Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iana_62002 spune:

Buna, burtici si mamici!
demult nu am mai intrat sa va scriu ce mai facem noi. Acum avem 7luni si o saptamana, suntem grasuni (9730gr.). Pana acum cateva zile papam bine, fructe, legume, iaurt, etc. dar de doua zile in coace nu prea mai vrea sa papa bebe al meu.....o fi de vina dintisorii???? este mai adormit, nu are pofta de mancare...... pana acum nu ni-au iesit nici un dinte.....desi baga totul in gurita si saliveaza intruna,se mai trezeste noaptea din somn plangand......uff or fi dintisorii. gingiile nu sunt inflamate, sunt un pic mai albe, febra nu are (36.7 pana acum)....Nu stiu ce sa-i fac. de fortat sa pape nu vreau, cred ca daca i se face foame o sa-mi dea de stire el. in rest suntem bine, gangurim, vorbim, dadada-tatata--bbaba si tare ne rupem in picioruse, e in culmea fericirii cand il tinem un pic in picioruse!!!

daca cineva a trecut prin asa ceva poate imi da vreun sfat ceva.

multumesc dun suflet, mama lui Bruno!

sarcini/nasteri usoare si placute!!

multa sanatate la mamici, tatici si bebelusi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _georgi spune:

Buna mamicilor, ma puteti ajuta cu numarul Dr.Haiduc? Vreau sa obtin o programare la el la filantropia.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _georgi spune:

Buna mamicilor, ma puteti ajuta cu numarul Dr.Haiduc? Vreau sa obtin o programare la el la filantropia.multumesc

geutza21@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Neatza fetele,

Georgi la Filantropia te poti duce de luni pana vineri. Haiduc e acolo de la 8 la 12..in principiu. Intrebi la camera de garda de el si il astepti sa apara.

Iana si eu cred ca e de la dinti. Vorbeste pe privat cu Dianaemma ca sa-ti dea o cutie de Osanit. In principiu, trebuie sa-l lasi in pace, sa nu-l fortezi sa pape, e f ok daca papa mai mult lapte.
Pupici -pentru tine si pentru Bruno! Ai cont pe fb sa va vad si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea204 spune:

Buna mamici si viitoare mamici
Sunt curioasa ce fel de eco face dr. Haiduc pentru confirmarea sarcinii. Endovaginala sau "pe burtica" ?
Voi ati fost la el cand ati avut testul pozitiv sau mai tarziu la 2-3 luni?


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea204

Buna mamici si viitoare mamici
Sunt curioasa ce fel de eco face dr. Haiduc pentru confirmarea sarcinii. Endovaginala sau "pe burtica" ?
Voi ati fost la el cand ati avut testul pozitiv sau mai tarziu la 2-3 luni?


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt



Buna Andreea,

eu am fost la o saptamana dupa ce am aflat ca sunt insarcinata facand test de sarcina acasa .
Am fost direct la maternitate si am luat legatura cu dn Dr acolo, unde mi-a confirmat sarcina printr-o ecografie transvaginala cred ca se numeste sau endovaginala, adica mi-a introdus un dispozitiv ca un tub mai gros in vagin :D ; eram insarcinata in 2-3 saptamani cred, oricum aveam pana intr-o luna de zile si deci cu o ecografie pe burta nu cred ca s-ar fi vazut sarcina , fiind atat de "mica" .

Din cate stiu eu e indicat sa mergi cat mai curand, pt ca ti se vor prescrie niste analize la inceput si poate e mai bine sa stii inainte ce si cum, si in ce fel evolueaza sarcina.

Bafta!



Ane cu Maria Bianca 38 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Buna Andreea,

Eu m-am dus la Haiduc cand aveam 9 sapt de sarcina si mi-a facut eco direct pe burtica. Daca sarcina e mai mica se face transvaginala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Ane, voi cum sunteti? Ce face bebelina? Mai poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea204 spune:

Multumesc pentru raspuns. Cand voi ramane insarcinata voi fi mai activa pe aici,sa va impartasesc si din exerienta mea, momentan doar va citesc.


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza

Ane, voi cum sunteti? Ce face bebelina? Mai poti?


Buna,

Suntem bine, aseara am fost la un chef , am crezut ca nasc acolo :)) , am dansat si ma obosisem cam mult, dar ne-am odihnit si suntem ok.
De maine incolo voi avea 38 de spatamani + ...
Nu prea mai pot cu somnul asta, ca nu pot dormi si eu ca un om normal, plus ca am contractii si dureri de-astea ca la menstruatie insa asta e, sper sa le mai suport macar inca o spatamana sau doua.
ma duc in pat.






Ane cu Maria Bianca 38 weeks

Mergi la inceput