Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(92)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

gaaaaabiiiiiv!!! hai mami la apel. se raceste cafeaua, se strica placintele, amuteste sezatoarea....

ca vb de saci de dormit, eu i-am luat recent 3 bucati sophiei; 2 mai subtirele si unul mai gros, si dupa ce investesc 100$ in ei, ma dumiresc ca nici vb sa mai stea sophia in sac acum;
ea inainte de somn tre sa exporeze patutul si de-a lungul si de-a latul;
nici vb sa o tin imobilizata in sac;
si numa dintr-o data o ia cu somn, si nu mai am cum sa o pun atunci in sac, ca o trezesc;

asa ca folosesc sacii pe post de paturica, acum;
deci eu zic sa testati mai intai; daca aveti bebelusi plimbareti inainte de somn, s-ar putea sa nu mai vrea in sac...


vobeati de tiroida; dupa sarcina, datorita schimbarilor hormonale, poate aparea ceea ce se numeste hipertiroidia post-natala; cca 50% din femei fac asta, dar nu e diagnosticata; plus ca in majoritatea cazurilor trece de la sine;
eu am facut hipertiroidie post natala in iunie; TSH-ul era f mic - 0.03. m-a chemat endocrinologul la control in oct, si acum tsh-ul era normal.
mi-a spus insa, ca dupa un episod de hipertiroidie postnatala, se poate da in hipotiroidie. pt ca tesutul tiroidian se poate atrofia pe hiper. si de asta ma tine acum sub observatii in urmatoarele 3 luni, sa vada cum evolueaza.

dedicut si mada-bafta multa cu analizele si tratamentele. chiar daca e hipo si tre sa iei euthyrox toata viata, nu e bai; eythyroxul e un hormon de sinteza naturala, fara prea multe reactii adverse.
mai nasol e cand ai hyper, ca daca medicii decid sa nu-ti inlature tiroida cu iod radioactiv, atunci te pun pe un tratam care poate da niste reactii f nasoale. la mine cam asa a fost in 2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Imi cer scuze, ADRYIII imi daduse adresa!
Raman: PATRICIA, ANCA si PUFOASALAURA - va astept cu adresele.

CARMEN - daaa, si felix se trage de putza. mai degraba ii da bobarnace! cat stau eu sa-l sterg si sa-i pun pampersul nou, are timp sa zgreptzene cu degetul aratator pootzie, si raaadeeee, si se uita la mine, de parca eu ii fac

ANDUTZA - tu stii ca esti aproape mereu prima la SZ-uri?
serios!
si da,... Brazilia..

GEORGIANA - la multi ani pt tine si pt soata! la multi ani frumosi tot inainte!!
vrei sa intri si tu? poate pot sa fac o combinatie... sa-mi spui daca da! e inca devreme.

DEDICUT - nu, nu e nimeni pereche! deci ai eliminat pe cea careia ii dai tu, iti mai raman 35 de optiuni (glumesc!)

SIMO - daca nu te deranjez, arunci si la mine un link cu jucaria? doamne, sunt in cautare disperata de jucarii educative potrivite varstei (9-12 luni) - pot sa va lansez un SZ? concurs de linkuri. de unde ati luat si ce??

FRAGRANT, eu am 5 saci de dormit. si tocmai ce am zis mai sus ca felix nu sta mai lejer ca pe un pat de fakir in ele...

PS: Flavia vede un om care matura strada.
- ce bine ca matura strazile!
eu: - mda, dar mai bine era daca le maturau cu niste masini speciale, nu asa.
flavia: - pai poate omul asta nu avea carnet...

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

angie a scapat o pasaricaaa..."fata" ei e din bucuresti

pe blog nu am poze cu mine si cu Darius pentru ca pe blog sunt doar poze facute by me. tb sa-mi iau un trepied ceva ca sa rezolvam problema

carmen, peste 2 sapt,miercuri va astept pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

la multi ani, luciat!!!multi ani fericiti impreuna

andutza - ce tare ai fost cu "comoarele". eu zic ca-i vina lui gabiv - ca daca o stiam prin zona, ne mai cenzuram si noi, asa, fara ea, le dam cum ne vine la gura/mana.

RSZ - tari, tot alea din America de sud, pe care le-ai mentionat si tu; Peru, mai ales, pana nu inchid astia Machu Picchu. va asteptam sa veniti aici si mergem in gasca

dar mai vreau si spania, austria, elvetia, cehia si singapore.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

voua va apare bannerul ala, cu "ai o maimuta interioara?"; si daca da, aveti?
ca eu mi-am zis - hai sa vaz daca oi avea sau nu; dau clic, pac, se rebooteaza calc. eu nu vad reclamele de care vb voi, dar vad maimute...

azi vine o tanti sa ma ajute la curatenie, ca nu se mai poate; nu mai reusesc sa le tin din scurt pe toate. si AMR 4 saptamani pana vine buni. da-s saptamani din alea luuuungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8
[Peru, mai ales, pana nu inchid astia Machu Picchule. va asteptam sa veniti aici si mergem in gasca



- asteptati-ne, - veniiiiiim!

asta ca tot ziceai ceva de smiley-si...

elvetia e ingrijorator de curata. mie mi s-a parut usor plictisitoare, bon enfant asa, dar e extraordinar sa te trezesti dimineata sau sa mergi la serviciu si sa vezi munti in jurul tau! Eu de Geneva zic, ca acolo am fost mai des. la Zurich am vazut un politist fluierand un copil care si-a aruncat guma pe jos. am ramas socata pana in ziua de azi. in bucuresti ar face aerofagie bietul politist...

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ziki..uite aiciwww.toyplex.ro/Toyplex/Articole_pentru_nou-nascuti/Jucarii_bebe_si_centre_de_activitati/Navystar/NAVYSTAR_Ferma_animalelor_65036-T" target="_blank"> ferma!
este modelul asta si mai este unul mai mare...la 90 lei




Edit : scrie ca e pt copii cu varsta peste 18 luni,dar nu vad nimic interzis pentru 10 luni de ex..nu se demonteaza/pierd/zmulg orataniile alea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu sunt intebunita dupa calatorii. foto si calatorii merg in mana in mana.cred ca mi-am palnificat toata viata. cand ies la pensie vreau sa fc o croaziera care e ceva mai lunga de vreo 100 si ceva de zile. dar ca sa raspund ai pe scurt Africa, safari

mi-am laut cartile alea cu 500 de locuri de vazut in lume de la Natioanl G., cele mai frumoase(v-am spus ca apare si Romania?) si salivez zilnic cu ele in brate...exista meseria de calator?asta m-as face rectific, calator fotograf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

SIMO, saru mana! arata misto!

am uitat sa adaug orientul mijlociu pe lista tarilor pe care as vrea sa le vizitez. Liban, Siria, si Petra (stiu ca nu e tara, dar doar Petra vreau). dar nu cred ca o sa ajung pe acolo viata asta

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mai, dar da, aveti un spor....si eu am "lipsit" doar cateva ore. Noroc ca face ana un kk important ca altfel... are o noua placere, sa stea in picioare nesprijinita, daca o vedeti cum face echilibristica, cum reuseste sa-si tina echilibrul cu mainile in diverse pozitii...zici ca-i in club.

In alta ordine de idei, a plecat mama!! Bonnnn...ma gandeam ca voi fi trista eu, dar a facut Robert un show de nu am avut timp de trsitete - a plans oribil, cu tavalit pe jos, cu lovit cu capul, cu lacrimi suvoaie, cu muci iesind de peste tot...ca el "o vrea pe mamaiaaa"...e un sentiment ciudat sa vezi asa ceva - copilul a crescut, s-a atasat de mamaie, mi-e si mila de el, de mamaia nu mai zic, ce-o fi fost in sufletul ei sa-l lase asa....

sa ma bag si eu in "zeama"
- da, angie a scapat o ratza- craniuneala ei e din buc!!
-scrasnit dintii si Ana facea cand avea doar 4 (desi nu erau unu pe unu) si fetelor atentie mare - se pot strica, eu m banuit ca punctul ala negru d ela aia fu! Asa ca distrageti-le atentia, suzeta sau ceva, nu-i lasati daca puteti!

-d e ea draga mea, mi-e teama sa nu faca asta micavreo psihoza de aia, sa refuze toata mancarea din cauza ca este fortata, se poate...offff greu, greu, nu stiu ce sa-ti zic!

-RSZ: e ca SZ-ul cu actorii, e f greu sa pun o tara in fruntea listei, pt ca depinde de cfriteriu (daca e pt vacanta, pt vizitat si descoperit cultura etc) - uite ca nu poci acum sa zic aia! Ma mai gandesc

- copil stricator nu stiu ce si daca a stricat ceva , dar sigur poate sa o faca,apuca tot, trage tot, e ca iepurasul din reclama duracel dupa ce a baut red bull..

ma duc sa fac vreai cineva??

Mergi la inceput