Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(92)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

monika hai ca ai fost tare cu metoda ta de schimbat scutec/imbracat ! la mine functioneaza sticluta de vigantol sau de fier . cu locurile de parcare ce sa iti zic...nesimtire maxima...asa a fost mereu cat am stat pe la mama pe la socrii...acum la casa noastra avem locul de parcare in curte, am scapat de un stres ! pfiuuu
maimutico noi am renuntat la blender ,acum am trecut la bucatele sau pasat usor cu furculita. blenderul il bag cand fac supe-creme. a inceput sa manance bucatele cand ii mai dadeam fructe AD , dar nu mai avem voie cruditati deloc. ii mai dau cate un biscuite, o rondea de orez . depinde de bebe...unii mananca pasat pana la 2 ani !
zumzu minunata raza de soare aveti ! eu la masa de seara ii mai dau cateodata orez cu lapte , spuma de gris cu mere, d'astea. vezi retetele pe blog. pe cand bebeluseala la tine acasa ?
mirela si al meu e masochist rau ... mai ales cand il las dezbracat ... isi da cu toate alea in putza si rade ... se da cu capul de perete si sta cu ochii belitzi...e jale frate !
ai vostri baieti se trag de putza? al meu o lungesteeeeeeeee si o tine cu degetul aratator ai ala mare si o freaca si o lungeste .
madalina si al meu strica ... eu am noroc cu acea camera goala...ca nu prea are ce sa strica.dar cand merg cu el prin casa, daca nu sunt atenta se agat de o vaza (o ciobit-o) , arunca cu telefoanele, sparge pahare. deh...e vina noastra nu a lor...si o sa tot sparga
vas felicitari ... cred ca e minunat sa il auzi cum iti spune mami !of abia astept si eu. cum a iesit testul ?
angie ce rapida ai fost cu cadoul !!! adevarul ca la bebe o sa fie tare usor, la mami e mai greu ! hai ca m-am amuzat teribil cu pozitia lui tudor de caki...al meu de pune in patru labe si se screme ca un om mare , e funny rau. cu tigarile, sa stii ca si eu mai visez, si imi place , fac 2 ani in decembrie si nici nu am de gand sa mai trag vreodata un fum . pt ca stiu cat de greu e sa te lasi , si cat fumezi, vrei mereu sa renunti .


am culcat baiatul ... ma bag la spalat vase si facut putine ordine. vine mami cu fratele ei in vizita...ne auzim mai pe seara !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

ms pt raspunsuri, fetele!
mica_darie, eu ma intreb cum reusesc cele cu 2 copii sa fie asa active :)
daaa, gabiv, haaaaaaaaaaaai pe la noi!
laura_luiza, pe unde umbli?

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

mica daria..printre picaturi ne facem timp,e frumos sa impartasesti ganduri cu persoane dragisi mai afli lucruri utile,ajutor imediat,ai vazut ce saritoare sunt fetele..fara exceptiesi mai e si dependenta asta
Carmen....da sunt fericita si eu ca nu mai fumez,e mai bine asa..am gasit si cadoul pt mamica,sper sa-i placamamica mea e draguta si deosebita stiu eu,desi nu o cunosc decat virtual,dar cine stie,poate facem o bebeluseala cand mai vin eu la Buc,si sunt bbii mai mari..si bineinteles mai cald afara
pup Andreiutul cuminte...stiti ce vreau eu cadou acum...o zi de sommn singura

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

"neata" si de la mine!

imi beau cafeluta de dimineata cu voi, pentru ca sunt plecata la dentist de la 8...


COCUTA - bine ai venit! o sa avem o transmisie in direct de la targul de craciun, macar cu gandul sa ajung si eu acolo!

revin.

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MELANIES - multumesc ca ti-ai adus aminte de intrebarea mea! stiam eu ca Romania da cu minus oricum ai privi-o... mai ales cand o privesti de acolo,
of, eu de cate ori citesc ceva de la voi, despre viata voastra de zi cu zi, ma apuca o depresie, o nerabdare, nu stiu cum sa definesc. ma proiectez acolo si incep sa visez cu ochii deschisi, chiar si la greutatile care ne asteapta... nu e ciuda, sau ceva - imi place sa citesc orice, chiar si criticile sistemului, dar ard pur si simplu de nerabdare sa primesc un raspuns, mi-ar fi mult mai simplu psihic sa stiu exact data la care vom fi acolo. dar.. asteptarea face parte din processul de emigrare, i guess...

ma scuzati ca mi-am desartat saculoiul aici, cam asta e starea mea de doua luni incoace, dar abia azi am spus-o. de la dentist mi se trage, precis!


in alta ordine de idei, multumesc tuturor fetelor pentru adrese, si pentru bunul mers al craciunelii pana acum! sper sa avem acelasi spor la cautat cel mai potrivit cadou pt cea care ne-a picat, sau pt bulina/bulinele ei.

am minus la adrese:


*PATRICIA
*PUFOASALAURA
*ANCA - Bluenight
si
*ADRYII



revin.

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Monika-intr-un timp ii placea iaurtul,chiar daca manca 30-maxim 50 de grame dar eu eram fericita ca deschidea singura gurita.Acum nici de ala nu mai vrea.
Carmen-lapte accepta doar de la san,iar asta nu mai e prea mult din pacate.

Cocuta-bun venit la buburuze

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:


Lamuriti ma si pe mine fetelor.
LA voi au bebelusii piciorusele mai cracanate? Vi s au recomandat papuci inalti? Din ce am citit eu pe net scrie ca se indreapta singure pana la 2 ani. Si partea proasta este ca nici nu gasesc nicaieri papuci de astia. Trebuie sa caut mai amanuntit pe net.



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ADHNANA - last seen 20.12.2010
CARMEN_MARIETA - last seen 07.01.2011
CODRUTA84 - last seen 10.04.2011
MVB - last seen 13.04.2011
LUIZA1977 - last seen 13.07.2011
MADA23 - last seen 21.01.2011
SUNSHINE_ROX - last seen 14.06.2011
GGSK - last seen 26.12.2010
NUMEIOANA - last seen 21.01.2011
TIERRY - last seen 06.05.2011
ANA_ANTO - last seen 13.04.2011

Disparutele de decembrie... continui cand mai am timp



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

De ea - Si la mine Stefan mananca mai greu in ultima vreme, iar dr mi a spus ieri ca el se lasa in baza sanului si de asta nu ar manca.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

* RSZ de MADA - felix nu trage de nimic - inca. am ajuns si eu sa am cupilu' ala cumintel de care ziceau unele dintre voi. sta pe paturica, cotrobaie in saculetul de jucarii, le ciocneste intre ele, le spune chestii, si sta asa vreo jumatate de ora. dar nu il las singurel totusi, nici un minut.

* Imaginarium... mda! sunt foarte frumoase, dar cam scumpute pt mine.. deci ramane..imaginar(ium)

*Angie, si eu visez uneori ca fumez, dar in vis stiu ca e ceva ciudat la mijloc si ca parca nu trebuia. si invariabil apare mama care ma cearta, oriunde ma visez, si in Patagonia

apropo de Patagonia, eu visez sa ajung in Canada sa pot avea si eu o vacanta in america de sud! sunt topita dupa america de sud, as vrea sa vizitez Argentina, Uruguay, Peru si Paraguay pana mor.
SZ- voi ce tari visati sa vedeti?


* in saculetul de dormit felix urla de zici ca e pe rotisor. pana nu il scoti, nu se potoleste. iar el chiar nu e genul plangacios, doar cand cade.
si apropo de cazut. ori din simpatie pentru maica-sa de la dentist, ori pentru ca a fost lasat de izbeliste cu ta-su, felix s-a lovit cu buza + gingia + dintii aferenti de marginea patului flaviei, care e din fier (patul, nu flavia). cand vin acasa, ca tanti capra cu trei iezi, il gasesc pe felix umflat, insangerat, si tata cu sange pe tricou de zici ca se transasera toata ziua...
sa mai lasi copiii cu persoane ne-autorizate!...

re-revin. e greu de tinut pasul cu voi, are dreptate ANKA, mila!!!

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput