Licurici de ianuarie-februarie 2009 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Alina La multi ani!!!!!!!! Sa fii fericita!

Veronica ma bucur ca s-a imbunatatit situatia si ati reusit cu olita.

Miere super e Aidan! Marius il asteapta pe fratiorul lui sa joace fotbal cu el si sa ii dea ursi Haribo.

Ce de-a dansatori si gimnaste avem pe aici.

La noi s-a facut frig tare afara, dimineata cand am plecat la munca era -1 grad. La blocul nostru e ceva stricat jos la teava de caldura si nu avem caldura, merge aerul conditionat pe caldura si un calorifer electric. Cel mai tare ma deranjeaza ca Marius nu doarme acoperit si nici nu pot lasa peste noapte la el caloriferul electric ca el se mai da jos si uite asa. De tusit imi tuseste

Pe mine ma dor oasele de jos si burta tot mai tare. Azi le-am zis la colegi ca poate nasc la birou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

fain tare Aidan. o sa fie mortal si la voi in casa Miere

Vero, fiica ta trebuie sa fie model , e superba Alice. leo si el, din revista scos. Vero, pot sa iti zic ca o sa treaca si se va obisnui curand!


paula, dar sac de dormit nu accepta??

iulia, carla si-a schimbat comportamentul de cand cu gradi??? e greu de crezut ce zici tu acolo ...anul trecut era o cumintica . O sa se obisnuiasca pana la urma

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Vero, bine ati revenit! imi pare bine ca Alice si-a revenit la gradi, ca sunteti ok cu olita. te inteleg cu Alice - vestea buna e ca le trece. nu va mai aduceti aminte, dar de asta m-am plans si eu cand era Eva mica. Patrick pe mine se razbuna in toate - incet incet cu vorba buna s-a schimbat si atitudinea lui.
Miere e criminal Aidan! . tot e bine ca se pregateste
Iulia, imi pare rau de ziua Carlei... zau ca nu m-am putut abtine sa nu rad la faza cu muscatul educatoarei... imi inchipui biata femeie ce a simtit cand a avut dintii pe picior . sper sa fiti mai bine azi
Raluca hehehe noi oricum eram obisnuiti cu trezitul de dimineata. ne-dormitul la pranz din pacate isi face probleme.. dar asta e. (complet parerea mea: nu as da-o pe Nadia atat de mica la gimnastica, mai ales ca stiu cum se comporta cu ele antrenorii... mai bine dans.)
va pup, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

vero ce frumos e si Leo ... si ce par are si el! Cat despre Alice, fotomodel, ce mai.

rox nu cred ca la dansuri o primeste asa de mica.
M-am gandit la gimnastica fiindca e deosebit de elastica (ca si Ioana), face spagatul si sfoara perfect, aproape ii iese perfect si roata. Insa nu are nicicum gratia sora-sii, e mai baietoasa, cu mult mai multa putere in maini si picioare. Mai vedem daca o dam chiar acum, Octavian nici nu vrea sa auda, iar mama nu stiu cand ar mai avea timp si de gimnastica Nadiei.
Oricum, nu vreau sa faca performanta, ci doar niscaiva miscare si m-am gandit ca asta i se potriveste (bine, asa am zis si cu Ioana si acum mi-e teama ca ne indreptam cu pasi repezi catre scoala de coregrafie; totusi nu cred ca va fi si cazul Nadiei care nu are nici pe departe ambitia Ioanei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

buna dimineata!

Iar sunt treaza de la 5. Nu mai am rabdare si chef de nimic

Si cred ca m-am prostit de tot, m-am apucat sa cumpar chestii sa fac invitatiile la botez si am ajuns sa iau chestii sa fac felicitari de Craciun. Femeie nebuna ca sigur nu o sa am timp cu bebe mic si cu Marius, fara mami si operata pe deasupra. Dar na, banii ii dau pe prostii. Oare imi mai revin dupa ce nasc?

lissa nici vorba sa accepte sacul de dormit, nu accepta sa ii pun pe el decat patura cu gaurele de cand era mic, pe care oricum o da deoparte apoi.

acum am citit si eu ce zi a avut Carla, imi scapase mesajul. O fi vreo faza trecatoare cum avem cu totii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Da, mai fetelor..da, da, suntem niste parosi toti
Parosi, da frumosi . Mai ales lui Leo ii sta parul in sus ca la arici..nu va mai avea nevoie de gel sa isi faca tepi, ii are natural Multumim de complimente.
Intradevar, imi e greu sa suport comportamentul lui Alice, dar o inteleg, o iau in brate aproape fortat, o pup si ii spun ca o iubesc la fel de mult ca inainte.
Am lasat-o sa plece cu sotul la zoo la parcuri de distractie, la magazin...etc, gandindu-ma ca asa o distrez ,dar, abia acum realizez ca trebuia sa mergem toti impreuna, sa nu aiba impresia ca "am dat-o lui tati".

bpaula - hi hi , faci ce te inspira.
Las ca vine inspiratia si pentru invitatii.
of, sper sa rezolvati cu cadura, ce ghinion..

Roxana multumesc de incurajare

Felicitari dansatorilor

A venit frigul si la noi .
Pupici la toata lumea si va doresc sa aveti o zi buna.

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mie mi se pare ca Leo seamana mult cu Alice cand era mica. mi-a placut costumatia don'soarei la botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

io nu mai pot cu criza asta
nu mai stiu de unde sa iau si unde sa dau niste bani

colac peste pupaza, 90 % sanse sa ramana si tibi fara serviciu, se desfiinteaza sectia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare si de la noi.
Scriu rapid ca baietii mi-s in parc.A trebuit sa-l ia ta-su pe sus,urland,ca nu voia sa plece fara mine..tragedie mare frate.(aiurea i-am explicat ca am parul ud..zici ca nu aude cand urla)
Am vazut poze,filme..aici,pe fb..superbi copii aveti.Sa va traiasca.
Vero e superb Leo,sa-ti traiasca si sa fie sanatos.

Paula,sanatate multa lui Marius.Si mai stai si tu locului,ca acu nasti.

Micola ,imi pare nespus de rau...nu poti aplica pe un alt post sau o alta functie,pana iti gasesti ceea ce vrei?Multa bafta si sper din suflet sa nu aiba si sotul probleme la job..am trecut prin asta si e cumplit.

Despre noi..Am fost cu David la ORL ca i se umflase un ochi sambata trecuta si oricum voiam sa-l vada ca e plin de secretii de 2luni si in ciuda jdemiilor de medicamente si aerosoli nu am scapat.Are polipi si trebuie operat..Ne-a dat tratament,iar sambata mergem iar la control..si sa vedem si cand ne programeaza la operatie.
La gradi nu mai merge ca nu ma mai tin nici nervii si nici buzunarele si nici ficatul lui David nu mai rezista la atatea medicamente...pe langa alte lucruri neplacute care s-au tot intamplat.
Asa ca din primavara ii voi cauta o alta gradinita si vom vedea..pana atunci sta acasa.
Eu am de alergat cu dosarul lui David sa-i reinnoiesc certificatul de handicap..banii vor fi extrem de putini de anul asta si tot fac calcule peste calcule..Ma gandesc sa ma duc la munca de la vara insa nu am cu cine-l lasa pe David..efectiv nu am cu cine-l lasa..Nu o vad asa dornica pe soacra-mea sa stea cu el,nici nu-i face fata..de scos afara e exclus si nah,nu-mi convine asa..Ramane de vazut,ca oricum nu prea suntem pe aceeasi lungime de unda..si nush ce va fi si cum va fi din vara viitoare.
In rest,voi avea niste sarbatori naspa,fiind asa ai nimanui..pe mine ma dor toate,oasele,incheieturile,articulatiile,ma omoara spondiloza...coloana,genunchii..vai mama mea,zici ca am cel putin 70 de ani...
Cam astea sunt vestile despre noi...am o perioada tare nasoala din multe puncte de vedere,dar or trece ele toate.
Va pup cu drag pe toate.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

micola of, imi pare tare rau.
Si noi suntem inca intr-o situatie tare nasoala.

ledi e musai sa il opereze?
Si Ioana are polipi (cred ca si Nadi dar pe ea nu am dus-o la doctor). Am fost la un ORL-ist care ne-a fost recomandat ca foarte bun si ne-a spus ca el nu e pro-operatie. I-a dat deocamdata un tratament pentru rinita (are si rinita alergica) si a zis sa revenim la control peste o luna.

vero neaparat fa-ti timp, macar o data pe saptamana, sa iesi numai tu cu Alice undeva.
La noi functioneaza, eu in fiecare we ies cateva ore numai cu Ioana si in momentele alea e asa de fericita ... si-si incarca bateriile.

Mergi la inceput