Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mai, al meu face kk moale de felul lui, deci nu stiu ce sfat sa va dau. Decat banane si orez...

Despre febra, depinde cat e. Am inteles eu ca aia pana in 39 de grade se mai lasa de capul ei, se mai da un antitermic... Daca nu dureaza mai mult de 3 zile. Peste 3 zile sau peste 39 temperatura, eu m-as duce la doctor.

Vas, felicitari. Eu deocamdata doar imi inchipui cum te simti. Gata, ai flacau mare.

Mi-am adus aminde ca ma plangeam acum ceva timp ca Darius nu raspunde la nume. Am descoperit de ce. Raspunde la "Iubituuu"... De unde deduc ca trebuie sa-l strig mai des pe nume.

Roxx, sper ca nu esti cu fundul in sus din cauza noastra. Poate tu vroiai doar un umar si noi ne-am repezit cu sfaturi... Ia-o si tu filozofic: "orice sut in fund e un pas inainte...", "pentru fiecare usa trantita in nas, undeva se deschide alta..."



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

subscriu la doua chestii scrise de LORICH:
1. doctorita mea a zis sa nu ma auda la telefon ca are copilu febra PANA in 38.4 - ca-mi inchide. incercati intai astea babesti: o baita calaie, sosete cu otet, si daca tot asa e de fierbinte + apatica sariti cu paracetamol/ ibuprofen, de preferat ibuprofen.
eu una l-am scos bine imbracat afara ultima oara cand mi s-a parut ca are febra, si doar mi se paruse. acest ultim sfat nu stiu daca e de urmat...

2. mie mi-a bagat M un ghimpe dupa ce i-am dat prima oara ficatel lui Felix, dupa ce v-am torturat cu SZ relativ la luna in care l-ati introdus, si mi-a zis atat: - toate antibioticele pe care le dau astia puilor in ce parte a corpului lor se duc?
si a fost ultima oara cand i-am dat. dar n-am vrut sa va zic sa credeti ca-s paranoica. sau sa va convingeti...

ROXX - bine (ca) ai revenit!!!
lasa butoiu, fii asociala dar scrie-ne despre asrta

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fetelor, multumesc de raspunsuri! E prima febra, de aia sunt asa panicata. In plus, stiind ca merge la cresa, mi-e groaza de balauri, parca-s mai rai decat racelile obisnuite de la frig. Acuma, o noua intrebare: mandra a adormit. Daca vreau sa ii verific temperatura, nu pot decat din gurita. Ii adaug 0.5 la valoarea pe care mi-o arata termometrul?


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

fetelor am luat si eu de la multe sirop de catina,numai ca am uitat sa intreb daca e bun si pt bebe..parca am mai auzit pe la voi ca le-ati dat la bebeimultumesc!!
eu am luat deja cadoul pt bebelusul meumai am pt mamica
Tunde...eu i-am dat smecta si protectis lui Tudor cand a avut diaree..

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAYANE, nici gand, stai fara grija!

Sa mai prind si eu ceva discutii din zbor: despre ecshi - nu prea ma gandesc. Unul din ei (ultimul inainte de sot) e prin lista mea de FB. Mai vaz ce face, mai schimbam doua vorbe din cand in cand...cam atat. La ailalti nu ma mai gandesc. Decat cand mai povestesc cu sotul, ne amuzam...pt ca da, noi am vorbit tot felul de detalii depsre fostele relatii, am fost curiosi amandoi si am constatat ca asa e cel mai bine pt noi. Deci si despre fostele lui. Ba chiar tipa cu care a fost inainte de mine mi-e amica acum, ne vizitam, ne sunam etc.

Aseaaaa...
Tati al nostru e plecat pana vineri. Norocul meu ca e vacanta la clasele primar,e asa ca o avem pe mama cu noi saptamana asta. Prin urmare, joi am seara de iesit in oras. Se baga cineva la un stand-up comedy?
EDIT: adica aici - http://www.godotcafeteatru.ro/spectacol~casting-kasa-poporului-fear-and-lothing-in-romania~82.html
_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare,
aveti logoree ca-n sarcina (nu ca ar avea legatura una cu alta, da' la cat timp liber avam atunci - galeti si butoaie intregi)
rsz: la ecsi nu ma prea gandesc, al meu rade ca nici n-am la cine ma gandi (ca-s 2 la numar), despre unul mai aud de la frate-meu ca lucreaza amandoi in acelasi domeniu restrans. despre ecsele lui mai facem misto cand il apuca durerile de spate, ca au fost multe si de acolo i se trage; noi amfost colegi de serviciu si le stiu pe cateva..

cu febra, nici io n-as interveni pana la 38,2.. dupa sa fi foarte atenta, ca mie mi-a sarit in juma de ora de nani la 39 (somnic de seara atipic pt ea); am sarit cu impachetari vreo cateva minute si antitermic si in cateva ore a fost ok


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

bai, care sunteti prin butoaie, iesiti repede, ca e prea faina atmosfera pe forum..

vas, sa ne spui ce ti=a iesit la test

tunde, angie, ia vedeti ca tudor e constipat, soniuca are diaree, poate va combinati si iese la fix stiu ca nu e de ras, e la fel de nasol in ambele cazuri..

roxx, cheer up, iti vin ajutoarele sapt asta!




Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mai ..v-am zis cu ficatul..nici nu-i place..sub nici o forma..si nici Eu nu-l mananc..ati zis ca nu-mi pot proteja copilul pana la batranete..Toate toxinele se depoziteaza in ficat

Am fost la farmacie
aaasssa
ercefuril este si la noi 200mg si se da de la 6 ani!..pas
smecta e la fel cu adrehyll...pas
loperamida sirop se da de la 2 ani..pas..
Tot nu sunt mai desteapta..face caca apos si are crampe cred..ca plange din senin si tare tare..Ea nu e asa
Am mancat orez blenduit cu mar aburit
urmeaza morcovul fiert

Ma gandesc ca e viroza ceva..Ea nu mi-a facut febra niciodata cand era racita..38.9 avea azi noapte si nu scadea cu nimic;otet de mere,nurofen,novocalmin,eferalgan..toate am incercat..

mama lor de boli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

io-s total fara inspiratie cu kkdoul..

sa va zic ce i-am luat don'soarei pt craciun: ghetute de piele intoarsa rosii si un cojocel la fel. ma termina astia cu hainele lor pt copii; de cand am venit aici, nu mi-am cumparat decat un ruj, ca eram prea palida si am aruncat toate cosmeticele inca din sarcina, ca nu le foloseam; in rest, doar pt maimutzica cumpar, zici ca-s hipnotizata cd intru in magazine..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

tunde poti sa ii dai debridat pt dureri de burtica si cred k si ajuta sa-si revina un pic cu kk




Mergi la inceput