Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Si daca toata lumea e cuprinsa de "manduca"...si pe mine m-a atins.Inca sunt in dezbateri cu sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

sunt in pana de idei, nu stiu ce sa mai gatesc...
Ceva recomandari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

mai veteranelor...mie imi place de voi, asa poate voi prinde si eu curaj pe la 38 de ani + sa mai fac un bb

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Betty, pai la 38 de ani esti domnisoara. Acum se fac copii si la 40+, cel putin asa ma asteapta ginecologul meu cu al treilea:D

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mara, eu il imbrac cu un overall cam ca o blanita artificiala, dar al meu sta doar in wrap, mai tine si ala de cald.
Mancare - eu am facut piept de porc la cuptor cu garnitura de piure, diseara saleuri cu branza si compot tuti frutti
Noi n-am facut vaccinul, ar fi trebuit azi, dar dorm amandoi ca doua valize.
Exista si SSC-uri mai ieftine decat Manduca, de ex Boba

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Am tot cautat pe net despre colacul bebeilor si am gasit mai multe reviewsuri mai putin placute, de ex:www.thingamababy.com/baby/2009/03/babneckfloat.html" target="_blank">http://www.thingamababy.com/baby/2009/03/babneckfloat.html

Adra, hahah asa mi-a zis si mie doctorita cu care am nascut ca ne revedem peste 5 ani. Nu zic NU pt al 3-lea copil, dar acum trebuie sa imi revin psihic.


MARA, bun venit
In legatura cu imbaractul, il imbarci ca si pe tine doar cu o bluzita in plus. Atat, nu infofoli, e foarte normal ca extremitatile(maini si picioare) sa fie mai reci decat restul corpului. In legatura cu mancarea, eu fac multe chestii la cuptor.

nE-am revenit cu somnul, finally

manca-l-ar mama pe el





Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:


Buna fetelor

Am fost la vaccinul de 2 luni, s-a lasat cu scandal.

Mi l-a cantarit din nou doctora, si-mi zice ca e cam mult. Asta dupa ce in prima luna mi-a zis ca e putin si sa ii dau si LP
Asa, deci Stefan a luat prima luna 650 gr, luna 2 a lua 1,4 kg, si acum, intr-o saptamana a luat 300 gr. Avem 6 kg fara virgula. Cine sa-i mai inteleaga pe doctorii astia...I-am spus ca este alaptat exclusiv, si a confirmat si ea ca 'nu am ce sa-i fac'. Numai ca eram cu mama, care cand a auzit.... deja ma cicaleste ca il fac obez. I-am spus ca ce sa-i fac daca ii este foame, doar nu il trec la regim.

Adra, multa sanatate tatalui tau.

Mara, bine ai venit. Nu-ti face probleme cu greutatea si nu trece inca pe LP. Daca retin bine, a avut 4 kg la nastere, deci e normal sa ia mai putin decat alti bebelusi.

Gliana, pt ca ai decis sa faci inca un copil la 40 ani. Ai toata admiratia mea, si sa stii ca mai sunt 'veterane' printre noi :)

Laura, cum sunteti?

Vreau sa fac o focacia, am o reteta de pe net. O sa cantaresc faina cu cantarul lui bebe


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra esti tare daca mai apuci si sa gatesti. Matei, pe langa faptul ca vrea doar in brate, nu doarme fara mine. Deloc, oricat de obosit ar fi.
Si mie daca mi s-ar intampla sa raman insarcinata, n-as spune nu. Cred ca am innebunit si mai cred ca un nou trend in materie pentru ca in Timi stiu vreo 4 cupluri care au 3 copii sau care au 2 si mai vor, dar nu mai pot face. Cum l-ai nascut pe Filip, natural sau ceza?

Noi avem sarmale, supa de pui si budinca la cuptor.

Florina eu zic ca daca la 2 luni are 6 kg, e super bine.

Mara eu am Omron C28, sunt foarte multumita de el. Medicul ala "bun" ti-a prescris antibiotic pentru rosu in gat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

merci florina, copiii nostri sunt la diferenta de doua zile
sambata il cantaresc mereu, o sa-ti spun cat are Eric, s-a nascut de 3200 kg.
azi a fost cam somnoros, nu a fost nevoie sa-l plimb cu carutul sa adoarma...dupa ce papa adormea asa el singurel...nu stiu ce e asta...sper sa nu e nika rau...


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Mara, e fpoarte normal ca bebelusii mai mari sa ia mai putin in greutate.eu flacau s-a nascut cu 4.230, grasanul trupei si in prima luna a luat 750 gr. Pewrfect normal!!! Altii nou nascuti au luat 1 kg+ dar s-au nascut cu 3 kg si ceva. Deci...no stres!!!


florina, bbii alaptati au sanse fff mici pt a devenii obezi. Deci mama ta poate sta linistita! Felicitari pt bb grasunel, feliciatari tie pt ca ai lapte suficient

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput