fiv dr dragos albu 46

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

ioiiii dar dormiti nu gluma
astia si acum se scoala noaptea sa bea lapte
au nopti in care sunt ceas, ca la spital, la 3 ore cer lapte
ce papati acum? ma refer la san sau formula??

pup si voua

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Papam lapte NAN!Papa si 90 si 120...

O mama implinita de: Matei si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

alor mei nu le a placut deloc laptele Nan
papam milumil

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

corry deja ai inceput sa lucrezi iar? ai mentionat ca lucrezi de acasa
cat au baietii acum? cam 2 luni si un picut nu?

si eu lucrez de acasa si planul e sa-mi iau tot concediul maternal, cel de 120 zile dupa nastere si apoi sa revin la munca, fara sa-mi mai iau concediu de ingrijire copil sau sa-mi iau cel mult 2 luni asa.

cum e cu bebei, e chiar asa rau cum se vaita unii? pe noi ne tot ameninta prietenii care au cate 1 copil. Eu sper sa nu fie asa rau dupa 2-3 luni, cred ca depinde si de copil si de cum in inveti.

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:


Coryy am 36 saptamani si dr albu zicea sa fac cezariana pe la mijlocul lui noiembrie.

Acum lucrurile s-au mai complicat pt ca tb sa fac ecografie 1-2 pe saptamana si nu mai puteam sa fac drumurile la buc.

Pup.

36+
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

cat papati la o masa, mirela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

cum e cu bebei, e chiar asa rau cum se vaita unii? pe noi ne tot ameninta prietenii care au cate 1 copil. Eu sper sa nu fie asa rau dupa 2-3 luni, cred ca depinde si de copil si de cum in inveti.

31+ cu


Din intamplare am citit mesajul tau... Ai fost tare simpatica. O sa vezi ca te invata ei pe tine, nu tu pe ei. Prietenii tai sigur stiu ce vorbesc.

Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot. (Giacomo Leopardi)

Mami de 2004 si 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

cat papati la o masa, mirela?



lapte...depinde de cheful fiecarui
dar de regula intre 120 si 210
ziua 4 masuri din care rezulta 130 ml lapte
seara Razvi papa 5 masuri si Robi 6
in seara asta abia a supt 2 masuri Razvan, Robi mai are vreo 50 ml
bine ca milumilul rezista 2 ore si li l dau mai tarziu

masa solida si 250 g de fiecare
azi au avut
fructe: 2 mere aburite, o piersica mare si o banana potrivita in combinatie cu cereale
pranz: salau cu legume (brocoli, praz, morcov, pastarnac, usturoi, ardei rosu,conopida, un fir de marar)
seara: iaurt cu cereale
intre mese au avut cate 120 ml lapte, asta inainte de nani, un somn pe la 12 pana la 3, in cazul lui Robi si pana la 4 in cazul lui Razvi si apoi de pe la 6 juma au mai prins cam 45 de minute

cam asa

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inna08


Coryy am 36 saptamani si dr albu zicea sa fac cezariana pe la mijlocul lui noiembrie.

Acum lucrurile s-au mai complicat pt ca tb sa fac ecografie 1-2 pe saptamana si nu mai puteam sa fac drumurile la buc.

Pup.

36+
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.




inna, am si eu o intrebare...ti-a recomandat doctorul cezariana si daca da, de ce...sau ai dorit tu?

eu inca sunt in dileme, doctorul imi recomandase cezariana ... eu as fi vrut (acum ceva timp) altceva, insa m-au ingrozit niste intamplari...si parca m-as lasa convinsa...nu stiu... :)

eu ma duc la eco sapt viitoare...

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

antoemma, vom vedea cum va fi, cu siguranta usor nu, dar nici asa greu cum zic unii, acum sunt pempersi, masini de spalat si tot felul de tehnologii care te ajuta, pe vremuri spalau femeile la scutece, eu imi amintesc de la verii mei si femeile stateau acasa 3-4 luni, nu 1-2 ani ca acum...
iar cu acest copil unic au stat in permanenta cate 2-3 femei, deci nu poate fi asa greu
oricum, sunt fete la forumul cu gemeni care i-au crescut singure, fara ajutor si au reusit, ii mai inveti si tu pe ei, pot sa mai si planga 10 min ca nu se termina lumea sau cel putin eu asa gandesc, mai vedem peste 3-4 luni, sper sa nu gandesc altfel atunci
cred ca mai grele sunt primele 2-3 luni cand se trezesc de multe ori pe noapte, apoi ar treb sa fie mai usurel, vom vedea, oricum mai mult de 4 - max 6 luni eu nu-mi permit sa stau acasa si pt sanatatea mea mentala nici nu cred ca mi-as dori, asta dc fetele sunt sanatoase, dar trebuie sa fie

maruscha, pana la urma vei naste la ML cu Albu?

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

corry deja ai inceput sa lucrezi iar? ai mentionat ca lucrezi de acasa
cat au baietii acum? cam 2 luni si un picut nu?

si eu lucrez de acasa si planul e sa-mi iau tot concediul maternal, cel de 120 zile dupa nastere si apoi sa revin la munca, fara sa-mi mai iau concediu de ingrijire copil sau sa-mi iau cel mult 2 luni asa.

cum e cu bebei, e chiar asa rau cum se vaita unii? pe noi ne tot ameninta prietenii care au cate 1 copil. Eu sper sa nu fie asa rau dupa 2-3 luni, cred ca depinde si de copil si de cum in inveti.

31+ cu


Anna, este f greu.
Asa gandeam si eu, ca tine: cat de greu poate fi, lasa, eu o sa ma organizez si o sa fiu zmeoaica...pe naiba!!!
Este fff obositor, ajungi sa dormi cand poti (si pe unde apuci), iar de la lipsa de somn vin si nervii si (poate)depresia.
Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar copii imi ocupa TOT timpul!
Lucrez de acasa, printre picaturi, mai merg si pe la birou dar las copii cu "bona" si soacra!Sunt persoane de incredre si tot stau cu grija....
Tu cu cine vei lasa copii dupa 4 luni, cand vrei sa te intorci la serv?

O mama implinita de: Matei si Iustin

Mergi la inceput