Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata la amiaza si de la noi.

Mada saptamana trecuta sigur avea la noi la Lidl nebulizator - l-am vazut. Azi trec, daca mai gasesc te anunt si-mi zici daca il vrei, bun asa?

Ziki referitor la SZ al tau... si la mine dl sot e destul de secretos (nu stiu prea multe detalii, doar pe cele pe care le-am aflat intamplator de la prieteni de-ai lui), dar cred ca mi-e mai bine asa (fara sa stiu amanunte picante ). Am fost si eu curioasa cand eram la inceput impreuna (acum vreo 7 ani), datr acum am imbatranit si mi-a venit mintea la cap (asta sa n-o credeti).

Am eu cantar "smecher" care arata masa de grasime, apa, iti zice in functie de inaltimea care o ai, sexul, anii, daca greutatea ta este Very Low, Low, Normal, High, Very High. Te poti cantari o perioada, apoi descarci datele in calculator (are cablu de descarcat)si iti face el un grafic despre cum ai evoluat in functie de greutatea ta. Nebunie ce mai... Si mie mi-a placut la inceput (ca orice lucru nou) dar acum mi-a trecut de el... ma cantaresc din Paste in Craciun... pe modul normal.

Ma duc sa mai strang cate ceva prin casa ca doarme P. Revin cand mai citesc si simt nevoia sa intervin.

O zi placuta va doresc

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Hai sa dau cu niste bancuri in voi

Luna de miere, el citeste ziarul in sufragerie. La un moment dat simte un miros puternic de ars.
- Iubito, gatesti sau calci?


-Iubito esti geloasa ?
-Nu.
-Iubito esti geloasa ?
-Nu , ti-am mai spus .
-Atunci imi dai un pupic ?
-Du-te sa te pupe urata aia care ti-a dat like la toate pozele !


Tine-ti minte, baieti.O femeie este neajutorata pana cand i se usuca oja de pe unghii !


Ion si Maria erau gradinari.
Intr-o zi se intalnesc ei pe ulita si Maria
zice:
- Mai Ioane, cum faci tu ca la tine rosiile sunt mai rosii ca ale mele? Ca si eu le ud, si eu le ingrijesc, sunt rosii, dar parca tot a tale-s mai rosii ca ale mele.
- Apoi fa Marie, sa stii ca-i un mare secret aicea: sa stii tu de la mine, ca eu in fiecare dimineata cand ies sa le ud,
ies in pielea goala. Si cand ma vad rosiile, tate se inrosesc de rusine, si asa raman.
Pleaca Maria bucuroasa ca a aflat marele secret si se intalnesc peste vreo doua saptamani:
- Ei, cum ii fa Marie, inrositu-s-au rosiile? -
- Apai mai Ioane, rosiile tat asa or ramas, da in schimb mi s-or facut niste castaveti, de mai mare dragul...


- Sefu', nu va suparati, n-am nici un chef de munca dupa weekend, dati-mi o zi libera, va rog!
- Hai, Mishule, fii om serios, avem o groaza de treburi de facut azi! Mi se mai intampla si mie, dar stii cum fac? Trag o partida buna de sex cu nevasta-mea si ma inviorez extraordinar, capat o energie fantastica! Hai, tinere, fa ca mine si vino la serviciu!
Peste 2 ore, seful il vede pe Mishu muncind cu un spor teribil, ca niciodata.
- Ai vazut, Mishule, ca se poate?
- Mare om esti, sefule! Cata dreptate ai avut! O partida de sex cu nevasta-ta este energie curata...


Una, roasa de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului: "Iubitule, daca dormi, trimite-mi visurile tale. Daca razi, trimite-mi zambetul tau. Daca plangi, trimite-mi lacrimile tale!"
Raspunsul nu intarzie: "Iubita mea. Sunt pe WC. Ce sa-ti trimit....???"


Intr-o companie de barbati, toti se veselesc, numai unul e trist.
- Ioane, de ce esti trist?
- Am aflat ca sotia are SIDA... O pauza lunga...
- Am glumit, baieti. Ce v-ati ingalbenit asa???


Doua prietene :
- Draga , de 2 ore sotul tau flirteaza cu blonda aia ,fara rusine si tu nu zici nimic ?!!!
- Sssstt , taci din gura, ca vreau sa vad cat poate sa mai stea cu burta supta...

Doi bebelusi la cresa:
- Tu ce esti, baiat sau fata?
- Baiat.
- Dar de unde stii?
- Daca iese educatoalea, iti arat.
Iese educatoarea, baiatul ridica paturica si zice:
- Uite, am sosetute albastre.



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mama ce discutii...Mayane,bine ca le bulinasi cu rosu :))))

eu facut cafei,din nou..deci Lori te poftesc cu drag.
am mancarea pe foc,execut pasta de ciuperci,pulpe si aripioare la tigaie cu sos de rosii,ciorba cu muuuulte legume.
ma rog..pe cine intereseaza de mancarea mea aci,nu stiu :)))))
ziceam sa mai deviez si eu subiectul.

da nu-l deviez,na..ca sa rasp si eu la Sz-ul asta.

Am avut un prieten la 14 ani..vb lu lori,nici nu stiam sa ne pupam,dar aveam impresia ca ne iubim tare mult,ne-am scris muulte scrisori,aveam emotii cand primeam scrisoare de lesinam..asta pana cand a aflat mama si m-a casapit de am uitat si tatal nostru,daramite ca trebuia sa fiu preoteasa..cel care trebuia sa ma faca preoteasa lui (stiti voi povestea).
Pe urma inca doi,amandoi i-am luat de soti..prima alegere a fost nasoala,dar nu regret,e adevarat ca am invatat multe.chiar daca a fost palma peste cap,si mi-am dat seama ca viata nu e roz.
Iar al doilea,stiti voi..e iubire maare si viata minunata

M-am gandit multi ani la preotul meu,vreo 8,pana am reusit si ne-am revazut,asa cum ne promisesem noi o data. mi-am dat seama ca e urat,slab si ..foaaarte urat:)))) nu aveam subiecte de discutii,nu imi placea deloc..la el a fost alta treaba,ma iubea ff mult,a suferit rau ca eram maritata,a renuntat la preotie si a fugit in lume. deci nu ma mai gandesc deloc la el,poate daca nu il reintalneam,ma gandeam inevitabil toata viata.

La primul sot nu ma gandesc,nu ma intereseaza,am chiar sentimente de ura..dar ma sacaie cu telefoane,de fiecare data tine sa mentioneze ce mi-a oferit el si ce am ales eu. dar asta va fi chin pe viata,avand in vedere ca e un copil la mijloc.

referitor la foste..sunt masochista,vreau sa stiu,sa vad poze,apoi ma apuca dracii si ma enervez si pun botul. sotul meu a avut doar una,dar mai gaseam poze prin pc la inceput si muream de nervi si gelozie..si de toate bine ca a fost numa una :))

asa..eu nu va zic ce vreau de craciun,na :)))))))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, eu sunt mereu interesata de ce gateste lumea, asa ca... meniul tau detaliat e binevenit, imi dai idei.
Hai, ma , ca nu erau discutii atat de....rusinoase. Sunt bune pentru ora asta. Am patit eu una nasoala anul trecut, ca ne-am schimbat pachetul de cablu si am cap[atat programe "din alea". Si eu, in naivitatea mea, credeam ca toate transmit DOAR noaptea. Si numai ce m-a izbit, intr-o frumoasa dimineata de sambata, iarna, cand ningea cu fulgi mari si eu imi sorbeam cafeaua fierbinte, o imagine de... colonoscopie aproape!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mayanne, ala cu "burta supta" e super tare!!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Mayanne, ala cu "burta supta" e super tare!!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)



de ala voiam si eu sa zic!

da, MAYANE, ne certi pe noi de discutiile cu baldachin, si matale ne pui din alea cu castraveti grosi crescuti peste noapte?
SIMOOOO - ea a inceput!! noi eram doar preludiul!....

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

hai ca sunteti tari in dimineata asta ! sunteti niste nebunaticeeee

mayane f tari bancurile ... a mi-am aduc aminte...multa sanatate lui Darius bolnavior....ce vrei mah...trebuia sa raceasca si el nitel
madalina da eu vroiam un sac de dormit cu maneci , dar mi-a adus amintre sotul ca avem centrala. i-am dat drumul si sunt vreo 25 de grade in casa, deci ... mulumesc oricum.
lorich ai dat de roxx ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki


da, MAYANE, ne certi pe noi de discutiile cu baldachin, si matale ne pui din alea cu castraveti grosi crescuti peste noapte?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Asa va vreau fetele mele, ne mai dam pe brazda....!

ziki, andutza, mie incepuse sa-mi fie rusine ca am pus intrebarea .

Dar acum, dupa o asa de efervescenta luni dimineata cu bancuri, martusisiri si buline rosii, o sa ma straduiesc sa mai imi vina idei si vinerea viitoare!

Zumzu, superba idee !!!
M-as baga cu mare drag, dar, din pacate, eu nu pot face invitatii din lipsa de spatiu si existenta de gresie. Apropo de asta ma gandisem la ceva. Poate ca deja exista. Un fel de club al mamicilor. Un fel de cresa unde sa poti merge cand vrei, chiar si pentru cateva ore, dar sa intalnesti si alte mamici la o vorba, la o cafea, la un curs, la un masaj (bineinteles facut de maseuri profesionisti ), la un fitness.

RSZ: al meu vorbeste de unele, pe altele le tine la secret. Cred ca depinde de firea omului.

Eu nu sunt la Craciuneala, daca vreuna dintre voi vrea sa ma angajeze detectiv , bineinteles contra cost , dati-mi de veste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

okii

deci,ca sa nu ramanem doar la vorbe:la mine vine femeia la curatenie peste 2 saptamani marti asa ca miercurea de dupa va astept la mine. ca sa stiti. mai vb pana atunci. ca si interval orar:toata ziua, veniti cu mancare de acasa pt bebei, sau o facem aici, etc

ps. nu inseamna ca dc veniti la mine obligatoriu tb sa ma invitati la voi

Mergi la inceput