Dr. Catalin Haiduc - 9

Dr. Catalin Haiduc - 9 | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Hai ca sparg eu gheata!

Ce faceti mamici si burtici? Nu mai da nimeni nici un semn de viata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Buna! Prind eu curaj si scriu in noul capitol.
Am intrat in concediu prenatal(sunt in saptamana 35) si parca acum am mai mult timp incat m-au apucat toate temerile.
Maine sunt programata la control, din ce am inteles va fi putin mai complex(in afara de eco, vor fi si control pe masa si ceva recoltari pt analize).
Poate cineva care a nascut deja sa-mi povesteasca cam cum decurg lucrurile dupa ce incep contractiile?
Eu stau la 15 km de Bucuresti si ma intreb dc voi avea timp sa imi fac un dus, sa ajung la spital...mi-e teama sa nu cumva sa fiu singura in acel moment...
Daca se intampla noaptea, il sun pe dr.Haiduc indiferent de ora?

Cineva care a nascut de curand la Filantropia, poate sa-mi spuna cati banutzi se dau si cui?

Se cunoaste ca m-am panicat fiindca nu mai prididesc cu intrebarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Buna Valeria,

Sa o luam pe rand:

la control - eu l-am facut la 36 de sapt, mi-a facut control pe masa, a recoltat pt streptococul b si eco.

la mine, cand a debutat travaliul - la 12 noaptea - a inceput incet cu mici contractii. Nici eu nu stiam daca imi voi da seama ce si cum. Stai linistita ca siguuur vei sti. Eu am mai stat in pat si am mai incercat sa adorm, dar fara succes. pe la 3 m-am dus sa-mi fac dus, m-am spalat si la cap, am terminat bagajul, deci am avut timp. La 8 fara cand m-a controlat aveam deja dilatatie 6 si contractii din 10 in 10 min. in timpul sarcinii cand l-am intrebat ce si cum fac, mi-a spus sa ma duc la spital daca mi se rupe apa sau daca am contractii din 10 in 10 min si de la spital il anunta daca e cazul sa vina - banuiesc ca se aplica daca era noapte. Daca nu amani prea mult ai sigur timp sa vii de la 15 km.

despre bani s-a tot scris. Dai cat ai si poti la doctor, la moase DUPA in jur de 100 de lei, la anestezist am auzit ca se da cam 250-300. Dupa ce nasti o sa mai fie cazul sa dai la toaletare si la asistentele de la bebei. Eu dadeam 10 lei la toaletare si 10 lei pt fiecare tura de asistente.

Daca mai ai intrebari..aici sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:





La multi ani tuturor acelora care poarta numele Sfantului Dumitru !
Sa fiti sanatoasi si fericiti alaturi
de familiile voastre !






de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Buna!

Revin eu cu informatii noi, dar incep sa ma simt cam singurica pe aici, chiar nu mai naste nimeni cu dr. Haiduc in luna noiembrie?

Am fost la controlul de 36 de saptamani, care a constat in recoltare analize (secretie si streptococ b), control pe masa (dupa care am ramas cu niste dureri destul de urate de la palpari si apasari) si o eco scurta cat sa se vada cu cat a mai crescut bebelina.
Mi-a mai spus ce sa contina bagajul pt spital, ce acte imi trebuiesc la internare si cel mai important ca in perioada 6-14 nov nu este in Bucuresti si in caz ca se va intampla atunci nasterea sa apelez la dr. Florin Popescu.

Multumesc mult Albinutzzzapentru detaliile oferite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Valeria, ti-a spus sa vii la spital pt control, nu? De acum inainte ma refer. Eu asa am facut..de la 38 de sapt si ceva m-am dus la spital.
Si eu am stat cu morcovul sa nu nasc de sarbatori cat a fost el in concediu, dar pana la urma am avut noroc.
De Florin Popescu am auzit si bune si mai putin bune..oricum nasterea e o loterie.
Iti tin pumnii sa fie totul ok si sa treceti cat mai repede prin toata tevatura nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor!
sunt si eu o proaspata graviduta si as dori mai multe informatii despre urmarirea sarcinii cu dl doctor :) as putea sa-l abordez pentru o prima consultatie la spital? am deja 40 de ani, sarcina aceasta ca sa zic asa a cam fost un "accident" si am foarte multe emotii. ma puteti ajuta cu cateva sfaturi pentru intalnirea cu dl doctor? am incercat sa fac o programare la regina maria, dar are toate zilele pline pana la jumatatea lunii noiembrie, iarla medical city mi se pare cam piperat...si n-as vrea sa ma cheme acolo tot timpul. stiti cumva cand e de garda la filantropia?
va multumesc si va doresc sarcini si nasteri usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza

Valeria, ti-a spus sa vii la spital pt control, nu? De acum inainte ma refer. Eu asa am facut..de la 38 de sapt si ceva m-am dus la spital.
Si eu am stat cu morcovul sa nu nasc de sarbatori cat a fost el in concediu, dar pana la urma am avut noroc.
De Florin Popescu am auzit si bune si mai putin bune..oricum nasterea e o loterie.
Iti tin pumnii sa fie totul ok si sa treceti cat mai repede prin toata tevatura nasterii.


Saptamana viitoare sunt programata tot la Medical City. Dupa aceea nu mai stiu pt ca el intra in concediu.
Recunosc ca nu stau foarte confortabil cu gandul ca pot naste mai devreme si ma va supraveghea un medic care nu m-a vazut niciodata, nu stie nimic despre sarcina mea, etc

Eu nu stiu nimic despre dr. popescu, mi-ai putea povesti si mie ccea ce ai aflat despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

danotino cel mai bine ar fi sa te programezi la Medical city. Are timp sa vorbeasca cu tine, pe cand la spital e mereu pe fuga. Din cate stiu eu intre 6si 14 Nov e in concediu. La Medical city doar prima data platesti consult si eco, apoi numai eco. Eu asa am facut si daca te duci o data pe luna nu mai e asa scump. El e la spital in fiecare zi de luni pana vineri de la 8 la 12.

Valeria, sa si tu un search pe Goagal si o sa gasesti mai multe pareri. Cauta asa doctor florin popescu filantropia Ce stiu eu despre el este ca Dianaemma a nascut cu el, daca te uiti mai in uram o sa vezi ce zice despre el. Stiu ca e aiurea. Si eu am stat cu frica, dar am avut noroc. Daca colul iti e ok si tu esti bine, incearca sa stai ffffffffff cuminte in speranta ca bebelina il asteapta pe haiduc.

Pup burticile si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Valeria, si eu pe 15 noiembrie voi avea controlul de 36 de saptamani si chiar ma bucur ca ai scris cum a decurs pentru ca tare eram curioasa (cu toate ca mi-a spus si dr. pe scurt in ce va consta). Ai putea, te rog, sa imi spui si cat te-a costat acest consult? Ai platit si eco si consult si recoltare? Si mie mi-a spus ca dupa aceea ma va chema saptamanal, dar nu mi-a spus daca ma va chema tot la Medical City sau la Filantropia. In ceea ce il priveste pe dl. dr. Florin Popescu, eu am auzit numai de bine despre el.

33 + cu Diana Anastasia

Mergi la inceput