Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Florina, nu l-am scos pe F ieri, nu-l scot nici azi. Bate un vant turbat, nu-i de copil mucios afara

Da, si eu cred ca LM il ajuta pe sugar sa faca o forma usoara de boala, Eva a fost mai rau decat Filip, ea a tusit si mucit, F doar a mucit, mult mai putin decat ea. Imi dau seama ca e imposibil sa nu se imbolnaveasca de la sor-sa care-i trage cate un stranut direct in fata.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Laura eu pot sa iti spun exact cat papa eduard, acum ca scot la bibe imi notez zilnic cat LM si cat LP ca sa vad cat mananca si daca creste sau scade productia de LM .

Si ca sa-ti raspund la intrebare bubu papa in jur de 120 ml ziua, cu o masa de 150 ml pe la 10-11 si noaptea 90 ml.....aprox 850-900 ml in 8 mese .


Si eu am aceleasi dubii cu pompa, mi-e ca dau o groaza de bani si apoi stau si ma uit la ea ca si cu muuuuulte alte lucruri care le-am luat.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor ,de dr pediatru Giosanu Constantin ati auzit,ce parere aveti,merita batut drumul de la Craiova la Bucuresti pt o consultatie la dansul?Fetita mea nu are nimic insa as vrea sa o vada si un alt pediatru decat cel la care mergem noi aici...un control de rutina,o verificare multumesc,
Pupici

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Gata mi-am comandat manduca!!!!!!!

Ma cam doare sufletul de cati bani o sa dau , dar sper sa nu ma doara spatele

Sper sa fie buna si sa nu-m para rau ca ma jupoaie al meu !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Michelle, chiar daca bebe incepe sa mearga in picioare nu inseamna ca nu mai vrea in brate. Mai ales la inceput nici macar nu au directie, merg si in spate si in lateral:)), numai in sensul inainte nu. Eva a stat in carucior, niciodata nu a facut figuri, eu nu eram printre mamele care imping la carucior cu copilul in brate, dar caruciorul l-am scos din uz cam pe la 2 ani. Asta inseamna ca mergea pe jos, obosea si cerea in brate. Tricicleta aia cu maner nu prea i-a placut
Pe de alta parte Filip nu sta deloc, dar deloc in carucior asa ca prevad zile de glorie pentru sling, pouch si ce-o mai veni

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world



poate or fi fetele altfel decat baietii. dani a iesit prima data de manuta afara la 1 an si o luna si atunci s-a cam terminat cu caruciorul. mai mergea cu tricicleta dar doar pana in parc unde vroia jos si sa se plimbe si sa vada.
e drept, in brate a tot cerut, dar pana acasa sau pana la masina nu muream de spate.
daca o fi si alex la fel ...


fug sa imi iau baiatul de la gimnastica, apoi la decatlon, mai ajung acasa diseara.
f e de serviciu cu alex, sper sa nu ii scoata peri albi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Felicitari Ana, s-o stapaniti sanatosi !


Fetelor vroiam sa va intreb ce parere aveti despre colaceii aceia de baie care se pun in jurul gatului bebelusului si cu care poate sa se balaceasca in voie in vana?

As vrea sa comand unul ptr ca eduard iubeste apa si deja in vanita numarul 2 nu mai incape, cand incepe sa dea din maini si picioare stau mereu cu grija sa nu se loveasca. Aveti asa ceva?

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Laura, fii-mea a mers la un an si doua luni in picioare (eu spun ca a mers in picioare atunci cand s-a deplasat preponderent asa), nu mergea de mana, si singura mergea ba in spate, ba lateral, numai inainte nu:)). Dar, oricum, mergea in carucior, a stat de la nastere, pe Filip il arde rau, il inteapa si ii mai da si alte senzatii neplacute, dupa cum reactioneaza

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Ana te astept pe tine cu impresii...

Deci acum la 4 cand ar fi trebuit sa pape s-a trezit si cauta tata i-am dat si a inceput sa urle,am incercat de nenumarate ori...asa ca m-am muls 50 ml,a papat cu chiu cu vai k nu stie la bibe apoi am mai muls 50 i-a papat si pe aia...acum o sa cumpar si un bibe cu tetina de cauciuc ca asta e de silicon...adevarul e ca tot cu maraieli,plans,dar tragea din bibe,clar ca ii era foame,dar tata nu si nu...iar cum a facut azi noapte el nu a facut niciodata,de fapt cam tot face asa cam de 2-3 nopti.

ps:scriu la mesajul asta de 40min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

roberta, condoleante!

florina, eu l-am scos afara. imbracat ca un urs dar i-a prins tare bine, a adormit imediat. momentan nu pare a fi racit, il monitorizez.

tocmai ce am vb cu sefa mea si se pare ca voi reincepe lucrul mai devreme, adica de zilele astea. de acasa, ce e drept. chiar aveam nevoie de bani, asa ca sunt fericita, pe de alta parte sper sa pot sa ma inteleg cu asta mic.

vreau si eu manduca! alex ma tot intreaba daca nu pot sa imi fac singura sling/wrap (zgarcitul ) dar eu visez la manduca, ca am studiat-o pe toate partile.

iar s-a trezit iepurele, of of of si un pantof.
revin.

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna!

Sunt o mamica de fetita de 8 ani si baietel de 15 saptamani (astazi)si va tot citesc,dar sincer, nu indraznesc sa va scriu.
M-am hoatarat acum pentru ca va tot vad vorbind de Manduca care mi se pare tare ingenioasa ,dar tare scumpa.
Eu fac destule cumparaturi de pe e.bay si acolo sunt ff multe Baby Cotton Carrier care mie-mi par identice cu Manduca si care nu costa mai mult de 20 CAD.
Pun aici unul si voi spune-ti daca-i la fel.Nu stiu insa daca livreaza si in Romania,dar puteti macar incerca!


http://www.ebay.ca/itm/RED-Multifunction-Infant-Baby-Cotton-Carrier-BACKPACK-/160665710263?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25686c2eb7


Mult succes si sanatate tuturor bebelusilor!


LORIALEX

Mergi la inceput