Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

salut!

Pufi, ai grija cu petrolul, ca s-ar putea sa nu ii placa mirosul. si nu o sa te poti apropia de el. eliza nu m-a suferit cand m-am vopsit. cat am avut vopsea in cap, a stat la sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

ms oana, sper sa nu fie cazul dar ptr orice eventualitate o s-o aplic diseara, oricum nu folosesc petrol pur, este o masca cumparata la care adaug galbenusul si uleiul de argan, o tin o ora max 2 si apoi spal parul cu sampon.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

aia de la gerovital? stiu ca miroase tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

facem chat , da aia e, miroase destul de tare insa eu nu o aplic direct pe par si in cantitate mare. Fac un amestec in care pun m mult ulei de argan, 2 galbenusuri, putin balsam de par si putina lotiune cu petrol. O aplic pe par apoi imi pun o punga in cap si peste un prosop, stau 2 ore si ma spal cu sampon de 2 ori .


Inainte de sarcina o faceam saptamanal masca asta, sa vedem daca voi reusi sa fiu consecventa ca sa poata da rezultate.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

bebe iustin e f cuminte.sta f mult treaz, e activ, dar si cuminte in acelasi timp. eu as mai vrea un bebe. dc mi-ar da dzeu.

nu stiu cine ce zicea de par, al cui par, dar al meu pica ca la balamuc. chelesc. am inceput sa iau vitamine si imi caut un tratament eficace. stiu unul, dar e f scump.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....






si si mie de tratament, please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

deci chelim toate? nici mie nu imi cadea pana acu 3 sapt...
Offff nu mai suna o data curierul..:((
Laura cum va descurcati??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

buna fetelor, am prins si eu un moment cat il legan pe picioare sa dorma.
In legatura cu plansul al meu este la fel, ideea e ca pana acum 3 sapt cand am descoperit ca are otita si l-am tratat urla chiar si atunci cand il luai in brate si greu il calmai, acum sta maxim 5 minute singur si pe urma desigur cum il iei in brate trage un oftat si incepe si rade.Sotul ma certa ca asa l-am obisnuit eu, ca a auzit el de la nu stiu cine ca trebuie lasat sa planga, eu pur si simplu nu puteam, iar aseara citeam ca nu sunt singura in dotare cu copil rasfatat sau bandit sentimental cum ii spune al meu, si ii ziceam "uite uite vezi ca nu sunt singura, nu e vina mea" nu a mai zis nimic

Parul imi cade si mie cu pumnul, nu stiu ce sa ii mai fac, la fel ma gandesc la un tratament ca asa nu se mai poate.


AAA...uitasem sa va zic, noi deja de vreo 2 sapt jumate am inceput diversificarea, mai intai cu suc de morcov, apoi combinat cu suc de mar(ii place foarte mult) si saptamana asta cu cereale, vad ca nu e fan

Si ca sa fie totul complet fetelor, abia am scapat de raceala, aseara pe la 6-7 vad ca face caca cu sange, dau fuga la spital la victor gomoiu, aia ma trimite la victor babes si reiese enterocolita acuta luata pe cale virala:| deci aveti grija fetelor unde iesiti cu bebeii ca au zis de la spital ca e viroza, tratament cu antibiotice si toate nebuniile.

in rest va doresc o zi superba si bebei cat mai sanatosi

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

deci ati inceput la 3 luni jumate? de ce asa devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor
Natalia nu stiu ce a avut azinoapte, s-a trezit la 3:30, apoi la 5:30 iar a papat putin si n-a vrut sa mai adoarma, a stat si a gangurit in patutul ei pana pe la 7:30, apoi a adormit pana la 10 si ceva, am mai motait si eu pana pe la 9 dar imi sarise somnul.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

pentru: Matei de mariaruxi,
Andrei-Sabin de gogosika 10
Amira de omibaba


ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput