Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(92)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata!
Multu de cafea!Ce fac bebei bolnaviori?
La multi ani impreuna si fericiti Luciact!
As zice mai multe dar neuronii mei sunt morti de oboseala
Vreau la mama!!!


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

dedicut tre sa ma caut si eu maica, ca sigur am o boala [rara]: in zori dormeam eu cu Ana la piept, venise si Robert peste mine (nu stiu de ce) si incepe cutremurul, unul ff lung si destul de serios. Nici acum nu si-a revenit carnea pe mine, groaza si panica am simtit, ma vedeam deja cu copiii sub daramaturi, ca-n poza aia de pe Fb.
Ma trezesc acu si nu vad nicaieri nici urma de cutremur!!! Nu a fost!! L-am visat??Cum? Ca ma trezisem de tot....Deci tre sa caut un medic bun!!!

Anduta bine ca sunteti mai bine!!

Melanies ma bucur ca ai mai scris si tu, desi nu la tine s-a referit mada, cred, era o fata Simona...

cocutza intelesesem ca ai revenit in Romania! Super...auzi tu la ea - aer curat!! Ce-i aia maica???

Lucia happy aniversary!!!!

Azi pleaca mami meu..Doamne ce frumos e cand vine ea! Parca e Craciunul, e distractie maxima, chiar de suntem bolnavi, e superb, azi pleaca, ma duc sa-mi caut butoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

simooonaaaaaaaaaaa
maiculita pune repede un tacam ca vin...."engageeeeee"

ai mei dorm binisor noaptea
dar dupa ce se trezesc incepe miorlaiala
mama lor de dinti, e Razvi praf in gura, e umflat peste tot
baga un degetel si l roade si si l freaca pe gingii
traiasca camilia ca vad ca l mai calmeaza
ca in rest numai de picioarele mele sta
am numai biscuiti pe pantaloni
cine ma vede zice ca s de la gunoi si abia i am luat din dulap

nici la masa nu sta ca lumea, maraie, se trage de par, arunca cu jucariile...off

cresc ei mari
dar noi albim pana atunci

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Lucia...La multi ani fericiti! sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult toata viata!
noi am sarbatorit nunta pe 6 oct.

Mirela,ce vorbesti femeie ?? vin bem diseara,dupa ce culcam copii




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Doamne fetelor, multam mult de urari, mi-au dat lacrimile, sunteti de milioane!
In alta ordine de idei, 8 pagini!!!!!! Mai, dar n-aveti mila si de mine..... Ca sunt mahmura, adormita si am treaba de nu ma vad . Mi-o dat tati sampanie aseara, am sarbatorit de nu mai poci de durere de cap.
La 10 am cazut lata. M-am trezit la 1 si am stat de vorba pana pe la 2, avem multe de planuit. El are jobul din ce in ce mai solicitant, io s-ar putea sa fac o schimbare de cariera, am vrea sa ne si mutat, deci ne asteapta vremuri interesante.
Bubua fost amabil si ne-a sculat abia la 5.
Am adresa! O sa dau PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

buna dimineata mamici!

:), aer curat da si liniste ( in bucuresti stateam langa o strada principala, a fost cel mai obositor loc in care am locuit). Si noi ne tot miram cum reusesc oamenii astia, ca masini au si cate 2-3 in functie de cati soferi au in case. De construit construesc si ei, refac case fac blocuri, dar au si grija sa nu murdareasca. Chiar i-am vazut spaland trotuare dupa ce au zugravit o fatada si aia acoperita in plase de protectie contra praf. Au cred doar mai mare grija sociala.

Am vazut ca sunteti multe din Bucuresti, acuma cred ca mi-ar fi placut sa mai fiu in Bucuresti, mai ales ca vb de Iore si pe acolo stateam si noi.

Mi-e foarte greu sa retin cui sa raspund, cred ca vine cu exercitiu de forumuit.

Noua ne-a dat aicea ptr iesirea dintisorilor si efectul lor trezirea din 2 in ore 2, niste homeopate supozitoare, viburcol se numeste, poate se gaseste si in ro. Noua ne merg bine, mai avem de lucrat la locul de nani al bebelinei ca nu ii place in patut, respectiv dormim in pat de 2m; suntem niste parinti iresponsabili,dar daca asa doarme bine, ce sa facem. Poate ma ajutati cum sa o fac sa doarma in patut???? ca deja ne gandim sa luam saltele sa inconjuram patul:).

va pup, o zi minunata! la noi e urat si frig si bate un vant zici ca suntem la polul nord.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Shines, sederea e de 2 ani deocamdata dar se discuta deja prelungirea; mai nashpa e ca jobul meu a ramas in bucuresti, si mi-era drag de el. Iar aicea nu ma vor la firma, ca nu stiu germana, poate reusesc sa invat dar e greu tare cu cocutza mica sa mai invat si limbi straine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Ziki, ai PM

Pentru fetele care erau nelamurite cu saculetul de dormit, am vesti bune. Bubu meu doarme in cele mai ciudate pozitii, inclusiv aia cu nasu in saltea si fundu' in sus si merge foarte bine saculetul. Noi avem cred 73 cm si folosim un sac de 110.are loc berechet!
Nu stiu ce ne-am face fara sac, la cat se fatzaie el noaptea, nimic nu ar sta pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata! Neata!
Dedi esti tu sigura ca ti s-a declansat boala de tiroida dupa nastere? Si eu am aflat absolut intamplator ca am pb cu tiroida. M-am dus la un control ginecologic in Germania, in perioada mea de raacire cand imi facusem o obsesie cu controalele, candva intre cele 2 sarcini. Acolo mi-au cerut analize de tiroida ca si procedura clasica de control gineco. Desi TSH-ul era in limite, dr de acolo mi-a zis ca el vede o problema acolo si sa iau Euthyrox pana ma duc la control endocrinologic. Am luat desi eram convinsa ca nu e nimic, e medicul paranoic, dar dr endo la care am fost a confirmat ca trebuie sa iau in continuare Euthyroxul, am repetat analizele la 3 luni, la fiecare control mi s-a modificat doza la pastile, iar sapt trecuta am fost iar la control si eco si mi-a zis ca tiroida mea tinde sa se atrofieze. Deci e absolut necesar sa iau pastilele ca altfel pot avea probleme mari. Nici eu nu aveam niciun simtom si uite ca mi-a prins bine sa ma caut. Ma trezeam mai incolo cu dereglari mari si nu stiam de ce. Un TSH, T3 ar trebui facute de oricine o data pe an.

Razvan doarme foarte bine in sac. Se intoarce pe toate partile, merge in 4 labe prin patut in el, se ridica in picioare ... Nu il incomodeaza cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

am citit, sa vad ce mai retin....

anka LA MULTI ANI!

cocutza, bine ai venit

Loutzy, bine ai revenit....

Tunde, sa-i treaca repede la Soniuc kk-ceala....

Madalina, noi avem un obiect nelipsit de la el din manute, adica 2, 1 - o maturita de plastic si 2 - o telecomanda care nu o folosim....daca are una din astea 2 e liniste....

intre timp s-au trezit, am facut curat, am papat....e greu sa fiu la zi cu tot....





Mergi la inceput