din gura ca sa nu se razbune pe ea?! cum ma sfatuiesti?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirele da Beky e mica, pe cand capra mea...ea nu intelege ca ce trebuie facut pur si simplu trebuie, ea face doar ce vrea...
Mai mult s-a gandit si nu vrea sa facem brad, ca ce daca nu ii aduce moshu' cadou, ca ii cumpar eu.
A...la gradi e varicela...ai tai parca au avut: Cum s-a manifestat si ce le-ai dat? Temperatura mare?
Eu zic sa o lasi in plata Domnului pe educatoare ca nu cred ca castigi ceva daca ii zici, dar este posibil sa fie mai dura cu ea.
Tu azi ai zi scurta, super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si o saptamana frumoasa va doresc.
Vine Craciunul...
Ce gatiti de Craciun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata!
Mirela unde ai disparut? Se mai aude ceva pe la voi? Ce fac piticii?
La multi ani Maya! Sa fi sanatoasa si fericita, sa te bucuri de fete si sa aveti parte de impliniri multe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:


Dn umbra v-am citit, dar cand era sa raspund, adormeam
Am terminat si noi cu serbarile..sambata a avut Erica..doamne, ce de chiraieli pe acolo, care mai de care isi facea numarul..fi-mea doar s-a bazait, n-a vrut sa recite, sa cante, sa se miste. Pana la urma m-am dus langa ea si asa am facut serbarea...dar n-am fost singura, o mamica a spus si poezia in locul copilului. Ce sa le faci, niste maimutici de 2-3 ani.
Riana a avut duminica serbarea la dansuri. Pentru un copil care declara sus si tare, acum o luna ca nu mai vrea la dansuri, s-a descurcat foarte bine. A fost printre putinele fetite care au stiut coregrafia..dar am ras cu lacrimi, au fost haioase foc, se incurcau..erau ca niste papusele ramase fara baterii. Azi am avut iar serbare, pentru gradi. A fost foarte lunggg, o ora jumate, credeam ca nu se mai termina...dar foarte frumos. Au fost imbracati in costume populare, au spus colinde, au recitat, au dansat brasoveanca..criminali, ce mai.

Avem ceva noutati..din februarie revenim in Pitesti. Am gasit un apartament si ne mutam. Am fi vrut din ianuarie, dar mi-a propus mama sa le prelungesc vacanta toata luna, asa ca profitam si noi de situatie, daca tot s-a oferit si mai punem un ban la saltea.
Mirela, la sc. 4 si la sc 11 am trecut-o pe lista, desi 11 pica. Vreau sa mergem la inceputul anului viitor si la sc. 5, pentru ca va fi aproape de noi. Nu stiu cum va fi pana la urma, pentru ca invatatoarele vor fi noi, asa ca e cam greu sa te ghidezi dupa asta.

Tu cum esti cu serviciul? ai reusit sa gasesti ceva?

Anca, si voi parca sunteti in aceeasi situatie aiurea cu serviciul sotului?

Sper sa se rezolve cat mai repede pentru toti si sa va linistiti.

Mai intru pana vineri, asa ca inca nu va transmit urari de sarbatori.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo16 spune:

Hi! Sper sa nu gresesc persoana! Esti cumva sora lui Ami Bumbacea? Eu sunt o veche prietena din Gaesti, Catalina. Cum pot sa dau de ea? georgescu_catalina_1984@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu ma bucur mult sa mai aud vesti de la voi.
Super ca are cine sa strea cu piticele peste iarna ca tare nasol e cu virusii...La Erica azi e ultima zi de gradi, maine sta cu tasu, dar apoi nu stiu cu cine, ca tasu vineri termina somajul tehnic si se duce pe la munca , Dumnezeu stie cat, da speram ca cat mai mult.
Cu scoala noi am fost doar la 11, mai vedem din ianuarie ce si cum.
Unde e scoala 5?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
sunt pe aici, nu am plecat nicaieri. cu serv sunt agatata deocamdata, in sensul ca am semnat decizia dar mi-au amanat plecarea pt toamna, insa eu sper ca se va vinde intre timp si ca voi ramane aici la serv.
copiii sunt bine sanatosi, luni a fost rares la gradi pana la pranz, rebeca a refuzat, cand era pe picior de plecare au apucat-o nervii cu hainele, ca de obicei, asa ca a ramas acasa. nu cred ca i-a placut prea mult sa stea acasa fara fratior, s-a simtit izolata, i-a simtit lipsa, nu a fost distractie fara el, drept urmare marti a mers si ea la gradi impreuna cu el. astazi nu i-am mai dus la gradi mai ales ca ningea, asa ca au ramas acasa. si acum chiar au inceput vacanta. ieri au venit niste prieteni pe la noi, astazi ne ducem noi la alti prieteni.
vineri vor merge la colindat la mama la bloc impreuna cu restul de copilasi din bloc, la fel ca anul trecut. cred ca tot eu ma voi sacrifica sa merg cu ei.
sambata dupa-masa il asteptam pe mosu' sa vina acasa cu cadouri. voi imprumuta un costum de mos de la niste prieteni si il rog pe un vecin sa vina deghizat sa ne dea cadouri. am zis sa facem chestia asta acum cat inca sunt mici, inocenti, creduli si nerabdatori, cat inca simt emotia aia unica.
craciunul il vom face la tara la bunicii din partea lui tata, a doua zi eu voi merge iar la tara, fara copii si sot, sa ajut o matusa la taiat de porc (sper totusi sa nu mai fie nevoie si de mine si sa raman acasa, insa daca trebuie musai o sa ma duc).
maine voi fi cu siguranta la serv. sper sa ne dea liber vineri, oricum saptaman viitoare intram toti in libere pana dupa revelion. cam atat despre noi.
va astept sa povestiti si voi ce program aveti pt perioada urmatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela frumos program pentru Craciun aveti. Sper si eu sa nu aiba matusa nevoie de tine la porc

Cat despre libere, eu sper vineri sa pot pleca mai devreme, in rest cele legale.
La noi moshu lasa noaptea cadou sub brad, de mers in ziua de Craciun mergem la masa la mama si poate o plimbare prin centru cand se intuneca pe la luminite.
A mea sora pleaca vineri la tara asa ca colindatul pica, ca asa erau macar 2...
Pentru Revelion din pacate nu avem nici un plan...om vedea.
Azi cumparaturi, smotru - zilele astea, ceva gatit...
Ar fi fost tare frumos sa fie ceva zapada...sau macar cald..
Am pus ceva pozici pe facebook
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=308273792538531&set=a.308257172540193.78595.100000677380028&type=3&theater

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va doresc din inima sa aveti un Craciun Fericit, cu sanatate, noroc si impliniri!

Mergi la inceput