Sarcina pe saptamani, calatoria fructului ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Dragi mamici si burtici,

va citesc de mult, dinainte de a avea confirmarea pentru bebe. Mi se pare o discutie foarte simpatica aceasta cu fructele.

In saptamana aceasta, 18, puiutul este cat un cartof dulce. Cat de adorabil suna!!

Va pupic si va doresc bebi sanatosi



-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo16 spune:

Buna tuturor frumoaselor viitoare mamici!Abia sambata avem o ecografie mai ampla,de masurare a fatului si atunci aflam greutatea si putem compara fatul cu un fruct;sunt insarcinata in 20 saptamani,si din ce am citit ,stiu ca uterul meu are marimea unui pepene galben,si ca puiul meu inoata in 300 cm cubi de lichid;il simt bine;e nazdravan......are program seara cand ma asez in pat...probabil nu ii place pozitia mea, iar dimineata cum ma asez pe scaun la birou incepe cu scandalul;e o minune;il astept cu nerabdare.....insa multe proaspete mamici m-au sfatuit sa ma bucur de aceste unice luni de sarcina,ca dupa ce nasc incep o alta etapa a vietii mele.Va pup pe toate si va urez mult noroc.20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

Kytana..ce ma bucur [pt tine :) eu mai am 4 sapt sa ajung la 18..sper ca cu bine...Ai dureri de burtica? am inteles ca acum se intind ligamenmtele si pot da dureri.Cat de tare ti-a crescut burtica? a mea la 14 sapt inca e insesizabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna!
N-am mai scris pe-aici de f mult timp, am fost fff ocupata cu munca si nu ma gandeam ca la rubrica asta voi reincepe sa scriu...
Am o fetita de 8 ani jumate, e in clasa a 3-a si...am ramas insarcinata...
Avem 6 saptamani, am fost la primul control, totul e bine, inimioara bate...nu stiu exact ce fruct suntem acum...
Va pup pe toate si sper sa ne mai tinem de urat pe-aici...acum...cu noua rasturnare de situatii din viata mea cred ca o sa intru mai des...
Pup si sarcina usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Felicitari Anculina! Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun

Te asteptam cu mai multe detalii despre puiul din burtica



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Multumesc.
Am mai crescut, avem 12 saptamanai acum, am fost iarasi la control si totul e ok, urmeaza saptamana viitoare morfologia de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Buna Fetele, eu sunt noua pe aici... Maine o sa intru in saptamana 8, iar bebe o sa fie de marimea unei zmeure... :)

Mergi la inceput