Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Mie www.medmag.ro/medmag/eshop/2-1-Aerosoli-Nebulizatoare/0/5/173-Aparat-aerosoli-Omron-Comp-Air-C801" target="_blank">asta imi place. mi se pare ok si pretul, sunt sigura ca in farmacii e mai scump. cand om avea nevoie...iau de aici, in caz ca nu gasesc ceva mai ieftin. Pe okazii e acelasi pret.

Maria nu l-ai invatat tu in brate, ai primit acelasi model de copil ca majoritatea, care urla ca din gura de sarpe pana il iei iar in brate. De adormit la san sau in brate. asta e...vorba Anei, nu o sa se marite/insoare de la mine din brate...

Plus ca maine vine manduca Abia astept sa fac curatenie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Laura multa sanatate lui Dani iar tie multa putere sa poti face fata incercarii.
Mariaruxi bine ai revenit, mai asteptam vesti despre voi.
Ana eu cand am rani la sani ma dau cu Bepanten, la mine dupa 2 aplicari trece.
Oxidoni felicitari pt manduca.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Mariaruxi, cum era sa pierzi laptele, adica nu -ti mai curgea deloc sau cum? cat timp? vrei sa-mi povestesti ca sa am si eu habar . Multumesc mult

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C,
mami lui Eric, 26.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Astazi sotul meu a fost liber iar eu dupa ce am venit de la servici, i-am dat Nataliei sa manance si apoi i-am zis sa isi ia trupa de fete sa iasa la plimbare si sa ma lase singura acasa, iar de la 3 la 5 . Asa bine mi-a prins somnul asta, nici nu mai stiu de cand nu am mai dormit la pranz. Dupa ce am facut rost de pompa azi Natalia a acceptat sa suga, nu foarte mult dar a supt suficient cat sa-mi elibereze sanii.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Anca draga, dar ce serviciu ai tu de atat de repede a trebuit sa-l invepi?
Si eu am prins un somn de la 3.30 la 17,30 alaturi de Eric

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C,
mami lui Eric, 26.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Buna fetelor, ne-am luat si noi laptop nou asa ca o sa facem prezenta mai des de acum incolo.Voi ce mai faceti?cum sunteti?

citeam cate ceva pe aici si hai sa dau si eu un raspuns cum ma pricep mai bine:

bubite la gura - posibil din cauza balutelor
alb in gurita - am avut si noi si dr ne-a spus ca este stomatita, l-am curatat cu putin bicarbonat dizolvat in apa (metoda luata din revista super bebe)a mers, de 2 luni nu i-am mai dat cu nimic nici macar cu glicerina boraxata si e totul bine
salopeta de fas - il scot in asa ceva dar imbracat mai subtire pe dedesupt nu infofolit

In rest noi suntem bine, am scapat de muci si de raceala, ne-am crestinat si noi pe 2 octombrie, duminica a facut 4 luni si luni am facut vaccinul.

Pup fetele

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Anca draga, dar ce serviciu ai tu de atat de repede a trebuit sa-l invepi?
Si eu am prins un somn de la 3.30 la 17,30 alaturi de Eric

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C,
mami lui Eric, 26.08.2011




Gliana am inceput serviciul pt ca e mult mai convenabil(dpdv financiar) decat sa stau acasa, dar deocamdata ma duc doar 3 zile pe sapt cate 5-6 ore.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Am reusit sa citesc capitolul asta. M-ati innebunit cu manduca asta, vreau si eu. De pe ce site ati comandat? Am sling dar sunt atat de neindemanateca pt. ca nu ma descurc sa-l pun singura.

A facut si Matei dermatita atopica pe cand avea vreo 2 luni si medicul neonatolog mi-a zis sa-i cumpar o fiola de calciu gluconic (10 ml) si sa-i dau o jumatate intr-o zi si cealalta jumatate in urmatoarea zi. De atunci n-am mai avut probleme.

Coji avem si noi, dar nu-i fac nimic, sper sa treaca de la sine. Sunt doar pe langa fontanela, nu pe tot capul. De picat si noua ne pica parul.

Ragade am avut si eu. Cea mai buna a fost crema cu lanolina de la multie-abia -mam, recomandata de Adra. Cand nu mai suportam imi puneam si silicoanele. Bineinteles, bai de aer la greu. Asa am scapat, toate astea au durat aproape 2 luni si de atunci nu am mai avut probleme.

In leg. cu pierderea laptelui, imi simteam sanii goi si ma dureau sfarcurile cand alaptam, adica deveneau sensibile, ceea ce nu se intampla in mod normal. Am avut o perioada foarte, foarte stresanta.

Noi nu avem inca un program, mananca si la o ora si la 3-4 ore, noaptea la fel. Nici nu ma mai uit la ceas. Nu avem inca un program. Scaunul e uneori verde si la noi. Iese la 2-3 zile. Am avut o perioada in care nu a avut scaun mai mult si i-am pus juma' de supozitor cu glicerina.

Tre' sa-mi culc odraslele, noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.
am intrat in sf si eu pe forum, dupa ceva vreme. era sa fac soc cand am citit ca a murit cineva. dar apoi am inteles ca nu e nimeni de la noi.

brrr...


eu sunt super ocupata si mai rau, ma doare iar rinichiul, am infectie urinara si ma simt cam nasol.

laura, multa sanatate la toti ai tai!

pup toate fetele.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

bebe iustin e f cuminte.sta f mult treaz, e activ, dar si cuminte in acelasi timp. eu as mai vrea un bebe. dc mi-ar da dzeu.

nu stiu cine ce zicea de par, al cui par, dar al meu pica ca la balamuc. chelesc. am inceput sa iau vitamine si imi caut un tratament eficace. stiu unul, dar e f scump.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput