Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

fetele, multumim de aprecieri!

strumph - spor la shopping.sa ii cumperi piticei cele mai frumoase costumase.cat despre floarea din par...trebuia sa pun ceva si pe-asta am gasit-o sa mearga cat de cat la culoare cu rochia.si sa spun drept, imi place sa am cate ceva prin par

lalely - eu stiu ca vaccinul se face cand e bebe sanatos.cel mai bine intreaba medicul. mare pentru david sa ii treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cred ca ii dau dintii, sau asa sper!....
nu vrea nici bibe cateodata
a papat 10 linguritze fix de banana cu branza si bibe nici n-a vrut... ii bagi bibe in gura si ea sta u gra deschisa si ii curge pe la colturi... Aseara adormea, se intorcea pe spate si incepea sa urle....a adormit fff tarziu si lipita de mine...A dormit toata noaptea in schimb...si de dimi nu a vrut sa doarma.....si o apuca niste urlete...
pisuc eu i-am pus apa de mare , am aspirat-o cu aspiratorul cu baterii desi plange si da din picioare, mai bine sa fie suparata un pic acum si nu face complicatii..,si i-am pus tobradex, ca astia nu au pivalone aici...
irinuk, sunt invidioasa ca papa fata..si pe tine Alexina;
yasmy, si eu ma gandeam ca esti la casutza si cine stie ce faci si de asta nu intri pe forum....sanatate la baiat!
Strumph si eu m-am hotarat sa pap sanatos de azi, vb ta.. apa, paie si .... ce s-o mai gasi, era la tv o emisiune despre mancarea bucovineana si m-am gandit la tine si la Alexina
scrish, pai si eu vreau chestia asta tot ca sa nu arunc cu banii....si sa nu-i iau premergator...aici sunt o gramada de colturi, si e inghesuit...de, casa cu chirie...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, strumnf,delia

delia, eu mi-am propus sa ma ingras controlat (adica prin proteine multe) vreo 2-3 kg....vreau sa pun ceva carnita pe mine... inca nu am reusit....de azi dimi am topit o cioco cu cereale si dulceata de gutui cu unt si paine


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, strumnf,delia

delia, eu mi-am propus sa ma ingras controlat (adica prin proteine multe) vreo 2-3 kg....vreau sa pun ceva carnita pe mine... inca nu am reusit....de azi dimi am topit o cioco cu cereale si dulceata de gutui cu unt si paine


mamica implinita cu 2 comori !!


yasmy, tb combinate cu ceva carbohidrati, ca altfel nu pui...proteinele consuma multa energie sa fie digerate... eu ieri aveam o greutate , de m-a apucat plansul, am facut o cadere practic, i-am zis sotului ca peste 7 mananca singur , la fel si prajeli...evident ca azi aveam mai putin...
mi-a placut cum ai zis dulceatza cu....
ieri am gustat la cineva de aici dulceatza de dovleac cu portocala

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia cat arata???cat???

voi cum combinati antitermicele?la ce interval?


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia cat arata???cat???

voi cum combinati antitermicele?la ce interval?


mamica implinita cu 2 comori !!


64 la pranz daca esti curioasa.... acum dimi. imbracta in pijama,inainte de a ma duce la baie si dupa masa 62. 5, deci mult mai putin... fetele voi ce luati pt constipatie?
asa si antitermicele se pot combina la 4 ore alternanad ibuprofen cu paracetamol..si multe lichide....ceai, apica etc

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

cand am spus sa imi fac si eu iar album de poze pe picasa nu mai e loc de nimic absolut e memoria full ...deci se impun a lua masuri, da urgente nu asa

am sa ma bag sa redimenzionez pozele de la intalnirea din Cismigiu ca au cam multi MB , adica vreo 55...deci ia sa le micsorez eu sa nu pape asa multa memorie

fetele, acum sunt 55 albume in picasa, am verificat asa la intamplare unele albume sa vedem cam cati MB are fiecare si am vazut albume care trec de 100MB, sa nu fie cu suparare, ori de redimensionati ca sa nu manance atata spatiu din memoria contului ori le stergeti si puneti altele noi si cu putini MB fiecare

acum sunt 55 albume si ocupa 99.33% din memoria de 1024MB, deci ar veni cam 18.61 MB pentru fiecare album, dar dupa cum spuneam mai sus, sunt albume cu 30 poze dar trec bine de 100MB, deci de 5 ori si ceva mai multa memorie intr-un singur album recordul cred ca il bate Stefy cu 31 poze si 244 MB

deci fetele controlati-va albumele si stergeti din poze sau redimensionati-le daca vreti sa le pastrati pe toate ca sa va incadrati in maxim 19-20 MB pe fiecare user

sper sa nu fie cu suparare dar mai sunt si alti useri care vor sa mai puna poze noi dar nu mai este spatiu in memorie deloc, sau una asa ca mine ratacita care ar pune poze intr-un album nou dar nema spatiu alocat


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

poate ne ajuta ''tipa sau tipu''care stergea pozele si albumele inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

poate ne ajuta ''tipa sau tipu''care stergea pozele si albumele inainte


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







pui tu o vorba buna la nenea/tanti sa ne ajute? ce atata redimensionat ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - eu am tras cu ochiul pe picassa, dar nu stiu cat ocupa pozele mele si nici cum sa le redimensionez

Mergi la inceput