Bazar umanitar (69)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna seara tuturor.


Am pus si eu acum la bazar un carucior sport chicco-http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=35294&n=carut-chicco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

olim, eu am "Poveste fara sfarsit" de Ende, editia Polirom, nou-nouta. Dar e cam multa pentru 7 ani, daca nu e o cititoare "innascuta".

Imi fac cumva timp, si mai caut, ca sigur am ceva. Cauti ceva in stare noua, sau e in regula si stare buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Olim, ce pregatesti tu acolo pt fetita ?
depinde f mult de constitutia ei, nu poti intreba mamica ?



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae


Stiu eu. Nu e grasa fetita, mai mult genul slabutica, da' nu scheletica. De unde grasa, ca ma-sa mai mult nu-i, decat ii.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

olim da-mi te rog pe PM adresa unde vrei sa aduni lucrurile pt fetita si trimit eu o carte cu povesti. Si asa sunt mega-datoare la tine, mai spal din rusine.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

mikaeela, am aviz de la tine de vineri, cred. Sper sa ajung maine sa iau coletul. O bluza rosie ce ai licitat-o de la dicirstea e la mine, ajunsa din greseala. Nu stiu daca ti-am zis, dar ti-o voi trimite eu zilele urmatoare. Si sunt si datoare cu vreo 5 lei la tine, dar sper sa mai am ocazia sa cumpar din lucrurile pt Ionela si ma revansez cu prima ocazie. Cum a fost la Bucuresti? Ce au spus medicii? E bine Ionela?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Geaca rosie de fas, dublata cu polar, pentru 2 3 ani- cu destinatia Mos Nicolae :)

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=35300

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
alexandrina, orice carti sunt binevenite, important e sa fie in stare buna multumesc de ajutor
mamagiuliei, e asa cum a spus selene bunny
laura, pune te rog cartea la bazar si o licitez, cat despre mega-datorie, nu te intelegnu stiu despre ce vorbesti multumesc mult
multumesc de ajutor tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buna-seara.

o intrebare:

daca am licitat pentru doua produse, de la doi donatori diferiti-unul cu specificatie pt. cine e donat si celalat- eu am ales cazul pentru care donez,ambele produse fiind cu plata pentru acelasi caz,cand fac plata la banca trebuie doua chitante diferite, cu doua sume, una pentru fiecare produs plus trei leiX2 sau platesc suma produselor plus trei lei pe o singura chitanta?

multumesc!




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

O chitanta de la banca e pefect.

Daca sunt 2 donatori si fiecare are specificata taxa de transport, pui doua taxe de transport. Asta e obligatoriu. Daca niciunul nu cere taca de transport, nu trebuie sa adaugi nimic.

Daca faci vreun fel de transfer interbancar, mai poti adauga 3 lei. Asta e optional, pentru taxele care se retin la destinatie.

Ca nu stiu la care "3 lei" te referi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

buna-seara.

o intrebare:

daca am licitat pentru doua produse, de la doi donatori diferiti-unul cu specificatie pt. cine e donat si celalat- eu am ales cazul pentru care donez,ambele produse fiind cu plata pentru acelasi caz,cand fac plata la banca trebuie doua chitante diferite, cu doua sume, una pentru fiecare produs plus trei leiX2 sau platesc suma produselor plus trei lei pe o singura chitanta?


In primul rand trebuie sa vezi daca ai trasnport de platit (foarte probabil, la cazul cu dedicatie, sa fie specificata si plata transportului, daca este pus de un responsabil de caz).

Este suficienta o singura plata care sa acopere amandoua produsele si un eventual transport (ideal ar fi sa fie acoperite si taxele bancare, ca altfel, la o plata de 5 lei nu intelege nimic din suma)

Apoi trimti mail titularului contului/responsabilului de caz si la bazar...@... (scuze, nu mai stiu adresa) cu link-urile produselor platite (si daca e posibil, scan dupa dovada platii), ca sa se stie ce si cui sa confirma.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput