Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianaemma

Olishka,

Eu am nascut cu Florin Popescu, din pacate Haiduc nu a fost, era in concediu.
Am nascut prin cezariana, dupa 12 ore de chin, au decis cezariana, daca la tine este ceza programata e f bine, la mine nu a fost si s-a cam grabit, prin urmare am o operatie cam zambareata si am sangerat ca la menstruatie destul de mult. in rest s-a purtat frumos cu mine, sunt f amabili si sincer mi-am permis sa ii dau mai putini bani decat i-as fii dat lui Haiduc.
Stai fara grija ca o sa fie bine, nu stiu daca tu intrebai de rezerva dar stiu ca e cam in jur de 300 lei sau poate ma insel, e mai bine sa stai cu cineva si bebe sa fie la asistente, ca la rezerva sta cu tine si e mai bine sa te odihnesti.
Numai bine si si grija de tine!
Sarcina usoara si nastere usoara!

Cu drag,
Diana


Diana multumesc din suflet Eu stau cuminte in pat caci sper totusi sa nasc cu Catalin, asa ca pana maine seara nu ma dau jos, decat pana la baie Chiar nu vreau sa nasc cu altcineva desi pana acum abia asteptam sa nasc.

Legat de rezerva, mi-ar placea sa-l am pe bebe cu mine sa-l pot alapta la cerere, dar ma mai gandesc cum fac. Acum 3 ani nu te lasa cu bebe in rezerva, dar acum vad ca au mai schimbat regulile. Totusi pretul destul de piperat

Multumesc

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Olishka, pe site-ul spitalului scrie ca rezerva este 90 Euro pe noapte. Trebuie sa te gandesti ca poti sta mai mult de doua nopti acolo (Sa dea Doamne Doamne sa nu fie nevoie!) si sa ai mai mult de plata. Eu de exemplu am stat 5 zile in spital pt ca bebelinei ia iesit CRP-ul pozitiv si a trebuit tratament. Intradevar, asa am auzit si eu, ca daca stai la rezerva si le spui asistentelor sau neonatologului ca il vrei pe bebe cu tine ti-l da. Doctorita mea de ex era pro rooming in. Numai ca eu nu am stat la rezerva, plus ca trebuia facut tratamentul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Ce animatie pe aici!
Olga, e foarte buna ideea ta cu rezerva..asa poti alapta cand vrei. Neonatoloaga mea nu era pro rooming in si nu am putut sta cat am vrut cu Stefan. Daca iti permite bugetul, ia rezerva..sigur nu iti va parea rau.
Nastere usoara si bebe papacios!

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaemma spune:

Dragele mele,
Eu am intrat la bebe din 3 in 3 ore sa pape si culmea cand plangea putin bebe ma chemau asistentele sa vin sa ii dau san. Mie mi-a placut tare mult asa, am f super obosita dupa nastere si mi-a fost convenabil sa se ocupe ele putin de cea mica, dar ma chemau pentru orice. Spre ex m-au chemat o data pt ca micuta plangea si sa o linistesc eu, au considerat ca e mai bine!

Cu drag!
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Diana, si pe mine la fel ma chemau asistentele de fiecare data cand plangea ori sa ii dau sa pape, ori sa o linistesc si ma lasau sa stau cu ea cat vroiam (unele, ca mai erau ture care nu erau chiar asa de binevoitoare) Tin minte ca o data m-a chemat asistenta la 11 seara sa ii dau bebelinei sa pape si ne-am intins la vorba toate mamicile cu asistenta de s-a facut ora 1, timp in care bebelina mea a stat numai la san. M-am dus apoi la culcare asa de fericita... mai ales ca in ziua respectiva nu prea mancase pentru ca era molesita si somnoroasa din cauza icterului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am ajuns si noi acasa de miercurea trecuta Pana la urma am nascut cu Catalin. Duminica dimineata m-au aoucat contractiile si seara, cand a ajuns si el in Buc, am nascut. Am avut o nastere f usoara, nici nu se compara cu prima, o taietura mica care nu m-a deranjat aproape deloc si am un bebe cuminte si frumos Totul a fost f bine Mi-am luat rezerva si stateam ziua cu bebe cat vroiam eu (cam pana la 7 te lasau, dar il luau mai devreme caci veneau vizitatori). A fost ok caci am stat doar 2 nopti.

Numai de bine despre domnul doctor si spital. Bebe 3 tot acolo

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Olga, felicitari pentru bebe! Nici nu putea fi altfel la Filantropia si cu doctorul nostru. Bravo ca deja te gandesti la bebe 3. Si noi avem in plan tot trei bebei si tot ce ma rog la Doamne-Doamne e sa fie la fel de cuminti ca primul (si bineinteles sa fie sanatosi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui madyi

Olga, felicitari pentru bebe! Nici nu putea fi altfel la Filantropia si cu doctorul nostru. Bravo ca deja te gandesti la bebe 3. Si noi avem in plan tot trei bebei si tot ce ma rog la Doamne-Doamne e sa fie la fel de cuminti ca primul (si bineinteles sa fie sanatosi)

Mamica fericita a Dianei Anastasia


Multumesc

Eu aman proiectul pe mai tarziu, cand s-or face copiii mai mari si o sa mi se faca dor tare de bebe mic Succes si voua

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Felicitari Olga! Bebe a vrut neaparat sa se nasca cu Haiducu. Ce bine ca ai putut sta cu bebe in rezerva. Cand ai timp, sa ne povestesti mai pe larg cum a fost nasterea si cum e cu 2 copii acasa.

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumbrava81 spune:

Buna mamici,
Sunt o viitoare mamica de baietel si ma bucur ca am descoperit acest forum. Sunt o pacienta a dr. Haiduc si ma intereseaza acest subiect. Ne pregatim sa venim pe lume in luna iunie. Am citit mesajele voastre si am invatat multe lucruri. Sper sa discutam mai multe si sa-mi povestiti din experienta voastra.
Maine mergem la control. Avem 26 de sapt si fac tratament cu injectii innohep (MTHFR in forma heterozigota). Bebelusul este foarte dorit si asteptat dupa 4 esecuri. Noroc ca am ajuns la dr. Haiduc si uite ca mai avem putin si o sa avem si noi un bebelus.

Mergi la inceput