Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

zumzu, invita-ne luni, ca precis va fi nevoie de femeia de menaj marti...

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata,

am dormit cu piticu pana la 9. el a adormit iar acum
Zumzu, mai degraba faci invitatia lunea, ca sa ramai si tu cu casa curata Eu m-as baga la intalneala. Chiar si doar cu noi mamicile cum zicea Simo. Sau daca e cu bb-ii dupa noi, am putea sa ne intalnim la un loc de joaca pe undeva.

Casa mea nu e prea incapatoare, dar putem incerca, numai ca sa ne limitam la vreo 4-5 mamici cu pitici. vedem ce iese.

Acum sa va pove. Am iesit vineri deara cu fetele. Doua prietene care nu au copii si nici barbati. Asa ca nu prea mai cadem pe subiecte comune, dar am incercat, avand in vedere ca suntem prietene vechi.

Dar eu vroiam sa va pove ce a patit husbundu din dotare. Tudor cred ca s-a tinut toata ziua sa nu faca kk, iar cum am iesit pe usa i-a facut surpriza. Cica si-au pus kk si in cap si peste tot pe urma i-a facut si baita si ma asteptau cumintei sa-l alaptez si sa-l bag la nani. In principiu a fost bine. Acum in nov vreau sa incep sa ma duc seara la sala, asa ca o sa aiba timp sa mai exerseze.

In alta ordine de idei, ne-am intalnit cu bona in weekend. Cred ca e ok tanti, dar eu tot am un stres. Nu cred ca o sa scap de el prea curand.

cam asta e... sunt pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

zumzu, invita-ne luni, ca precis va fi nevoie de femeia de menaj marti...

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor



hahaha..va tin si la curatenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu am doua camere, sa nu va inchipuiti altceva dar ne inghesuim noi, nu-i pb, pe jos, pe canapea pe fotolii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

1. Va invidiez ca sunteti atat de multe din Bucuresti si va puteti intalni si
2. Mirelush?? Mi-a scapat ceva? A anuntat ca nu va fi azi si n-am observat eu? De obicei era la cafea, la perfuzie... Sper ca nu a ramas in butoi din cauza domnului B!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Gabriela, super tare, cum stiu copiii astia cui sa faca "surprize"

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Gabriela, super tare, cum stiu copiii astia cui sa faca "surprize"

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)




Da... cred ca s-a pregatit toata ziua... concentrarea a fost maxima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mirela am vazut ca a dat cafeaua pe facebook...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Eeeei, m-am apucat de cautat informatii suplimentare despre destinatara cadoului meu si citesc din urma...mult din urma. Vaaaai, ce nostalgii ma iau...

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau scumpelor.
stiti ce fac eu acum? Astept sotul sa/mi aduca un test. Cred ca m/am dereglat si eu ca ma tot doare burta de vreo saptamana dar nimic rosu. Sincer nu prea ar avea cum sa fie ceva dar pentru linistea mea vreau sa fiu sigura, nu vreau sub nici o forma sa fiu acum iar gravi.
Si daca tot am ajuns la discutia asta, poate voi ati mai avut/o in trecut, dar mai intreb totusi ce metoda contraceptiva e cea mai dar cea mai ok? Nu mai vreau sa stau stresata asa ca de acum incolo vreau sa apelez la ceva,dar din cautarile mele nu am gasit nimic sa ma convinga. Asa ca daca aveti voi vreo experienta proprie mi/ar fi de mare ajutor.

in alta ordine de idei sa ma laud " ANDREI A SPUS MAMA SI CE E DE LAUDAT E CA MI/A SPUS CLAR MIE NU PARCHETULUI CUM SPUNEA DE OBICEI"/
Deci sunt foarte happy. Va pup!!!!!



Mergi la inceput